![]() |
|
![]() |
![]() |
Райрада об'єднує і розбудовує
Відбулися чергові вибори, і знову актуальним є виконання того, що обіцяли кандидати, яким виборці довірили свої голоси на виборах міського та сільських голів, депутатів сільських, міської та районної рад. Цілком постають питання професійності кадрів.
Той, хто одного разу вже обіймав посаду міського або сільського голови, був депутатом, знає, що успіх діяльності всієї ради залежить від продуктивної роботи кожної її ланки, від бажання депутатського корпусу займати активну позицію. Істина прописна, зрозуміла, але на практиці в усій цій простоті і приховуються складнощі.
У процесі виборної кампанії людям часто пропонували програми без гарантій щодо їхньої успішної реалізації. А хто ж міг оцінити, виступити арбітром тих або інших висловлень кандидатів, їхніх програм? Як би це не сумно звучало (враховуючи нашу традицію нешанобливо ставитися до чинної влади), найоб’єктивнішу оцінку могла дати ця ж сама влада, її авторитетні представники. У будь-якому разі я дійшов такого висновку, ґрунтуючись на власному досвіді роботи як у виконавчих, так і в представницьких галузях влади. Тому перше, що порекомендував би новообраним керівникам органів місцевого самоврядування, депутатам – зафіксувати початковий стан соціальних, економічних показників за кожною сільською, міською територіальною громадою. Це можна зробити шляхом складання акта або іншого документа. Поряд із цим варто було б зафіксувати узагальнені пропозиції виборців, які надійшли у процесі минулої кампанії, що стало б основою для складання щорічних програм соціального та економічного розвитку. Усі ці дані потрібні для подальшої оцінки роботи, для звіту перед виборцями. А звіт належатиме давати!
Дуже важливе розуміння можливостей галузей влади з погляду ролі, змісту їхніх представницьких і виконавчих функцій. Нинішнє законодавство, поряд з окремою конкретизацією завдань, пропонує депутатському корпусові функції постійно чинної акумулючої ланки, що накопичує проблеми, пропозиції виборців і спонукує виконавчу владу до реалізації таких пропозицій.
Напередодні Дня місцевого самоврядування відзначу, що в Болградському районі за багатьма позиціями існувала взаємодія галузей влади, наслідком якої стала конкретна робота з реалізації пропозицій, які надходять від жителів населених пунктів. Повною мірою в нашому районі така взаємодія здійснюється зараз, коли і районна рада, і райдержадміністрація об’єднані політичними поглядами. А результат, можливо, і скромний, але він сьогодні є. Це ремонт об’єктів бюджетної сфери, комунальних доріг у населених пунктах, продовження будівництва газопроводу Василівка – Баннівка, повернення військових до Болграда тощо.
Переконаний, що діяльність районної, міської та сільських рад мусить бути націлена на конкретні дії. Щиро бажаю успішних рішень усім керівникам і працівникам органів місцевого самоврядування, професійності та наполегливості в реалізації заходів щодо зміцнення своїх територіальних громад.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |