![]() |
|
![]() |
![]() |
Зниження кредитних рейтингів Одеси — «це справді трагічний за своїми наслідками для міста, але абсолютно закономірний результат діяльності нової міської адміністрації». Так екс-мер Едуард Гурвіц прокоментував інформацію про те, що служба кредитних рейтингів «Standard & Poor’s» понизила довгостроковий кредитний рейтинг Одеси з рівня «ССС +» до «ССС –». Рейтинг за національною шкалою також знижений — із «uaBB» до «uaCCC –». Крім того, обидва показники перенесені в список «CreditWatch» («Рейтинги на перегляді») — з негативним прогнозом.
У «S&P» пояснюють: зниження рейтингів зумовлене «низькою можливістю забезпечення Одесою своєчасного рефінансування виплат за валютним банківським кредитом». На сайті рейтингової служби наводяться слова кредитного аналітика Карена Вартапетова: «Якщо Одесі не вдасться забезпечити рефінансування, це може призвести до реструктуризації боргу. Однак ми відзначаємо, що існуючі умови реструктуризації, розглянуті нещодавно міською радою, належать до категорії «вимушеної реструктуризації». Це, на наш погляд, еквівалентно дефолту» (дефолт — невиконання зобов’язань щодо повернення позикових коштів).
«Безвідповідальне базікання Олексія Костусєва, яке розпочалося з перших днів перебування при владі, про можливий «дефолт», висмоктані з пальця «астрономічні борги» призначалося для одеситів, але було почуте, насамперед, інвесторами та кредитними агентствами, — заявив у зв’язку з цим Едуард Гурвіц. — На Заході добре знають, що популізм і некомпетентність влади призводять до найсерйозніших фінансових ризиків. Як тільки вони зрозуміли, з ким нині мають справу в Одесі, просто позбавили нас кредитного рейтингу, а отже, й будь-яких надій на модернізацію громадського транспорту, інфраструктури, міського господарства загалом».
Зазначимо: за шкалою «S&P» рейтинг «ССС» означає, що «існує потенційна можливість невиконання емітентом своїх боргових зобов’язань; своєчасне виконання боргових зобов’язань значною мірою залежить від сприятливих економічних умов». До кінця ж року Одесі необхідно виплатити 10 мільйонів швейцарських франків у рамках банківського кредиту (його загальна сума — 50 мільйонів швейцарських франків) і залишок траншу (5 мільйонів гривень) за облігаціями, випущеними в 2005-у.
Нагадаємо також, що раніше Едуард Гурвіц прокоментував тональність і зміст обвинувачень, які пролунали на адресу старої міської влади під час сесії Одеської міськради. «Реальні борги міста на сьогодні — це 80 мільйонів гривень, які ми винні банку «BNP Paribas». Ідучи з мерії, ми залишили на спеціальному накопичувальному рахунку понад 30 мільйонів. Зібрати суму, яка залишилася, з огляду на те, що наприкінці року щоденні надходження до міського бюджету складають 16 мільйонів гривень, — завдання цілком реальне. На мою думку, з боку пана Костусєва було б набагато чесніше вже сьогодні визнати, що він просто не готовий виконувати функції мера Одеси. Це позбавило б місто від великих прикрощів», — цитує сайт «Погляд з Одеси» колишнього міського голову.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |