ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Бюджет, держкордон, адмінреформа
18.12.2010 / Газета: Одесские известия / № 140(4122) / Тираж: 23655

Третя сесія Одеської обласної ради шостого скликання пройшла в робочому порядку, без будь-яких ексцесів і в досить стислий термін. Цьому сприяла низка обставин: не надто «перевантажений» порядок денний, попередні обговорення на засіданнях постійних комісій, а також перспектива чергової сесії – ще до Нового року, у зв’язку з ухваленням обласного бюджету-2011.

Депутати внесли зміни до вже чинних програм – реабілітації інвалідів та «Милосердя в дії» – з метою ефективнішого використання раніше виділених коштів.

Як пояснила начальниця Голов­ного фінансового управління облдержадміністрації Марина Зінченко, напередодні сесії надійшла інформація про зменшення субвенції з Держбюджету на ремонт приміщень управлінь праці та соціальної політики міських рад. Друге уточнення до бюджету-2010 вносилося з подачі обласної служби у справах неповнолітніх. Одним із завдань цієї служби є реалізація програми щодо подолання безпритульності та бездомності. Цього року на програму було передбачено 505 тисяч гривень, невитрачена решта на сьогодні становить близько 200 тисяч. Фахівці служби звернулися з проханням перерозподілити цю суму із графи «поточних витрат» до «капітальних». Такий нюанс дозволить дещо інакше використовувати кошти: не просто закупити на них новорічні подарунки та іграшки для дітей, але й зробити вагоміші придбання для тих же притулків – побутова техніка, комп’ютери тощо.

Обидві пропозиції були підтримані депутатським корпусом.

У своєму виступі Марина Зінченко також наголосила:

– Бюджет-2010 був досить напруженим. Тому, згідно з рекомендаціями Кабінету Міністрів, ми дуже жорстко підходимо до таких питань, як проведення розважальних і концертних заходів. Усі заощаджені, закумульовані кошти спрямовуються передусім на забезпечення соціальних виплат (заробітна плата в установах охорони здоров’я та культури, реалізація соціальних програм на підтримку малозабезпечених тощо).

Про ощадливість говорив і депутат облради В’ячеслав Страшилін. На його думку, при розподілі бюджету розвитку та при будівництві різних об’єктів у районах області розпорядниками коштів мусять виступати місцеві структури, а не тільки обласне управління будівництва. За словами депутата, це забезпечить надійний контроль і раціональніше використання коштів. Проте, як справедливо зазначив голова облради Микола Пундик, ця пропозиція скоріше доречна при формуванні бюджету наступного року.

Трохи забігаючи наперед, відзначимо ще одну ініціативу депутата Страшиліна. Ще під час минулої сесії він був ініціатором звертання до Президента (йшлося про виконання умов договору між Україною та Молдовою що стосуються використання дороги та ділянки землі в районі Паланки). Проте тоді документ не був відповідним чином оформлений. Цього разу букви закону дотримано, питання про звертання додатково включили до порядку денного, а потім і підтримали депутатською більшістю. У принципі, суть прикордонного конфлікту більшості читачів добре відома. Договір між Україною та Молдовою від 1999 року передбачав своєрідний «обмін». Молдова одержала вихід до річки Дунай у районі села Джурджулешти, де був створений нафтотермінал. У власність України переходила ділянка дороги Одеса – Рені, щоб уникнути майже 8-кілометрового транзиту через територію сусідньої держави. Але досі повноцінний обмін так і не був здійснений через опір молдовської сторони. «Одеська облрада звертається до Вас, пане Президенте, як до гаранта дотримання Конституції України… із проханням вжити відповідних заходів для виконання Республікою Молдовою своїх зобов’язань відповідно до підписаного договору, – говориться в тексті звертання. – А якщо ні, то, ми просимо Вас, пане Президенте, ініціювати денонсацію договору в цілому обсязі».

Під час третьої сесії обласної ради було також винесено низку ухвал, що стосуються використання надр і кадрових призначень. Голова облради Микола Пундик скористався своїм правом на виступ і зробив важливу заяву:

– Минулого понеділка я ра­зом із головою Одеської облдержадміністрації Едуардом Матвійчуком та мером Одеси Олексієм Костусєвим був присутній на засіданні Ради регіонів при Президентові України Вікторові Федоровичу Януковичу. На цьо­му засіданні слухалися лише два питання: про проект бюджету і про адмінреформу. Я хочу кількома словами передати вам те, що говорив Президент. Як з’ясувалося, за останні 5 років штат апарату в усіх службах збільшений майже удвічі. Це правда. Я попросив уже підняти штатний розклад апарату за 2004 рік і той, що наявний сьогодні. Переконливим чином прошу всіх голів районних рад, а головам райдержадміністрацій просто раджу: ще до Нового року проаналізувати ситуацію, і привести її хоча б у відповідність із 2004 роком. Нікого не хочу кривдити, але у нас в області є райони, де кількість бюджетників (я маю на увазі адміністрацію плюс міліціонери, лікарі й учителі) більша, ніж кількість решти всіх працівників разом узятих. І такий район у нас в області не один. Запитується: чи є подальша перспектива розвитку цих територій? Відповідь однозначна – немає. І я вас запевняю – наступним кроком за адмінреформою буде реформа територіальна. Що стосується бюджету – про нього ми говоритимемо на наступній сесії. Але хочу попередити всіх депутатів. При правильному плануванні ми маємо надію, що сесія за ухваленням бюджету – 2011 відбудеться цього року. Скоріш за все, 29-го або 30 грудня.

Наталя БОНДАРЕНКО

Головним приводом для скликання чергової, третьої, сесії облради стала потреба внесення змін до обласного бюджету.

З «бюджетних» питань і почався традиційний брифінг голови Одеської обласної ради Миколи Пундика по закінченні пленарного засідання. Пропонуємо нашим читачам ознайомитися зі змістом цієї розмови.

Філіпп Руссо, інформаційна агенція «ЭХО»: – Миколо Володимировичу, яка ймовірність того, що бюджет-2011 буде ухвалений до Нового року?

Микола Пундик: – Сподіваюся, бюджет країни буде ухвалено 24 грудня, 25-го – опубліковано, а з 27-го ми почнемо публічну сесійну роботу за бюджетом. Проект Держбюджету опублікований, доведено основні цифри, і фінансове управління обл­держадміністрації разом із профільною комісією обласної ради вже працюють над проектом обласного бюджету. Сподіваюся, що в новий рік область увійде з бюджетом.

Ігор Онищенко, ТК «Real-estate TV»: – Сьогодні вносили зміни до бюджету поточного року. Чи буде ці кошти освоєно до кінця року?

Микола Пундик: – Я б не ставив запитання таким чином. Насправді ці зміни пов’язані з перерозподілом коштів усередині бюджету та фінансовим забезпеченням уже виконаних робіт.

Богдан Осинський, інтернет-видання «048.ua»: – Миколо Володимировичу, як би Ви прокоментували скандал, про який пишуть у ЗМІ? А саме, що агітаторам від Партії регіонів не виплатили гроші, і вони зараз пікетують різні інстанції?

Микола Пундик: – Це професійні пікетники. І цей скандал насправді вигаданий і висмоктаний із пальця.

Богдан Осинський: – Тобто гроші агітаторам виплатили?

Микола Пундик: – Тим, кому належало виплатити гроші, – виплатили.

Філіпп Руссо: – Миколо Володимировичу, у чому суть ухвали щодо Паланки, і коли буде відправлено відповідне звертання до Президента?

Микола Пундик: – Суть питання полягає в тому, що не цілком виконуються умови Договору 1999 року. Згідно з доповненням до цього Договору Україна передавала невелику територію, де зараз розташований порт Джурджулешти Молдові, а Молдова повинна була нам передати дорогу в районі Паланки та землю під нею. На сьогодні дорогу нібито передано Україні, а земля не передається. Сьогодні звертання депутата Страшиліна з цього приводу було підтримано на сесії. Отже, його, згідно з Регламентом, буде направлено Президентові.

Євген Коган, «Odessa-daily»: – Миколо Володимировичу, нещодавно Ви брали участь у засіданні Ради регіонів при Президентові України. Що важливого для Одеської області було ухвалено на цій нараді?

Микола Пундик: – І для Одеської області, і для цілої країни було винесено непросту, але важливу ухвалу про проведення адміністративної реформи. Я чекав цієї політичної волі. Ми всі нормальні люди й знаємо, що сьогодні чиновники в нашій країні, в принципі, вирішують усе. «Заорганізованість» будь-якого питання дійшла до граничної межі. Я можу навести вам особистий приклад. Мої родичі, що мешкають в Одесі, третій рік не можуть одержати акт на землю.

Зрозуміло, що таке не просто скорочення, а приведення всіх апаратів державних служб у відповідність із їхніми функціональними обов’язками, не викличе захвату в тих людей, які вважають, що вони працюють. Звичайно, більшість державних службовців працює чесно, що називається, «пріє» день і ніч. Водночас є й величезна кількість якихось організацій, служб, які незрозуміло чим займаються. Наприклад, у нас в області управління МНС — територіальне, а є МНС центральне. І одне, й друге мають неймовірний штат. І це стосується не тільки МНС. Тому проведення такої глобальної, масштабної адміністративної реформи для Одеської області й усієї країни, мабуть, буде ключовою справою.

Ігор Онищенко: – Чи значить, що винесеними сьогодні ухвалами про згоду обласної ради на користування надрами узаконено те, що раніше було захоплено «самонахабно»?

Микола Пундик: – Ні, не значить. Я колись теж займався видобутком корисних копалин. Наш Кодекс про надра виписаний так, що ми даємо дозволи спочатку на збирання інформації, потім — на готування всієї проектно-кошторисної документації, далі — дозвіл на провадження дослідно-промислового видобутку, який є частиною геологічних досліджень. Саму ліцензію видає Міністерство навколишнього середовища та природних ресурсів. Насправді дослідно-промисловий видобуток, без якого не можна обійтися, провадиться. Але оскільки його не було оформлено, люди не платили із цього жодних податків, нічого не надходило до бюджету. В такій ситуації ми просто приводимо цей процес у законне русло.

Богдан Осинський: – Сьогодні прозвучав депутатський запит про те, щоб звернутися до Прем’єр-міністра із проханням про виділення коштів на ліквідацію Затишанського складу отрутохімікатів. Як, на Вашу думку, скоро може вирішитися це питання, і скільки на це потрібно грошей?

Микола Пундик: – Не можу зараз відповісти, скільки для цього потрібно грошей. Потрібно створювати комісію, цілком вивчити тему й тільки потім відповідати, що потрібно для того, щоб ліквідувати склад. Але те, що це слід робити і що ця проблема відома далеко за межами області, — правда.

Ігор Онищенко: – На попередній сесії, коли розглядали питання про повноваження постійних комісій, у проекті ухвали були деякі недоладності. Чи усунуто їх?

Микола Пундик: – Якщо Ви зайдете на сайт обласної ради, то побачите, що всі недоладності виправлено. А ті, хто припустився цих помилок, зазнали заслуженого покарання.

Автор: Людмила ВОРОБЙОВА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту