![]() |
|
![]() |
![]() |
У вівторок народні депутати ухвалили рішення про прийняття за основу проекту закону про Державний бюджет України на 2011 рік, поданий Кабінетом Міністрів. Доопрацьований кошторис, з урахуванням пропозицій від комітетів та фракцій, парламент планує розглянути у другому читанні 22 грудня.
Урядовим законопроектом у держбюджеті на 2011-й передбачено: доходи — 281,5 млрд грн, видатки — 321,9 млрд грн, надання кредитів — 7,5 млрд грн, повернення кредитів — 9,2 млрд грн, дефіцит — 38,8 млрд грн.
Базовими цифрами бюджету, тобто гарантовані державою соціальні виплати, «уряд для людей» запропонував: прожитковий мінімум: з 1 січня — 894 грн, з 1 квітня — 911 грн,
з 1 жовтня — 934 грн, з 1 грудня — 953 грн; мінімальна зарплата: з 1 січня — 941 грн, з 1 квітня — 960 грн, з 1 жовтня — 985 грн, з 1 грудня — 1004 грн; прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня — 750 грн, з 1 квітня — 764 грн, з 1 жовтня — 784 грн, з 1 грудня — 800 грн.
Виступаючи з трибуни Верховної Ради, нардеп від Партії регіонів, перший заступник голови Комітету з питань бюджету Владислав Лук’янов заявив, що запропонований проект кошторису-2011 є документом, спрямованим на відновлення й відродження держави. За його словами, цей проект треба розглядати з двох точок зору: «Перша — це точка зору макроекономічних показників, загальна економічна ситуація, яку ми будуємо на наступний рік. Друга точка зору — це внутрішня структура цього фінансового документа». Відтак, коментуючи проект бюджету з позиції макроекономічних показників, Владислав Лук’янов зазначив, що Україна отримає зростання ВНП до рівня 1 трильйона 253 мільярдів гривень. «Ми бачимо, що бюджетний дефіцит при цьому зберігається на невисокому рівні — 3,08%. Це дуже пристойний дефіцит, а, враховуючи фінансову нестабільність у світі, це результат, яким можна пишатися, а не ганьбити свою державу і самих себе, не розуміючи фінансових показників і фінансової суті документа», — наголосив політик. Він також запевнив, що національна валюта буде стабільною, а відтак «кожна людина може бути впевнена, що купівельна спроможність гривні не обрушиться, як це зробив минулий уряд, коли курс гривні упав з 5 до 11 за долар».
«Бюджет забезпечує стабільність зростання, він переламає ту тенденцію до руйнації економіки, яку залишила минула команда, це є бюджет відновлення й відродження нашої держави. Прошу підтримати цей документ», — підсумував-закликав депутат-«регіонал» Владислав Лук’янов.
Про те, кому бюджет-2011 гарантує «відновлення й відродження», розповів напередодні в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк. Політик, зокрема, зазначив: проект бюджету на наступний рік заперечує декларації влади про те, що метою адміністративної реформи є скорочення витрат на утримання державного апарату. «Витрати на Президента України і на Державне управління справами у 2009 році становили 817 млн грн, 2010-у — 947 млн грн, після цієї «реформи» на утримання Президента та його адміністрації передбачено… 1 млрд 344 млн грн. Майже вдвічі більше, ніж два роки тому! Генпрокуратура України: 2009 рік — 900 млн грн, 2010-й — 1,2 млрд грн, 2011-й — 2,2 млрд грн», — підкреслив Арсеній Яценюк.
А ще нардеп підрахував, що за проектом бюджету-2011 лікування одного урядовця обходитиметься країні в стільки ж, скільки передбачено на лікування 4026 громадян України. Але й це ще не все. За словами лідера «Фронту змін», видатки з державної скарбниці на утримання резиденцій і мисливських господарств високопосадовців планується збільшити на 50%. На перевезення вищих державних керівників у 2009 році відводилося 96 млн грн, у 2010-у — 125 млн грн, у проекті ж на 2011-й фігурує аж 190 млн грн.
Зі свого боку, народний депутат з фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Павловський нагадав, що у передвиборних обіцянках Президента йшлося про встановлення з 1 січня мінімальної пенсії у розмірі 1200 грн та мінімальної зарплати у розмірі 1506 грн, що майже вдвічі більше від цифр, які запропонував для затвердження уряд. Загалом, переконаний нардеп, бюджет-2011 не передбачає виконання жодної соціальної обіцянки влади.
«Аналіз проекту Державного бюджету України на 2011 рік приводить до висновку, що цей документ об’єднує в собі два бюджети: один — для всього народу, а другий — для «обраних»», — зазначає прес-служба ВО «Батьківщина».
Аналізуючи параметри проекту кошторису країни, член бюджетного комітету Верховної Ради, міністр опозиційного уряду з питань молоді, спорту, туризму і «Євро-2012» Остап Семерак, зокрема, сказав: «Коли ми порівнюємо бюджет 2010 року і проект бюджету на 2011-й, то бачимо, наприклад, що видатки на освіту зменшилися загалом на 10%. Зокрема, фінансування фізичного виховання в системі освіти скоротилося на 7%. Але при цьому видатки на утримання керівництва Міністерства освіти зросли на 21%... Влада зовсім не планує покращувати стан української культури, а видатки на музеї України навіть зменшено на 7%. Якщо подивитися на молодіжну політику, то тут зменшені видатки на вирішення житлової проблеми молоді. Загалом на державну підтримку програм і заходів стосовно дітей, молоді, жінок і сім’ї передбачено 5,8 млн грн. Це приблизно стільки, скільки виділено на реконструкцію лише одного закладу для відпочинку чиновницької еліти — санаторію «Гурзуфський» у Криму. На інші подібні заклади виділяють ще більше. Так, на капітальний ремонт санаторію «Південний», який належить Державному управлінню справами, закладено 10 млн, а на розробку проекту кошторисної документації і будівництво реабілітаційного центру в санаторії «Конча-Заспа» — 12 млн». Народний депутат зауважив, що «фінансування Державного управління справами у 2011 році заплановано збільшити на 27%, при тому, що доходи держбюджету мають зрости лише на 5%... Тоді як фінансування охорони здоров’я загалом по Україні зросте на 5%, то фінансування лікарні для чиновників у Феофанії — на 45%, а поліклініки для чиновників найвищого рівня — на 15%».
Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко, виступаючи у середу на ранковому засіданні парламенту, сказав, що проект закону «Про державний бюджет України на 2011 рік», який схвалено у першому читанні, — це «бюджет влади, яка не має національної гідності».
Микола Томенко наголосив, що не може уряд у бюджеті на 2011 рік — рік, в якому відзначається 20 років незалежності сучасної України, 150 років перепоховання Тараса Шевченка і низка визначних дат в українській історії, закладати, наприклад, зменшення фінансування видання української книжки з 33 до 20 млн грн. «Фінансування на утримання музеїв, бібліотек, театрів гірше, ніж у кризові роки. Які цінності можуть пропагуватися в державі, якщо влада пропонує фактично знищити всю систему гуманітарної роботи?» — підкреслив віце-спікер. «Гроші, закладені в бюджеті на фінансову підтримку розвитку туризму, — це гроші на знищення туризму», — констатував Микола Томенко, додавши, що така ж ситуація з розвитком фізичної культури, будівництвом спортивної інфраструктури для дітей, школярів та студентів тощо.
«Складається враження, що влада, яка готувала бюджет, більше думала, як у ньому закласти статті для розбудови власного бізнесу, розбудови власної партії, розбудови «руського міра» в Україні, а не розбудови України», — зазначив він.
Микола Томенко повідомив, що опозиція буде пропонувати до другого читання радикально переглянути фінансування гуманітарної сфери. «Якщо у владі працюють люди, які не мають національної гідності, то така влада, на жаль, як і держава, — приречена», — наголосив він та закликав спільно підготувати бюджет, у якому буде представлена «національна гідність держави і національна гідність українців».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.007Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |