ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Про фінанси та наведення ладу
18.12.2010 / Газета: Одесские известия / № 140(4122) / Тираж: 23655

Відбулося чергове засідання виконкому Одеської міської ради.

Спочатку мер Одеси Олексій Костусєв розповів про свою участь у засіданні Ради регіонів, на якій були присутні Президент України Віктор Янукович, члени уряду, лідери депутатських фракцій Верховної Ради.

Олексій Костусєв під­твердив налаштованість Глави держави на значне скорочення армії чи­новників. Кількість мініс­терств уже скорочено. Щодо органів місцевого самоврядування поставлено завдання повернутися до чисельності штатних працівників шестирічної давності.

В Одесі питаннями опти­мізації системи управ­ління займеться робоча група під керівництвом першого заступника міського голови Сергія Черненка. Свої пропозиції вона повинна подати найближчим часом.

Наприклад, у Дніпро­пе­тровську вже скоро­тили трьох із дев’яти зас­тупників мера, об’єднали юридичний департамент та управління комунальної власності, управління економіки та фінансів. Про це на засіданні Ради регіонів розповів мер міста Іван Куліниченко. Інформація про це викликала чималий подив членів Одеського виконкому, бо перший із двох названих тандемів логічним і доцільним уже точно назвати не можна. Побачимо, які варіанти запропонують в Одесі.

Другим на засіданні Ради регіонів розглядалося питання формування бюджету наступного року.

Що стосується Одеси, Олексій Костусєв поставив завдання розрахуватися з боргами, не беручи нових кредитів. Чотири мільйони франків місто вже віддало банку «Париба». Триває робота, щоб до кінця року повернути решту 6 мільйонів франків. Мер висловив упевненість, що одесити зрозуміють правильність ухвалення саме такого рішення.

Основним на порядку денному виконкому було питання про виконання бюджету міста Одеси за 9 місяців поточного року. Директорка департаменту фінансів Світлана Бедрега цілком справедливо завважила за правильніше розглянути стан справ за підсумками 11 місяців (аналітичну записку за підсумками роботи за 9 місяців просто роздали членам виконкому).

За січень – листопад 2010 року дохідна части­на бюджету склала 2 міль­ярди 232 мільйони гривень (67% від плану).

Далі Світлана Миколаївна зупинилася на основних напрямах, які вплинуть на наповнення бюджету в 2011 році.

Передусім це вчасна виплата заробітної пла­ти. На 1 листопада заборгованість по місь­ких під­приємствах станови­ла 24 мільйони гри­вень (78% від боргу по області). Завдяки зустрічі мера Одеси з міністром фінансів, у повному обсязі була отримана субвенція в розмірі 5 мільйонів 900 тисяч гривень, яка дала змогу виплатити борг за зарплатою працівникам КП «Одесміськелектротранс» у розмірі 3 мільйони 600 тисяч гривень.

Ще одне гостре питання – середньомісячна заробітна плата. За 9 місяців по Одесі цей показник склав 2088 гривень, по області – 1097, по Україні – 2178. Досить цікаво, що по Южному середньомісячна зарплата склала 4000 гривень, Іллічівську – 2947 гривень, по Котовську – 2116 гривень.

На 1 листопада в нашій області значилося 9835 підприємств, на яких виплачувалася заробітна плата, нижча встановленого мінімуму. Половина з них працює в Одесі. Якщо збільшити зарплату 63 тисячам працівників цих підприємств, бюджет додатково одержить 5 мільйонів гривень.

Істотно поповнити бюджет може також плата за землю. У місті вже завершено розробку нової нормативно-грошової оцінки землі. Її розглянуть на найближчій сесії міськради. Це дасть змогу на 20 – 30% підвищити збір від плати за землю.

Належить привести у від­повідність усі договори, де орендна плата нижча 3% від нормативно-грошової оцінки, а також розібратися з ділянками, по яких вза­галі не оформлені договори на землю. Таким чином, земельні питання ховають у собі десятки мільйонів гривень недоотриманих коштів.

Олексій Костусєв назвав неприпустимою си­туацію, коли середня зарплата в Одесі нижча, ніж у Котовську. Це свідчить про виплату грошей у конвертах, тінізацію процесу оплати праці. Він пообіцяв вести принциповий діалог із власниками та керівниками підприємств як щодо рівня заробітної плати, так і щодо недопущення боргів за цією статтею.

Виконком дав дозвіл родині Гончаренків на поповнення дитячого будинку сімейного типу дочкою Сніжаною. Вона стане сьомою дитиною в цій родині. А Олена Сокур, що вже має трьох дітей, взяла на виховання чотирьох братів і сестер. І тим самим вберегла їх від розлуки та потреби виховуватися в різних дитячих будинках. Виконком дав дозвіл на створення на базі її прийомної родини дитячого будинку сімейного типу.

Зважаючи на особливу соціальну значущість роботи КУ «Центр реа­білітації дітей з обмеженими фізич­ними можливостями» (Бу­динок з ангелом), виконком вніс зміни в статут цієї установи. І тепер безкоштовно лікуватися й жити в гуртожитку центру можуть діти та їхні батьки незалежно від громадянства.

Виконком скасував до­звіл на розташуван­ня об’єкта торгівлі та сфе­ри послуг, видане ПП «Ґоґоль-моґоль», на кафе в провулку Не­кра­сова, 2. На жаль, власники кафе розібрали ка­на­лізацію, через що бу­динок почав замокати. Кількаразові прохання мешканців полагодити каналізацію ні до чого не приводили. Аналогічне розв’язання було знайдено і стосовно кафе-бару на Катерининській, 25.

На засіданні виконкому висловлювалися думки, що не можна ламати людям бізнес через скарги декількох мешканців. На це Олексій Костусєв жорстко зазначив: житловий будинок є передусім для мешканців. І підприємці, організовуючи в ньому свій бізнес, повинні зважати на людей. І працюватимуть тільки тоді, коли наведуть лад. На жаль, в Одесі в минулі роки було видано чимало дозволів на об’єкти, які не можна розташовувати в житлових будинках. Нині цій сфері даватиметься лад.

Автор: Світлана КОМІСАРЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту