![]() |
|
![]() |
![]() |
Зазвичай, наприкінці кожного року прийнято не лише розпочинати приготування до зустрічі новорічно-різдвяних свят, але й робити короткотривалі підсумки. В університетських спільнотах одним з критеріїв результативності роботи є досягнення в царині науково-дослідних проектів. Цього разу хотілося б сказати про роботу студентського загалу.
Протягом 2010 р. понад 200 студентів історичного факультету взяли участь у роботі 6 наукових гуртків та 8 проблемних груп, які охоплювали різноманітні напрями всесвітньої й вітчизняної історії. Зокрема, неабиякою активністю відзначився гурток з історії України (кер. — к.і.н. В. Полторак), учасники якого провели наукові читання, міжнародну наукову конференцію («Життя та міф броненосця «Потьомкін»), краєзнавчі експедиції (12 — по Одеській області, 1 — по Миколаївській), дискусії щодо напрямів досліджень. З інновацій привертає увагу видання щотижневого інформаційного бюлетеня і функціонування сайту. Під час роботи наукового гуртка з історії стародавнього світу (керівники — доц. Р.Д. Бондар, к.і.н. О.М. Луговий) обговорювалися питання історії культури Стародавнього Сходу та античного світу. Основними напрямами досліджень були культура Стародавнього Єгипту, Месопотамії, Далекого Сходу, Античних Греції та Риму. Необхідно відзначити регулярні студентські засідання «гуртківців» з історії Росії та СРСР (кер. -доц. П.І. Барвінська), воєнної історії (кер. — доц. Поспелов А.С.), історії міжнародних відносин (кер. — проф. О.Б. Дьомін, к.і.н. СВ. К овальський), Клубу археологів та етнологів (кер. — ст. викл. К.С. Ліпатов). Окремою формою зацікавлення студентів відзначилася кафедра археології та етнології України, в межах якої діяла ціла низка вузькоспеціалізованих проблемних груп: первісна історія та археологія, теорія інвайроментальної історії та археології, історія археологічної науки (кер. — проф. О.В. Смин-тина); скіфосарматська археологія (кер. — проф. О.М. Дзиговський); антична нумізматика і археологія (кер. -доц. С.А. Булатович); матеріальна культура і побут українців Південно-Східного Поділля й Добруджі (кер. — доц. В.Г. Кушнір, доц. Н.О. Петрова, доц. Г.М. Стоянова); етноконфесійна своєрідність росіян-старовірів України, Румунії й Болгарії (кер. — доц. О.А. Прігарін); етнокультура балканських етнічних спільностей (кер.-доц. А.В. Шабашов); етнополітологічні дослідження (кер. -доц. СВ. Коч); традиційна обрядовість різноетнічного населення Південно-Західної України (кер. — доц. В.Г. Кушнір, доц. Н.О. Петрова, доц. Г.М. Стоянова, доц. А.В. Шабашов, доц. СВ. Коч).
Втім, студенти-історики не обмежувалися винятково факультетськими заходами. Вони прагнули заявити про себе на загальнодержавному рівні, приймаючи участь у конкурсах та олімпіадах. На Всекраїнському конкурсі наукових студентських робіт факультет репрезентували студентки В. Сугак та К. Задвіцька. У II турі Всеукраїнської олімпіади з історії, що проходив у стінах Харківського педагогічного університету ім. Г. Сковороди, 4-і місця здобули О. Демченко та С Кінка. Цілий букет відзнак привіз до рідного факультету І. Фокін. Він здобув сертифікат першого місця на регіональному відбірковому етапі конкурсу Міжнародного благодійного фонду «Україна — 3000» «Новітній інтелект України»; сертифікат стипендіата конкурсу Благодійного фонду Віктора Пінчука за стипендіальною програмою «Завтра UA», що проходив у Києві. Ще одну відзнаку присудили йому в Росії, де І. Фокін взяв участь в Олімпіаді для студентів та школярів Державного університету Вища Школа Економіки (Москва), ставши переможцем у секції «Політичний аналіз й публічна політика». Підтримала випускників студентка А. Петрова, отримавши диплом переможця конкурсу «Освіта Країною».
Не менш активною виявилася участь істориків-початківців в роботі конференцій та написанні наукових статей. Наочно дана тенденція відображається у цифровому вимірі. З січня по листопад 2010 р. 70 студентів факультету виголосили 150 доповідей на 20 конференціях, більша частина яких пройшла за межами Одеси — у Києві, Харкові, Дніпропетровську, Запоріжжі, Луганську, Санкт-Петербурзі. Не дивно, що суттєво зросла кількість публікацій, яка перевищила показники усіх останніх років — 148 статтей, з яких тільки З у співавторстві з науковими керівниками. Залишається побажати молодим колегам зберігати натхнення і продовжувати самовдосконалення в навчальній та науковій сферах. До нових звершень!
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |