![]() |
|
![]() |
![]() |
Напередодні другої сесії Одеської обласної ради VI скликання відбулася зустріч її голови Миколи Пундика із представниками засобів масової інформації.
Торкаючи проблему гласності, голова регіонального парламенту, зокрема, заявив:
– Відтепер і доти, доки я працюю на цій посаді, всі матеріали, що готуються на сесію, проекти всіх рішень і розпоряджень будуть відкрито публікуватися на нашому сайті – щонайменше за три дні до сесійного засідання.
Микола Володимирович прояснив ситуацію і з погоджувальною радою. Законом створення такого органу не передбачено. Однак представники різних політсил в облраді домовилися, що погоджувальна рада буде збиратися в разі включення до порядку денного будь-яких політичних питань. А от господарські питання не мусять носити партійного забарвлення, підкреслив Микола Пундик. До того ж представники політичних сил представлені в президії облради, тобто будуть брати участь у формуванні сесійного порядку денного.
Щодо бюджетного процесу Микола Пундик відзначив, що, згідно з чинним законодавством, першу сесію обласної ради можна було проводити не пізніше 19 грудня. А втім відбулася вже друга, що викликано нагальною потребою. На черзі – внесення змін до бюджету 2010 року.
За словами голови облради, завершується робота і над бюджетом 2011 року. Основні напрями головного кошторису регіону вже озвучувалися в засобах масової інформації, зокрема головою облдержадміністрації Едуардом Матвійчуком.
– Оскільки Президент Віктор Янукович оголосив наступний рік роком освіти та культури, то ми плануємо закінчити в регіоні будівництво щонайменше шести шкіл, хоча непогано було б здати десять, – підкреслив Микола Пундик.І додав, що в бюджеті-2011 буде передбачено серйозне фінансування програми «Шкільний автобус». У зв’язку із цим планується закупити 35 – 40 нових автобусів. Щоправда, згідно з попередніми даними, потреба регіону – вісімдесят таких машин. Але це питання слід іще додатково вивчити.
Актуальними залишаються програми забезпечення питною водою жителів районів Бессарабії, розвитку тваринництва та здешевлення закупівель техніки для аграріїв, а також гостросоціальні питання – допомога інвалідам, афганцям, дітям.
– Треба розібратися і з виконанням наявних обласних програм, – сказав Микола Володимирович. – Наведу таку довідку: сьогодні в нас діють 77 обласних програм, ще 11 – як елементи центральних державних, і близько десятка регіональних програм, які охоплюють кілька районів. Термін дії частини з них закінчується цього року. Низка документів у деяких частинах дублюють одне одне. Гадаю, ясність у це питання ми зможемо внести не раніше кінця січня. Адже поняття «стратегія», по суті, відповідає на два запитання: «Де ми перебуваємо?» і «Чого хочемо, куди прагнемо?». Тому поки що потрібно просто опрацювати наявну інформацію.
Під час прес-конференції Микола Пундик відповів на низку інших запитань, які цікавлять журналістів. Зокрема, про процес формування постійних депутатських комісій, яких, як відомо, в облраді нинішнього скликання буде 19, про створення фракцій, про заяву керівника партії «Фронт змін» Арсенія Яценюка про те, що представники його політичної сили будуть представлені лише в «непопулярних комісіях». Коментуючи цю заяву, Микола Пундик підкреслив, що він не має права вирішувати, у якій комісії якому депутатові працювати.
– До мене часто звертаються із запитанням, чи збираюся я давати інтерв’ю та співпрацювати з опозиційними ЗМІ? – сказав Микола Пундик. – Я довго думав, що ж це таке – «опозиційні ЗМІ»? З мого погляду, ЗМІ повинні, безумовно, відображати дійсність. А якщо й дають якісь оцінювальні категорії, то вони однаково відображають думку певної верстви суспільства. Я ще можу зрозуміти виразу «опозиційні ЗМІ» стосовно Партії регіонів. Але – опозиційні до обласної ради? Це важко зрозуміти, якщо чесно.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |