![]() |
|
![]() |
![]() |
Редакція «ОВ» далі публікує відгуки про новий Податковий кодекс. Сьогодні свою думку на сторінках газети висловить підприємець із Саврані Валентина Грицишина.
Події, що відбуваються навколо нового Податкового кодексу, не могли залишити мене байдужою, бо я вже понад 15 років займаюсь підприємництвом. Це вже моє життя і життя моїх дітей. За останній місяць ми сплатили сім тисяч 500 гривень різних податків. Як тільки змінюється розмір мінімальної заробітної плати, зростає й розмір відрахувань. Те, що єдиний податок потрібно удосконалювати, ніхто не заперечує. Ми згодні з тим, що треба впроваджувати Податковий кодекс, але він має бути на користь і державі, і підприємцям. Якщо ж він не буде доопрацьований, то це призведе до значних скорочень робітників, зажене малий бізнес ще далі у тінь, або й змусить зовсім закриватися. Від цього нікому користі не буде. Дуже багато людей змушені будуть ставати на облік у служби зайнятості, тобто переходити на державне забезпечення.
Вселяє надію те, що Президент України почав дослухатися до вимог підприємців. Дуже хочеться, щоб у новому варіанті Податкового кодексу були враховані вимоги тих, хто має працювати відповідно до цього документа. Адже підприємці забезпечують себе і свої сім’ї, сплачують податки і дають роботу іншим. Тож їх потрібно підтримати. Адже 48 відсотків надходжень до бюджету – це кошти, одержані від малого підприємництва.
Особисто я постійно сплачую всі види податків вчасно і в повному обсязі. Тому я за прозоре ведення справ, без застосування подвійних бухгалтерій.
Знаючи цю ситему зсередини, я переконана, що непотрібно відходити від спрощеної системи оподаткування, достатньо лише налагодити контроль за тим, щоб всі чесно і в повному обсязі сплачували свої податки. В цьому зацікавлені не тільки держава, а й самі підприємці, які працюють згідно з законом. Тоді рівень наповнюваності бюджету зросте в кілька разів.
Ще дуже хочеться, щоб всі ці питання вирішувались в економічній площині, а не торкались політики. Непотрібно на нас тиснути. Адже підприємництво, податки – це чистої води економіка і аж ніяк не політика. Якщо до всіх спірних питань підійти саме з таких позицій, то можна буде досягти компромісу. А нині дуже важливо визначити оту «золоту середину», коли буде вигідно державі, а отже всім її громадянам, які значною мірою «годують» Державний бюджет, тобто представникам малого та середнього бізнесу.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |