![]() |
|
![]() |
![]() |
У середу в Одеській області з робочим візитом побувала делегація на чолі з головою Державної митної служби України Ігорем Калетніком та начальником Служби доходів Грузії Гіоргі Цхакая. Ця зустріч відбулася в рамках програми обміну досвідом щодо вдосконалення митного оформлення на кордонах обох країн.
За словами Володимира Калетніка, грузинська сторона вже провела низку кардинальних реформ і змін у законодавстві країни, завдяки яким оформлення вантажів у тамтешніх портах займає 15 хвилин, тоді як в Україні сягає двох годин.
Найближчим часом у нас планується кардинальна зміна роботи Держмитслужби, і концепція цих змін вже розглядається керівництвом країни. Одним з перших кроків реорганізації роботи митних органів, за словами Ігоря Калетніка, є запровадження з 17 грудня так званих «білого» і «чорного» списків українських імпортерів. Завдяки цьому буде зменшено кількість перевірок для представників «білого» списку. До нього автоматично потраплять українські підприємства, що вже певний час без порушень розмитнюють імпортовані товари. Інші підприємства також зможуть потрапити до цього списку, працюючи найближчі рік-два без порушень митного законодавства.
Наступним кроком стане зменшення кількості перевіряючих служб на кордоні. В країнах Європи перевірку здійснють лише дві служби — прикордонна та митна, а в Україні кожен імпортований товар ревізується на кордоні дев’ятьма відомствами. Саме в цьому, переконаний Володимир Калетнік, і полягає головна затримка на пунктах пропуску. Вихід із ситуації — впровадження «єдиного вікна», в якому всі оформлення проводитиме одна об’єднана служба.
Низка змін запланована і з огляду проведення «Євро-2012». Для футбольних фанатів, що не перевозитимуть товари, на пунктах пропуску планується створити окремі коридори, завдяки чому при пред’явленні документа, який підтверджує відвідання футбольних матчів, митне оформлення проводитиметься у найкоротший термін.
Під час зустрічі між українською та грузинською сторонами підписано низку документів, спрямованих на покращення взаємодії між митними службами обох країн. Один з них — визнання взаємного митного контролю. Передбачається, що це дасть змогу майже вдвічі прискорити перевірку окремих товарів і при цьому вчасно виявляти шляхи контрабанди.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |