![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Невиплата зарплати – це кримінал
Як повідомляє обласна прокуратура, за фактом заборгованості щодо заробітної плати на підприємствах залізничного, морського, автомобільного і авіаційного транспорту порушено 13 кримінальних справ.
Під час прокурорської перевірки було встановлено, що на одному з відкритих акціонерних товариств працівникам заборгували 4,2 мільйона гривень заробітної плати. Ці кошти було витрачено керівництвом на пально-мастильні матеріали та оргтехніку. І це не поодинокий приклад. Директор одного з комунальних підприємств без будь-яких на те підстав не виплатив 1,4 мільйона гривень заборгованості щодо зарплати своїм працівникам, витративши їх на інші потреби. Керівник санації однієї з компаній заборгував працівникам підприємства понад мільйон гривень, витративши зароблене ними на оплату комунальних послуг і охорону. Загалом за 11 місяців поточного року завдяки прокурорському втручанню керівництвом підприємств області були погашені борги щодо зарплати на загальну суму 15 мільйонів гривень.
Ялинок вистачить усім
Одеське обласне управління лісового та мисливського господарства цього року планує реалізувати близько 50 тисяч новорічних ялинок. Вартість метра святкового дерева складе в середньому 30-50 гривень.
Реалізацію лісових красунь планується розпочати з відкриттям новорічних ярмарків, а також на торговельних майданчиках щодо реалізації хвойних дерев як в Одесі, так і в інших містах та селищах області.
Лісники радять купувати їх тільки на організованих базарах і майданчиках. Це дозволить завдати меншої шкоди довкіллю. Частина коштів, одержаних від реалізації новорічних дерев, піде на створення нових хвойних масивів.
І карні справи, і звільнення
Як повідомляє прес-служба ДПА в Одеській області, за наслідками проведених антикорупційних заходів із податкової служби звільнено 9 чоловік.
Протягом поточного року стосовно працівників податкової інспекції за скоєння посадових злочинів порушено 22 кримінальні справи, із яких 14 – за матеріалами підрозділу внутрішньої безпеки, говориться в повідомленні.
Цей підрозділ працює цілодобово. Телефон довіри – 34-62-14.
Ізмаїл
За голландською технологією
На українській ділянці ріки Дунай – чимало зон, що піддаються підтопленням. Одна з найнебезпечніших, здатних призвести до техногенної катастрофи, – 97-й кілометр знаходиться в районі водозабору в Ізмаїлі. Сьогодні тут на повен хід провадяться берегозміцнювальні роботи. Фінансуються вони з резервного фонду Кабінету Міністрів.
Обсяг фінансування першої черги будівництва захисних споруд становить 67 мільйонів гривень. Про це повідомив директор Одеського об’єднання дирекції будівництва водогосподарських об’єктів Георгій Бузіян. Він розповів також, що на цій ділянці застосовуються нові технології берегозміцнювальних робіт. Зокрема голландська – з обладнанням «живих матраців» із геотекстилю, у які нагнітається цементний розчин. В укладанні беруть участь водолази. Роботи провадяться й на низці інших проблемних ділянок української берегової зони Дунаю.
Ширяївський район
Вплинуло на результати
За кілька останніх місяців у районі легалізовано 190 робочих місць. Люди, які працювали без оформлення, одержуючи заробітну плату в конвертах, тепер здійснюватимуть свою діяльність на загальних підставах.
На них поширюватимуться всі положення українського законодавства про працю. До того ж, виведення зарплати, образно кажучи, із підпілля, дасть додаткові надходження до місцевого бюджету. Щоб це стало можливим, із найперших днів своєї роботи на посаді голови райдержадміністрації Наталя Куртогуз подбала про активацію роботи комісії з легалізації робочих місць. Це вплинуло на результати.
Миколаївський район
Добро сторицею
З ініціативи голови райдержадміністрації Олександра Чорного з 1 по 12 грудня в районі провадиться благодійна акція «Зроби добро, і воно повернеться до тебе сторицею».
На зібрані кошти придбано продуктові набори (крупи, цукор, макарони, олія, фрукти) для 20 багатодітних і малозабезпечених сімей. Спеціалісти відділу у справах молоді та спорту, а також служби у справах дітей райдержадміністрації, відвідали ще 11 сімей та вручили їм продукти харчування. Близько 5 тисяч гривень зібрано для лікування учня Улянівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Д. Албула.
За словами начальника відділу у справах молоді та спорту Т. Кипибіди, протягом трьох років при відділі діє благодійний фонд «Допоможемо ближньому», який завдяки мешканцям району постійно поповнюється одягом, речами. Їх роздають дітям із кризових сімей.
Овідіопольський район
Шана та заслужена увага
Урочисте вручення посвідчень 10 матерям-героїням відбулося нещодавно в селищному Будинку культури.
Ініціаторами й організаторами урочистості став голова райдержадміністрації Михайло Жидков.
Свято проходило в теплій і дружній атмосфері. Під час чаювання з солодкими ласощами багатодітні родини на чолі зі своїми матерями-героїнями одержали чимало вітань. Для них із концертом виступили самодіяльні колективи.
Серед нагороджених були О. Ніколаєнко і А. Похлєбіна, виховуючі по 11 та 8 дітей, С. Ракоїд, В. Унтіла і В. Коріновська, у сім'ях яких по 6 дітей, Л. Колодезева, Л. Поркар, Н. Набока, М. Кацан і Л. Слесаревська, де росте та виховується по 5 дітей.
Як відзначив на святі Михайло Жидков, багатодітні родини одержують сьогодні державну допомогу. Але всім матерям-героїням, за його словами, буде виплачена й одноразова допомога в обсязі 8 тисяч гривень.
Савранський район
Запрацював кабінет УЗО
Минув місяць від того дня, як у центральній районній лікарні запрацював кабінет ультразвукового обстеження.
Хоча сам апарат був придбаний давно, відсутність спеціального стабілізатора та відповідного приміщення гальмували його впровадження. Тільки після втручання голови РДА Олега Іспанюка та за участю депутата облради Юрія Демента, який, власне, і придбав стабілізатор, було зроблено ремонт приміщення. відповідно його облаштовано, дібрано фахівця. Тепер мешканці району мають змогу в будь-який час пройти ультразвукове обстеження.
Іванівський район
Спасибі за людяність
У Міжнародний день інвалідів до Будинку милосердя села Червонознам’янки завітали давні друзі – учні місцевої школи з учительками Оленою Олександрівною Савочкіною та Людмилою Олександрівною Швацькою.
У цьому Будинку живуть 25 осіб, 10 із яких – інваліди дитинства або праці. Мов діти, раділи вони скромним подарункам, пісням, гуморескам. На прощання щиро дякували своїм завжди бажаним гостям у надії на нові зустрічі, повідомляє директор Будинку милосердя Леонід Лемешев.
Березівський район
Як живете, школярі?
На апаратній нараді, яку провів голова райдержадміністрації В. Арнаут, розглянуто питання забезпечення підвезення учнів шкіл на заняття та гарячим харчуванням.
Як виявилося, програма «Шкільний автобус» в останні роки в районі виконувалася незадовільно. Школи забезпечені власними автобусами на 60%. Проблема розв’язується шляхом наймання приватних перевізників. Із харчуванням справи гірші – 25% учнів ним не забезпечені. Це стосується дітей, які навчаються у віддалених малокомплектних школах. Держава не може утримувати ставку кухаря на кілька учнів.
Райвідділові освіти та сільським головам поставлено завдання звернутися до місцевих приватних підприємців щодо відкриття буфетів при таких школах.
Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, А. Михайленко, Є. Маслов, Л. Півторак, Ю. Федорчук, Т. Гурічева, О. Небогатов
Щоб сіяти добро
Відбулася науково-церковна історико-практична конференція «Православна духовна освіта: історія та перспективи», присвячена 65-річчю відродження Одеської духовної семінарії.
Зі вступним словом перед майбутніми пастирями, викладачами та іншими учасниками заходу виступив ректор навчального закладу, кандидат богослов’я отець Серафим. Основну увагу він приділив етапам відродження та розвитку духовної освіти.
Про виховання студентської молоді в контексті православної культури та моралі йшлося в доповіді кандидата педагогічних наук, доцента Південноукраїнського національного педагогічного університету імені Ушинського А. Яцького.
І. Нєнов – кандидат політичних наук, доцент, головний редактор газети «Одеські вісті», у своєму виступі зупинився на проблемах моральної відповідальності публічних людей. Він, зокрема, нагадав слова американського президента Джорджа Вашингтона про те, що мораль без релігії – ілюзія, якій не слід піддаватися.
Наш кор.
Подали руку допомоги дітям
На жаль, реалії такі, що сьогодні далеко не всі діти мають повноцінні сім’ї, здорові, доглянуті. Врятувати малят можуть співчуття та співпереживання. Як багато означають для дитини ласкаве слово, турбота, увага! Ось що – головне в діяльності Ізмаїльської громадської організації «Наше майбутнє».
Цими днями її активісти разом зі студентами місцевого технікуму електрифікації та механізації сільського господарства провели акцію зі збору коштів для малят, яким допомога найнеобхідніша. І назвали її «Подай руку допомоги дітям». На ці гроші закупили іграшки дітям-інвалідам, які виховуються в дитячому садку «Дельфінятко». Учасники акції відвідали й Будинок дитини, привезли засоби санітарно-гігієнічного догляду та медикаменти для санчастини.
– Я дуже рада, що сьогодні нам вдалося подарувати усмішки малятам і дати можливість студентам проявити себе в доброчинності, – сказала керівник громадської організації Наталя Левченко. – Пройдуть роки, і не буде мати значення, скільки в кого було грошей на банківському рахунку, у якому будинку жив, яка була машина... Але світ стане іншим, коли ми навчимося ось так подавати руку допомоги тим, кому ця допомога найпотрібніша.
Євген МАСЛОВ, власкор «Одеських вістей»
Водним ресурсам – надійну охорону
Протягом останніх двох років колектив Південно-Бузького територіального відділу Західно-Чорноморської держрибохорони оберігає водні ресурси та регулює рибальство на території Любашівського, Ананьївського, Савранського, Балтського, Котовського, Красноокнянського, Ширяївського, Кодимського, Миколаївського, Фрунзівського та Великомихайлівського районів. Згідно зі штатним розписом, тут працюють 8 інспекторів.
Як поінформував в.о. начальника Південно-Бузького тервідділу Олександр Високий, в цілому рибінспекторами виявлено близько сімсот порушень правил рибальства. Із зазначеної кількості третина – грубі.
До проведення рибоохоронних рейдів активно залучаються працівники міліції. За їхньої участі зафіксовано дві сотні порушень. Допомагають інспекторам оберігати водні ресурси від незаконного вилову і їхні громадські помічники. Так, з допомогою останніх було спіймано на гарячому майже чотириста браконьєрів.
За фактами порушень вилучено засоби незаконного лову та тонну живої риби. Враховуючи відсутність великих рибогосподарських водойм, це доволі солідний показник у роботі.
Стосовно суми накладених штрафів, то вона склала близько 50 тисяч гривень.
З метою контролю за діяльністю інспекторів О. Високий в оперативному порядку здійснює перевірку підвідомчих інспекторських дільниць. Тим більше, що за підсумками роботи колектив тервідділу посів друге місце в області, пропустив вперед лише Ізмаїльську держрибоохорону.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.011Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |