![]() |
|
![]() |
![]() |
На виборах Новоєлизаветівського сільського голови у Ірини Семенівни Кравцової, яка працює у місцевій владі вже понад 20 років, конкурентів взагалі не було.
На першій сесії сільської ради 6-го скликання вона запропонувала депутатам обрати таємним голосуванням секретарем сільради Світлану Всеволодівну Міщенко, що й було зроблено. А на другий після сесії день голова та секретар стали вирішувати поточні справи, намічали план дій на найближчий тиждень, місяць. Так, як це було рік, п’ять, десять років тому…
У найскладнішій і чи не найбільшій в районі сільській раді, яка об’єднує 8 населених пунктів і де від Сирітського, що на межі з Іванівським районом, і до Новопетрівки, що під Жовтнем, більше 15 кілометрів, чимало важливих проблем розв’язуються. Чого варта, скажімо, тільки реалізація ідеї про газифікацію населених пунктів? Сільська рада організувала сільчан – і значну частину робіт щодо обладнання газовідвідної мережі найкоротшим шляхом – з території Катерино-Платонівської сільської ради – було виконано колективними зусиллями. А коли у багатьох мешканців Новоєлизаветівки, Новостепанівки та Новопетрівки виникли фінансові проблеми з газифікацією своїх осель, голова та секретар сільської ради домовилися з керівництвом обласного фонду підтримки індивідуального будівництва на селі про виділення сільчанам пільгових довгострокових кредитів, і багато господарів скористалися такою можливістю.
Вже впродовж десятиліття, а не тільки в останні роки, як в деяких інших сільських радах, у Новоєлизаветівці та Новопетрівці проводяться Дні села. Це, безумовно, свято для всіх. Ірина Семенівна та Світлана Всеволодівна роблять чудові подарунки для своїх односельців. А інваліди війни, багатодітні сім’ї, яких у сільській раді 37, добрі господарі, які дбають про зразковий порядок не тільки біля своїх садиб, а й довкруж, інші сільчани мають від цього не лише моральну, а й матеріальну вигоду – їм вручають грошові винагороди та пам’ятні подарунки, присвячують свої концертні номери учасники художньої самодіяльності.
Останнім часом ці сільські торжества поєднуються з визначними, якщо можна так сказати, подіями для мешканців сільської ради – запаленням «голубого факела» у Новоєлизаветівці та Новопетрівці, відкриттям після капітальної реконструкції Новопетрівського сільського будинку культури, отриманням нового шкільного автобуса тощо. До речі, об’єкти соціальної сфери, якими користується переважна більшість населення, постійно знаходяться в полі зору сільської влади. Тут добротно відремонтували і Будинок культури у Новоєлизаветівці, нині він виблискує на сонці сучасними новими металопластиковими вікнами. Добре впорядковано й фельдшерсько-акушерські пункти, не без активної участі сільської ради торік почала діяти учнівська їдальня в Новоєлизаветівській ЗОШІ – ІІІ ст. Поступово, в основному за рахунок місцевого бюджету, провадиться ремонт доріг.
Сьогодні сотні сільчан самостійно господарюють на виділених їм державою земельних паях. Відгукуючись на прохання сільського голови, більшість із них постійно декларує свої доходи і добросовісно сплачує належні податки. Чимало паїв своїх односельців орендують понад двадцять фермерських господарств, приватні підприємства. Сьогодні вони – основні платники податків, дають роботу людям, роблять значний вклад у соціально-економічний розвиток території, соціальний захист населення. І вони – найперші помічники органу місцевого самоврядування у вирішенні поставлених завдань.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |