![]() |
|
![]() |
![]() |
10 грудня на сайті Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти закінчилася реєстрація учасників пробного тестування, яке відбудеться другого та дев’ятого квітня 2011 року. Станом на дев’яте грудня для участі в пробному зовнішньому незалежному оцінюванні зареєструвалися 8000 осіб, 4800 з них – мешканці Одеської області. Слід зазначити, що така кількість охочих зайвий раз випробувати свої знання становить лише 40 % від можливого числа учасників ЗНО в нашому регіоні. Про це на прес-конференції повідомив директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти Анатолій Анісімов.
Як і раніше, пройти тестування може громадянин, який має повну загальну середню освіту.
Але на відміну від 2010 року, всі випускники можуть зареєструватися за новою схемою. Для цього потрібно зайти на сайт Українського центру оцінювання якості освіти (www.testportal.gov.ua), роздрукувати розміщений на ньому бланк заяви, власноручно заповнити його та відправити рекомендованим листом разом із копіями документів, що зазначені в правилах реєстрації, за адресою Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти. В разі виникнення яких-небудь питань, потенційний абітурієнт може звернутися по допомогу до будь-якого з пунктів реєстрації, адреси яких також розміщені на веб-сайті центру та його регіональних представництв.
Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання проходитиме з першого січня по 28 лютого 2011 року.
– Технологія оцінювання залишилася незмінною, – наголосив Анатолій Юрійович, – втім, дещо посилилася система контролю, також посилено відповідальність інструкторів. Якщо раніше можна було принести на тестування телефон, то цього року жодних електронних пристроїв у випускника бути не мусить. Для мобільників нададуть окремий стіл, на якому засоби зв’язку й чекатимуть на своїх власників у відключеному стані. Якщо ж у тестованого виявлять апарат, то для порушника проходження тесту на цьому завершиться без права на апеляцію.
А втім є й добрі новини. 2011 року буде збільшено час для складання деяких тестів.
Підбиваючи підсумок, Анатолій Анісімов зазначив, що основним джерелом інформації, як і раніше, є підручник. Брошури з підказками та відповідями на тестові питання, які вже можна знайти на книжкових ярмарках, – не що інше як самвидав, що нічого спільного з незалежним тестуванням не має.
– Пробне тестування – чудовий спосіб перевірити свої знання, – наголосив Анатолій Юрійович, – Майбутній абітурієнт побачить прогалини у своїй освіті та встигне надолужити згаяне. Це також непогане моральне приготування до хвилюючої процедури складання власне самого незалежного тестування.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |