![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Розглянуть питання
організаційного плану
Як уже повідомляли «ОВ», сьогодні, 9 грудня, о 10.00, почне свою роботу друга сесія Одеської обласної ради шостого скликання.
Передбачається, що депутати заслухають інформацію обласної виборчої комісії, а також затвердять регламент роботи облради, Положення про її постійні комісії оберуть голів цих комісій. Будуть розглянуті й інші питання порядку денного. Докладний звіт про роботу другої сесії облради читайте у наступному номері.
…А Микол найбільше в облраді
Чи приховують у собі імена якусь магічну силу? Чи впливають вони на долю людини? Відповідь на це можна пошукати в інтернеті, бульварних журналах, наукових працях ономатологів. А можна взяти і почитати списки депутатів, яких ми обрали на останніх виборах.
До Одеської міської ради пройшло 14% депутатів з іменем Олександр. 10 відсотків набрали Олеги. Юрії та Андрії посіли почесне третє місце, набравши по 6%. А от у обласній раді зовсім інший розклад. Комфортно почуваються там Василі, Івани, Володимири. Хоча трохи більше є Ігорів, Сергіїв та Олександрів. А ось лідирують Миколи, яких серед депутатів області найбільше.
Відповідь мера городянам
Міський голова Олексій Костусєв відповів на одне з запитань, яке часто ставлять громадяни на офіційному сайті Одеси: «Коли будуть застосовані законні, економічно обґрунтовані тарифи на послуги ЖКГ?»
Мер Одеси заявив, що це пріоритетне завдання, яке стоїть перед його помічниками та управлінням ЖКГ. Більшість питань у цій сфері пов’язані з оплатою прибудинкової території, поточним ремонтом.
Що стосується прибудинкових територій, то необхідно зробити правильний вимір. До 10 грудня профільне управління винесе на розгляд дві схеми правильної реалізації вимірів.
Зараз пропрацьовується схема, за якою на кожний житловий будинок буде відкрито особовий рахунок для накопичення коштів, які люди платять за поточний ремонт свого будинку. Крім того, інформація про суму, накопичену на рахунку, та перелік ремонтних робіт, необхідних кожному будинку, стане доступною кожному мешканцеві будинку. Олексій Костусєв поставив завдання протягом першого півріччя наступного року відпрацювати всі ці питання, винести їх на загальноміське обговорення, узгодити нормативну базу, яка повинна бути застосована в місті.
Упроваджуються додаткові
святкові поїзди
22 додаткових пасажирських поїзди упровадила «Укрзалізниця» на період новорічних та Різдвяних свят.
З них чотири – на Одеській залізниці: Миколаїв – Київ (з 26 грудня по 12 січня); Одеса – Львів (з 30 грудня по 10 січня); Одеса – Харків (з 24 грудня по 13 січня); Одеса – Ужгород (з 29 грудня по 11 січня).
Фрунзівський район
Піднялися вище
За моніторингом результатів діяльності район посів дев’яте місце серед 26-ти в області.
За три місяці вдалося піднятися на десять позицій. Критерії оцінки містили показники промислового виробництва, сільського господарства, будівництва, бюджету та фінансів, розвитку підприємництва та ринку праці. Враховано також доходи населення, роботу житлово-комунального господарства, якість та безпеку життя. Про це поінформувала начальник відділу економіки райдержадміністрації Інна Корой на засідання колегії, де також розглядалися питання про плани щодо благоустрою і озеленення населених пунктів району та виконання бюджету за 10 місяців поточного року.
Балтський район
Спільні підходи
до розв’язання проблем
Саме таку позицію продемонстрували голова Балтської районної ради В. Желіховський, голова райдержадміністрації В. Бабанський та міський голова С. Мазур під час прес-конференції, яку вони дали для місцевих засобів масової інформації, підбиваючи підсумки виборів до місцевих рад.
Розмова також йшла про подальший розвиток краю. Було висловлено вдячність виборцям, які на останніх виборах віддали перевагу Партії регіонів. Саме дану політичну силу сьогодні репрезентують керівники району та міста. Говорячи про це, В. Бабанський підкреслив, що головним результатом виборчої кампанії 2010 року стало завершення формування вертикалі влади, досягнення єдності поглядів керівників різних рівнів, які взяли на себе відповідальність за стан справ у районі – у них одні завдання, одне коло проблем і спільні підходи до їх розв’язання.
– Ми демонструємо ще раз, що ми – одна команда, яка буде працювати так, щоб були відчутні істотні зміни на краще, – сказав він.
Кодимський район
Організаційні питання врегульовано
відбулася друга сесія районної ради шостого скликання буквально за тиждень після першої.
До цього спонукало кілька нагальних питань. Зокрема, врегулювання організаційних моментів, що давало змогу остаточно сформувати робочі органи райради, і необхідність внесення змін до районного бюджету. Прийнято районну Програму регулювання земельних відносин щодо забезпечення реалізації державної політики у сфері використання та охорони земель в районі на 2011-2015 роки. Затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, наданих в довгострокову оренду закритому акціонерному товариству «Український мобільний зв’язок» для спорудження базової станції, а також селянському фермерському господарству «Слава» для рибогосподарських потреб. Сформовано районну комісію з питань створення фермерських господарств.
Савранський район
Прийшли й нові сили
На виборах до місцевих рад у багатьох населених пунктах люди висловили довіру вже перевіреним кадрам.
Наприклад, вчетверте поспіль обрали Савранського селищного голову Володимира Юзькова та Осичківського сільського голову Володимира Гончарука. Другу каденцію будуть працювати Віктор Химич з Кам’яного та Ігор Ісько з Байбузівки.
У той же час у чотирьох селах обрано нових сільських голів. Так вперше обійняли цю посаду Г. Білоус у Вільшанці, Г. Тімановський (села Слюсарове та Дубинове). За Н. Кондратову проголосувала більшість в селах Неділкове та Струтинка. А Концебівським сільським головою став О. Тітієвський. Люди покладають великі надії на нові сили, що поповнили органи місцевого самоврядування.
Ренійський район
Обрали з четвертої спроби
Обласна прокуратура опротестувала рішення першої сесії Ренійської районної ради про обрання головою Івана Ковальжи, мотивуючи це тим, що він не набрав більшості голосів: із 31-го депутата за Ковальжи проголосувало 15.
Сесія прийняла протест облпрокуратури та повторно провела процедуру обрання голови. Повторювати довелося ще тричі, оскільки відрив між двома претендентами був невеликим, а хтось із депутатів завзято голосував проти всіх.
Ситуацію переломила директор Нагірненської школи Альона Кирчевська, вперше обрана депутатом районної ради, – вона закликала тих, хто не визначився, все ж таки зробити вибір, тому що пленарне засідання перетворювалося на мильну оперу. У кінцевому підсумку за кандидата від Партії регіонів Василя Гончарука проголосувало 12 депутатів, а за Івана Ковальжи, члена партії «Сильна Україна» – 19.
Під час сесії з’ясувалося, що Іван Ковальжи вже написав заяву про вступ до Партії регіонів, пояснивши це тим, що, будучи головою районної ради, не може не працювати в команді Президента.
Під кінець сесії голова Ренійської райдержадміністрації Володимир Чумаченко, лідер районної організації ПР, оголосив про своє залишення посади.
Красноокнянський район
Аби уникнути зимових
неприємностей
На оперативній нараді при голові райдержадміністрації, зокрема, розглянуто питання готовності дорожнього господарства району до зимового періоду 2010-2011 року.
Керівник філії «Красноокнянський райавтодор» В. Войтенко зазначив, що снігозбиральна техніка філії до роботи в зимовий період готова. Додатково припасено 300 тонн піщано-солевої суміші. На порядку денному стоїть питання підписання договорів між сільськими радами та райавтодором на проведення робіт з розчищення доріг на підвідомчих територіях.
Підбиваючи підсумок наради, голова райдержадміністрації М. Лемищук наголосив на необхідності тісної співпраці між філією «Красноокнянський райавтодор», сільськими головами та керівниками сільськогосподарських підприємств району, що розташовані на підвідомчих територіях задля оперативного вирішення проблемних питань. Директорам шкіл дано доручення про недопущення виїздів на лінію шкільних автобусів у випадку несприятливих погодних умов (рясного снігу та ожеледиці), з метою уникнення нещасних випадків.
Білгород-Дністровський район
Судно на мілині
Погіршення погодних умов довелося відчути на собі екіпажу турецького судна «Кардан». Шквалом його зірвало з якірної стоянки.
Як повідомляє Центр зв’язків із громадськістю ГУ МНС України в Одеській області, одного непогожого дня, о 7.38, надійшло повідомлення від чергового Білгород-Дністровського прикордонного загону: на морі, в районі села Курортного, на відстані 1800 м від берега перебуває на якірній стоянці через ремонт двигуна судно «Кардан», порт приписки Болейт. Під турецьким прапором воно випливало курсом Стамбул – Одеса без вантажу. Судновласник – фірма «Ялдоран», м. Стамбул. Внаслідок погіршення погодних умов судно почало відносити до берега.
«Кардан» – невеликий теплохід розмірами 36 м довжиною та 4 м шириною, не міг протистояти стихії. Проте, прохання про допомогу з борту не надходило, капітан, громадянин Туреччини, на зв’язок не виходив. Екіпаж – 4 особи.
Судно зірвало з якірної стоянки та віднесло на відстань 20 м від берега. Екіпаж зійшов із судна і був прийнятий прикордонниками. Дані щодо кількості пально-мастильних матеріалів на борту встановлюються. Витоків і забруднення навколишнього середовища не спостерігається.
Ізмаїл
Скарб на березі Ялпуга
На околицях Ізмаїла, на березі озера Ялпуг, під час чергової історико-краєзнавчої експедиції знайдено артефакти, які орієнтовно мають стосунок до кінця ІV – початку V століть. Це дві золоті накладки для ременя кінської збруї із вставками з дорогоцінного каменю – альмадинів.
Як розповіла керівник експедиції, кандидат історичних наук, заступник директора Ізмаїльського історико-краєзнавчого музею Придунав’я Світлана Паламарчук, вироби мають стосунок до гунської епохи, названої ще епохою великого переселення народів.
У квітні 2006 року в тутешніх місцях було знайдено скарб золотих та срібних виробів, що становлять велику історичну та художню цінність.
Однак ті раритети, як повідомили дослідники-краєзнавці, не потрапили до жодного з державних музеїв України, тому що були, за наявними відомостями, привласнені «чорними археологами».
– Слава Богу, доля останньої знахідки – інша, – сказав президент Благодійного фонду «Фортеця Ізмаїл» Олександр Сєриков, який під час експедиції, власне, і виявив артефакти. – Вони здані до історико-краєзнавчого музею Придунав’я. Відвідувачі зможуть їх побачити після проведення державної експертизи, швидше за все, наступного року.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, О. НЕБОГАТОВ, А. МИХАЙЛЕНКО, О. ХАРЧЕНКО, А. СТЕПАНОВА, Л. КУЗЬМЕНКО, Л. ПІВТОРАК, А. БОНДАРЕВА, Ю. ФЕДОРЧУК, В. КІТІК, Є. МАСЛОВ
Час обрав їх
У Болграді відбулося вшановування працівників органів місцевого самоврядування.
21 рік біля керма району стояв Іван Іванович Македонський. Йому доводилося вирішувати масу життєво важливих питань, але підсумки праці завжди тішили. Працюючи на профспілковій ниві, Іван Іванович стежив за станом справ у рідному районі, а тут на нього чекали і чекають як на найдорожчого гостя.
Три непрості скликання випали на долю Степана Михайловича Стоянова. Це були перші роки незалежності, коли розвалювалася економіка, коли зазвучали непрості національно-культурні питання, і треба було будь-що утримати район на належному рівні.
М.Г. Чанєв очолював депутатський корпус району одну каденцію, але завжди відчувалося, що цей лідер – не новачок у владі. Загальний стаж роботи Миколи Георгійовича в органах місцевого самоврядування наближається до тридцяти років – ще за радянських часів він очолював райвиконком. І пишається тим, що був єдиним місцевим жителем, якому було довірено цей пост.
Оваціями привітав зал керівника депутатського корпусу п’ятого скликання Івана Антоновича Насипаного, який особистим прикладом завжди демонстрував і демонструє, якою повинна бути людина у владі – інтелігентною, толерантною, яка вміє добрати кадри і створити ту атмосферу, коли держслужбовці на роботу ходять як на свято.
Після виборів 31 жовтня 2010 року в Болградській райраді депкорпус уперше очолила жінка. Причому не одна: головою обрано Марію Олександрівну Гайдаржи, а її заступницею – Анну Георгіївну Мунтянову. Під час врочистого заходу М.Г. Гайдаржи і голова Болградської райдержадміністрації М.М. Садаклієв нагородили депутатів сільських, міської та районної ради, які віддали громадській роботі багато років свого життя, відзначили заслуги сільських голів, які домоглися істотних результатів у роботі.
Антоніна БОНДАРЕВА, власкор «Одеських вістей», Болградський район
Не втрачати довіри виборців
Сьомого грудня відбулися урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування.
Вітаючи колег зі святом, голова Савранської райради Микола Бадюл не міг обминути тих завдань, які належить вирішувати, щоб селище і села ставали красивішими і комфортабельнішими, а люди – заможнішими та культурнішими.
Сердечно привітав депутатів та працівників органів місцевого самоврядування голова райдержадміністрації, депутат обласної ради Олег Іспанюк. Він побажав, щоб народні обранці захищали інтереси не тільки громад, а й кожного виборця, і головне – не втрачали їхньої довіри. З вітальними словами також виступили депутат облради Юрій Демент, Капустянський сільський голова Сергій Рараговський, депутат райради Лідія Поліщук.
Учасники зібрання особливо відзначили тих, кого за плідну працю нагороджено грамотами та цінними подарунками. Зокрема, почесних грамот обласної ради удостоєні Полянецький сільський голова Володимир Денисюк та секретар цієї ж сільради Віталіна Шевчук. А грамот обласної держадміністрації – секретар райради Людмила Рубаневич та секретар Байбузівської сільради Любов Паламарчук.
Велика група працівників органів місцевого самоврядування та депутатів всіх рівнів були нагороджені почесними грамотами райради та райдержадміністрації.
Згідно з підсумками конкурсу селищної та сільських рад щодо розвитку соціальної інфраструктури та благоустрою територій, перше місце виборола Осичківська сільська рада, де вже не одне скликання сільським головою Володимир Павлович Гончарук. Сільрада нагороджена Прапором та цінним подарунком – принтером. Друге місце по праву дісталось Капустянській сільській раді, сільський голова Сергій Миколайович Рараговський. На третьому місці – Бакшанська сільрада, громаду якої очолює Дмитро Анатолійович Дубчак.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |