![]() |
|
![]() |
![]() |
Дипломати відповідальної та цивілізованої держави повинні обслуговувати не лише її потреби, але і захищати інтереси громадян. Зрозуміло, що зовнішня політика держави в сучасному світі – це не тільки переговори високопоставлених осіб і масштабні політичні домовленості про створення потужних блоків.
Із приходом до влади в Україні Віктора Януковича ситуація у цій сфері кардинально змінилася. Під час президентства його попередника Віктора Ющенка зовнішня політика офіційного Києва викликала багато запитань не тільки експертів-міжнародників, але й пересічних громадян. Відносини з Росією істотно погіршилися, а на європейському напрямі наша країна не зуміла домогтися хоча б найменшого просування уперед. Загравання зі Сполученими Штатами, яким захопився Ющенко, не відповідало інтересам України. Через непередбачливу політику керівництва наша держава дедалі більше перетворювалася на сіру зону в центрі Європейського континенту. Такий розвиток подій здавався ще більш дивним, враховуючи вигідне географічне розташування нашої держави та її потужний транзитний потенціал.
Обрання Віктора Януковича дозволило змінити зовнішню політику України, зробити її прагматичнішою і спрямованішою на захист національних інтересів нашої країни. З одного боку, відбулася нормалізація відносин з Росією, завдяки чому наші держави постійно нарощують обсяги товарообігу, що практично вийшов на докризовий рівень. Для багатьох українських підприємств саме ринок збуту в Росії дуже важливий, тому пожвавлення торговельних відносин настало услід за політичною стабілізацією в Україні. Однак існують і проблеми: адже в січні 2009 року Юлія Тимошенко, посідаючи посаду Прем’єр-міністра, підписала кабальні умови постачань газу в Україну терміном на 10 років. Російська сторона цілком зрозуміло відмовляється від їх перегляду, а керівництво нашої держави докладає максимум зусиль для виправлення ситуації та зниження ціни «блакитного золота». Не випадково український Президент уже 10 разів протягом поточного року зустрічався зі своїм колегою Дмитром Медведєвим, прагнучи знайти точки порозуміння.
Поряд із цим Україна наполегливо здійснює євроінтеграційну політику. Віктор Янукович, нещодавно відповідаючи на запитання журналістів, висловив упевненість, що зближення з ЄС не вплине на відносини з Росією. Під час саміту Україна – ЄС, що пройшов 22 листопада в Брюсселі, наша держава одержала План дій щодо досягнення безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України. Уже під час першого при президентстві Віктора Януковича саміту Україна – ЄС наша країна зробила рішучий крок назустріч Європейському союзу. Президент України висловив упевненість, що вимоги Плану наша країна зможе виконати уже в 2011 році, щоб забезпечити впровадження безвізового режиму для наших громадян. У кожному разі громадяни Україні незабаром одержать можливість відвідувати європейські країни без зайвих бюрократичних перешкод.
Доки єврочиновники міркують над спрощенням візового режиму для українців, влада Ізраїлю зробила крок назустріч Україні: з лютого 2011 року наші співгромадяни зможуть потрапити на Землю Обітовану без одержання віз. Цим кроком керівництво близькосхідної держави засвідчило дружнє ставлення до України і прагнення розвивати двосторонні відносини. Мільйони наших громадян одержать можливість здійснити паломництво до біблійних місць, вивчити особливості життя в Ізраїлі.
Зовнішня політика України нарешті-то стала прагматичною і відповідальною. Офіційний Київ посідає усе більш вагому позицію в міжнародних справах, захищаючи не тільки державні інтереси, але й права своїх громадян за кордоном. Україна стає активним гравцем на міжнародній арені, і ця активність вигідна мільйонам українців.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |