ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
18.12.2010 / Газета: Одесские известия / № 140(4122) / Тираж: 23655

Одеса

НАЧЕБТО ЦІНИ ЗНИЗИЛИ…

Як повідомила прес-служба Анти­моно­польного комітету України, «відбулося зниження роздрібних цін на молочні продукти та м’ясо птиці», що стало «результатом виконання основними виробниками цієї продукції та торговельними мережами вимог АМКУ».

Так, вартість молочної продукції у торговельних мережах країни знижена в середньому на 10 – 15 відсотків, роздрібні ціни на твердий сир – до 25 відсотків. Також повідомляється, що в Одеському регіоні ціни на молоко, вершкове масло та сметану знизилися на 8 відсотків. Роздрібні ціни на твердий сир упали на 10 відсотків.

«Реагуючи на вимоги Антимонопольного комітету, такі найбільші торговельні мережі, як «Metro Cash & Carry Україна», ВАТ «АТБ-маркет», «ПАККО-Холдинг», «ЕКО», ТОВ «Фудмаркет», ТОВ «Ашан Україна», ТОВ «Адвентіс» і ЗАТ «Фуршет», зобов’язалися забезпечувати економічно обґрунтовані ціни на зазначену продукцію й укладати прямі контракти на постачання товару з виробниками», – повідомляє прес-служба АМКУ.

КРЕДИТ ПОГАСЯТЬ ІЗ ВІДСТРОЧКОЮ

Конструктивно проходять переговори про реструктуризацію кредиту на десять мільйонів швейцарських франків, отриманого колишнім керівництвом Одеси від «ВNР Paribas Finance PLC». Термін погашення минає 30 грудня цього року.

Про це повідомив перший заступник міського голови Сергій Черненко. Кредитори бачать, що фінансова політика нової влади прозора та спрямована на виконання зобов’язань, узятих недодбалими попередниками. Досягнуто домовленості про погашення боргу трьома траншами до вересня наступного року. Обговорюється питання компенсації банкові за відстрочку платежу.

ПРО ПРАВОПОРУШЕННЯ НА ТРАНСПОРТІ

На базі Одеського державного університету внутрішніх справ завершила свою роботу третя міжнародна науково-практична конференція «Організаційно-правові принципи боротьби із правопорушеннями на транспорті».

Місцем її проведення Одесу обрано у зв’язку з тим, що в зазначеному навчальному закладі є єдиний у країні факультет вишколу фахівців транспортної міліції.

Під час засідань провідні вітчизняні та закордонні вчені, керівники МВС України і регіону, офіцери-практики, юристи, ад’юнкти, аспіранти та магістри вели мову про боротьбу з корупцією, організованою та економічною злочинністю на транспорті. Обговорювалися й питання забезпечення карного судочинства за справами про злочинні зазіхання на вантажі, взаємодії транспортної міліції з територіальними підрозділами МВС, іншими правоохоронними органами, адміністраціями транспортних організацій, громадськістю. Відбувся широкий обмін думками та досвідом роботи щодо розв’язання цих та інших проблем.

Ізмаїл

ЗА ПРИБУТКАМИ Й ВИТРАТИ

Ізмаїльська районна держадміністрація на черговій сесії райради позвітувала про зроблену роботу щодо виконання бюджетної програми за три квартали.

Як зазначила начальниця фінансового відділу РДА Марія Стоїлова, за цей період прибуткову частину районної скарбниці виконано на 70 відсотків щодо річного завдання. Є всі підстави говорити, що до завершення року план за прибутками буде виконаний із урахуванням дотації вирівнювання. З вищих бюджетів за цією статтею надійшло близько 60 тисяч гривень – практично дві третини цілої суми прибутків. Були озвучені також цифри витрат – за загальним фондом, на освіту, охорону здоров’я, культуру. Їх виконано на понад 65 відсотків.

Висока дотаційність – болюче питання. І цілком можна зрозуміти та підтримати вимоги керівництва району до представників місцевого самоврядування мобілізувати свої зусилля на пошук резервів щодо виконання прибуткових статей. Якщо місцева влада справляється зі збиранням податків, то тоді вона має право розраховувати й на пропорційну підтримку з боку районного бюджету. Проте найчастіше на місцях ідуть легшим шляхом, «вибивають» гроші з районного бюджету, який теж не безмежний. Тут одне – або жити по коштах, або самотужки знаходити шляхи збільшення податкових надходжень. Як це зробити – не питання для громад, що активно розбудовують у себе, зокрема, переробні підприємства та розширюють податкову базу за рахунок підприємництва, що провадять тверду політику щодо легалізації робочих місць і відповідно збільшення зборів за прибутковим податком.

Депутати проголосували за зміни, внесені в районну програму «Учитель-2012», відповідно до якої близько 20 тис. грн додатково направляються на перенавчання вчительських кадрів. Також затверджено програму стабілізації та розвитку тваринництва району на майбутні п’ять років. Розглянуто й інші питання. Зокрема – про поліпшення автобусного сполучення з віддаленими селами, серед них – із Комишівкою.

Роздільнянський район

ТВАРИННИЦТВО НА ШЛЯХУ ВІДРОДЖЕННЯ

Три з половиною тисячі голів свиней налічується сьогодні в сільгосппідприємствах району.

Це на чверть більше торішнього показника. Крім того, господарства почали предметно займатися вівчарством і птахівництвом. Усе це надало змогу реалізувати м’яса на півтисячі тонн більше, ніж торік. Особливо вагомий внесок у розвиток тваринницької галузі у таких підприємствах, як «Бецилівське», «Україна», «Роздільнянське», «Степове», імені Суворова, а також фермера Івана Урсу.

Савранський район

КОШТОМ ПЕРЕВИКОНАННЯ

Одним із питань другої сесії Савранської районної ради шостого скликання було внесення змін до районного бюджету.

Зокрема затверджено ухвалу про виділення 80 тисяч гривень на ремонт хірургічного відділку ЦРЛ, який не працює понад рік. Ці кошти отримано завдяки перевиконанню прибуткової частини бюджету.

Також депутати створили постійні комісії райради.

Великомихайлівський район

ВИРІШУВАТИ СПІЛЬНО

Під час засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування голова районної ради В. Гірін і голова райдержадміністрації М. Вишняков зупинилися на проблемах, пов’язаних із життєдіяльністю району в зимовий період.

Зокрема було зазначено, що, судячи із прогнозів, погодні сюрпризи щойно починаються, тому потрібно бути готовими до них. Сільським і селищним головам доручено налагодити тісний зв’язок із керівниками сільгосптовариств, організацій, із приватними підприємцями для того, щоб спільними зусиллями вирішувати всі проблемні питання, які виникатимуть узимку.

На координаційній раді також розглянули питання про передавання ФАПів на баланс центральної районної лікарні, що передбачено новим Бюджетним кодексом, докладно з’ясовано тонкощі формування бюджетів сільських і селищних рад на 2011 рік. Згідно з даними фінансового відділу, на 1 грудня поточного року прибуткову частину райбюджету виконано на 107 відсотків.

Миколаївський район

ЗАБЕЗПЕЧЕНІ ВУГІЛЛЯМ І ДРОВАМИ

Готовність закладів освіти, медицини та культури до роботи в зимовий період 2010 – 2011 років обговорювалася на недавній апаратній нараді, що відбувалася за керівництвом в.о. голови райдержадміністрації Лариси Висоцької.

Так, станом на початок грудня заклади освіти майже цілком забезпечені вугіллям і дровами. Для роботи лікувально-профілактичних закладів заготовлено 178,3 т вугілля та 99,17 куб. м дров. Готові трудитися взимку працівники 55 діючих закладів культури.

Фрунзівський район

НАЗВАЛИ ПЕРЕМОЖЦІВ

У конкурсі сільських і селищних рад на найкращий санітарний стан і впорядкування територій переможцями визначено дві ради.

Так, у першій групі з мешканцями понад 900 осіб найліпшою названо Затишанську селищну раду (селищний голова Інна Татаріна). Вона одержала в подарунок принтер і DVD-програвач. Серед сільрад із мешканцями менше 900 чоловік перемогла Войничівська сільрада (голова Олена Луценко) – їй подарували стільці для сільського клубу. Грамоти й подарунки переможцям вручили голова районної ради Павло Шестопалюк і голова райдержадміністрації Сергій Бринза.

Саратський район

ОПІКУВАТИСЯ ПРО ЖИТЕЛІВ – ОСНОВНЕ ЗАВДАННЯ

Відремонтоване та сучасно обладнане приміщення сільського ФАПу в Новоселівці стало предметом гордості цілого села. Аж три роки потрібно було для всіляких погоджень, реконструкції та оснащення будинку. У процесі виконання робіт із районного бюджету виділено 110 тисяч гривень, із сільського – 90 тисяч.

Після євроремонту у ФАПі встановлено автономне опалення та бойлер, придбано весь потрібний медичний реманент і медикаменти. Устатковано тубкабінет, процедурню для дорослих і дітей, акушерський і фізкабінети, створено всі умови для роботи персоналу і обслуговування хворих. Довкола ФАПу посаджено берізки і троянди. Всередині – чимало кімнатних квітів і живий куточок із папужками.

Мешканців Новоселівки постійно більшає. Сьогодні в селі налічуються 63 дитини віком до року. Опікуватися про жителів – основне завдання сільського голови Володимира Залевського, якого новоселівці обирають другий раз поспіль. Відзначили й відчутну підтримку з боку керівника базового господарства Івана Чеботаря.

У минулому скликанні Новоселівську сільраду, що активно розбудовує соціальну сферу, впорядковує село, визнано переможницею обласного конкурсу.

Для розвитку співпраці є перспективи

Вчора голова Одеської обласної ради Микола Пундик зустрівся з Генеральним консулом Турецької Республіки в Одесі Муратом Тамером.

Микола Володимирович подякував дипломатові за співпрацю та відрекомендував свого заступника Олексія Гончаренка, який опікується міжнародними зв’язками.

Обговорюючи питання активізації співпраці між Одеською областю та провінціями Турецької Республіки, голова облради відзначив, що Туреччина, після Росії, посідає друге місце в міжнародному товарообігу України – це 3 мільярди доларів на рік. До економічної кризи даний показник був удвічі більший (6 мільярдів).

– А втім і перша, й друга цифри нас не можуть задовольняти, – підкреслив він.

Керівник області зупинився також на пріоритетних галузях економіки, які можуть бути взаємовигідними. Зокрема це стосується прогресивних технологій, застосовуваних турецькими будівельниками, розвитку агропромислового комплексу, туризму. Голова облради запропонував турецьким інвесторам взяти участь у спорудженні автомагістралі Одеса – Рені.

Мурат Тамер подякував Миколі Володимировичу за активне прагнення вести далі співпрацю з його країною та висловив задоволення від знайомства з керівниками нової влади в Одесі, оцінивши їхню високу професійність.

– За три роки роботи в регіоні я вже почуваюся одеситом, – сказав дипломат.

Віктор КОЗЮРА, «Одеські вісті»

Так народжуються конкретні пропозиції

В Одеському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України до кожного заходу готуються ґрунтовно.

Не став винятком і черговий навчально-науковий семінар за актуальною назвою: «Програма економічних реформ. Розвиток людського потенціалу. Державна регіональна політика». Це триєдине завдання, наголосив директор вузу Микола Іжа, випливає з Програми економічних реформ, яку розроблено за дорученням Президента України В.Ф. Януковича.

Аналіз цієї дуже складної проблеми запотребував нетрадиційного підходу. І щоб кожен голос був почутий, ухвалили провести захід не в актовій залі, а в шістьох аудиторіях за круглим столом.

У семінарі взяли участь не тільки вчені різних вузів, але й представники управлінь облдержадміністрацій, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади АР Крим, Одеської та інших областей.

Свою думку також висловили народний депутат України Сергій Гриневецький, голова Місії Європейського союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні Удо Буркхолдер, інші громадські діячі.

У процесі приготувань до семінару було випущено спеціальне видання з тезами виступів вчених ОРІДУ, керівників органів влади та місцевого самоврядування, інших фахівців.

Посібник стане надійним помічником для кожного державного службовця, для тих, хто працює над виконанням нагальних завдань розвитку економіки нашої країни.

Олексій СТЕПАНОВ

Розраховуючи на толерантність

Майже двадцять п’ять років тому Червоний Хрест України розпочав антиснідівську кампанію. Особливої уваги червонохрестівці надають соціально-психологічній підтримці вражених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) та просвіті громадян, передусім молоді, у питаннях, пов’язаних із запобіганням захворюванню. Для цього використовуються різні форми, зокрема й проведення науково-практичних конференцій. Нещодавно така конференція відбулася в 14-й школі м. Одеси за активної підтримки її директорки Лариси Герасимчук. А ініціаторами актуальної розмови про те, як домагатися толерантного ставлення до хворих на таку недугу від довколишніх людей, які методи для цього використовувати, стали голова обласної організації ЧХУ Тамара Барнич і голова ОЧХУ Суворовського району Олексій Тарасенко.

У виступах учасників конференції під­кре­слювалася потрібність насадження серед молоді здорового способу життя, прищеплювання хлопцям і дівчатам іще від шкільної лави поваги до старших, виказування милосердя до тих, хто потребує допомоги. Ті, що готуються до дорослого життя, уважно слухали досвідчену медичну сестру Анну Савицьку, що дала їм багато корисних порад, та інших червонохрестівців. Своєю чергою школярі підготували виставку власних малюнків, що викликали велику цікавість у присутніх, зокрема й у батьків. А учениця 7-го класу цієї школи Аделіна Вознюк продемонструвала свій глибокозмістовний відеокліп «Діти проти СНІДу», який вирішено направити до Києва для показу в заключному турі фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я».

Тих школярів, що брали активну участь у готуванні та проведенні науково-практичної конференції, було заохочено. Їм вручили набори засобів особистої гігієни. А на завершення програми було викладено «петлю художника Френка Мура» з палаючих свічок, що символізує солідарність світової спільноти з тими, хто став жертвою СНІДу та хто бореться з ним, розраховуючи на толерантне ставлення до себе із боку тих, кого, на щастя, оминуло це лихо, й на те, що СНІД не поруйнує наші шляхетні почуття.

Віктор МАКСИМОВ

Автор: Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, А. МИХАЙЛЕНКО, Є. НИЗОВ, А. СТЕПАНОВА, Л. ПІВТОРАК, О. ХАРЧЕНКО, Ю. ФЕДОРЧУК, Т. ГУРІЧЕВА, Є. МАСЛОВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту