![]() |
|
![]() |
![]() |
Понад 65 років викладачі Білгород-Дністровського державного аграрного технікуму готують фахівців різного профілю для роботи у народному господарстві. Серед 14 тисяч випускників технікуму багато хто став провідним фахівцем, керівником агропромислового комплексу.
Гордість навчального закладу – наявність серед його випускників 14 докторів і кандидатів сільськогосподарських наук, чотирьох Героїв Соціалістичної Праці, учених, видатних громадських діячів, депутатів Верховної Ради України та депутатів органів місцевого самоврядування.
Понад 50 років у цьому багатопрофільному навчальному закладі трудиться Григорій Іванович Сергієнко. Він самозабутньо навчав та виховував аграрну еліту, представники якої плідно працюють не тільки в Україні, але й за її межами. 13 грудня цій мудрій людині виповнилося 80 років.
За плечима Григорія Івановича великий життєвий досвід. Як у більшості представників післявоєнного покоління інтелігенції, його головним капіталом залишається інтелектуальне багатство, досягнення учнів та результати викладацької діяльності, завдяки якій суспільство одержує гідних і освічених людей.
Народився Григорій Іванович Сергієнко на хлібосольній полтавській землі. Зростав у Донбасі, де батько працював на шахті у забої. У 1943-му батька призвали на фронт, звідки він повернувся контуженим і сліпим інвалідом. Було дуже важко, адже у сім’ї підростало троє дітей. Після успішного закінчення семирічки, Григорій Сергієнко поїхав здобувати знання до Білгорода-Дністровського. У перейменоване місто після визволення Бессарабії перевели технікум, який у ті роки готував студентів лише з двох спеціальностей – рільників і виноградарів. Навчався на відмінно, а після закінчення технікуму у 1950 році вступив до сільськогосподарської академії ім. Тімірязєва у Москві. Студентство стало двічі щасливою порою. Адже саме у столиці він познайомився з майбутньою дружиною Яніною Людвігівною.
Трудовий шлях розпочав 1955 року у Ростовській області. У 1959 році Григорія розшукав перший директор технікуму Дмитро Гапонюк. Він чудово пам’ятав свого старанного випускника, тому і запропонував Григорію Сергієнку повернутися до альма-матер викладачем. З дружиною та однорічним сином Сергієнко вирушив на роботу до південного міста. Через три роки викладацької діяльності у Білгороді-Дністровському, його призначили заступником директора з навчальної частини. За 50 років роботи у технікумі Григорій Іванович подолав усі щаблі від викладача, куратора групи, завідувача відділу, заступника директора до посади директора. Багато років загальноосвітні дисципліни у технікумі викладала його дружина. Плодом багаторічного подружнього життя стало двоє чудових синів. Михайло нині трудиться у Санкт-Петербурзі. Молодший Олексій – поруч з батьком, в аграрному технікумі.
За багаторічну сумлінну працю Григорій Іванович Сергієнко відзначений багатьма нагородами. Він – «Відмінник аграрної освіти». Удостоєний ордена «Знак Пошани», почесних грамот Міністерства аграрної політики України.
Незважаючи на поважний вік, Григорій Іванович і сьогодні трудиться у технікумі, виконуючи обов’язки диспетчера. Робота ця копітка, потребує не тільки значного досвіду, але й великої уваги. Студенти і викладачі щиро поважають Григорія Івановича – справедливого наставника, який досяг у житті високого рівня викладацької та керівної роботи.
– Коли я прибув сюди на роботу, – згадує Леонід Минович Попа, нинішній директор Білгород-Дністровського аграрного технікуму, – Григорій Іванович обіймав посаду заступника директори з навчальної роботи. Буквально з перших днів спілкування я зрозумів, що ця людина великої душі, професіонал педагогічної праці. Він навчав мене, як готувати план уроку, правильно проводити заняття. З перших днів щедро передавав свій досвід та кращі традиції навчального закладу. І коли вже у 2000 році я прийняв керівництво технікумом, Григорій Іванович постійно допомагав особистим директорським досвідом.
Сьогодні аграрний технікум пишається музейним історико-краєзнавчим комплексом з відділом історії технікуму, його бойової і трудової слави. Створював музей у 1978 році до дати 40-річчя технікуму його тодішній директор Григорій Іванович Сергієнко. За більш ніж три десятиліття тут зібрано понад 1600 одиниць значних експонатів, фотодокументів та інших матеріалів. Завдяки починанням Сергієнка музейні традиції у розвитку, як завдяки його праці примножилася, збагатилася і зміцнилася різноманітна спадщина технікуму.
У день ювілею численні учні, колеги та друзі Григорія Івановича тепло привітали його з черговим круглим ювілеєм! Разом з побажаннями здоров’я, добробуту та успіхів головне для ювіляра – щире визнання підсумків його великого педагогічного шляху. Адже своє особисте свято він зустрічає на трудовому посту.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.009Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |