ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Кадрова підніжка від... салату
18.12.2010 / Газета: Одесские известия / № 140(4122) / Тираж: 23655

У Палаці культури ім. Л. Українки відбувся круглий стіл, присвячений проблемі працевлаштування молоді та шляхам її розв’язання. Ініціатором проведення цього заходу за участю працівників центрів зайнятості, підприємств міста та студентів ОНУ ім. І.І. Мечникова, ОНПУ, ОНАБА виступив єврейський молодіжний центр «Гілель», його очолює депутат Одеської міської ради Павло Вугельман.

Директор Одеського міського центру зайнятості Світлана Ліповська основну увагу приділила питанням самопрезентації. На жаль, студенти або молоді фахівці, які шукають роботу, часто зовсім не замислюються про корпоративну етику, дрес-код. Так, у банках і державних установах навіть не розглядатимуть резюме кандидата, якщо він прийшов на співбесіду у пляжних тапках, шортах, у яскравому вечірньому макіяжі. Крім того, важливо володіти хоча б мінімальними знаннями з профілю обраної спеціальності. Ну як можна розраховувати влаштуватися на роботу бухгалтером, не знаючи бухгалтерського обліку, або юристом, не вміючи заповнювати анкети-опитування або оформляти позовні заяви до суду?

Директор Суворовського районного центру зайнятості Ірина Єзерська нагадала про інший важливий момент. Сьогодні багато хлопців і дівчат одержують освіту за рубежем. Але забувають, що роботу вони шукають тут, і тому треба враховувати складну на нашому ринку праці ситуацію. Надто часте нагадування про навчання за кордоном може лише роздратувати роботодавця і прискорити «проліт» претендента на конкурсі.

У межах державної програми підтримки першого робочого місця (за нею центр зайнятості протягом року повертає підприємству кошти, виплачені працівникові у вигляді заробітної плати) можна займатися бібліотечною справою, фінансами, сферою туризму, екологією, автомобільним господарством.

На думку Ірини Єзерської, замислюючись про майбутнє, студентам уже на 2-3 курсі слід поцікавитися цією програмою, щоб стати її учасником. Це значно спростить початок їхньої професійної кар’єри. У той же час, ставши учасником програми, потрібно старанно поставитися до дорученої справи. Тому що уже був випадок, коли директор бару поскаржився на невміння працевлаштованого у межах програми хлопця приготувати салат олів’є. Було зрозуміло: проблема не у невмінні, а в упертості людини, у небажанні цей самий салат готувати.

Директор з питань кадрів та соціальних питань ЗАТ «Одесакондитер» Оксана Ванат розповіла про труднощі з добором технічних кадрів. На жаль, протягом року не вдається знайти підготовленого інженера-конструктора. Молоді спеціалісти часто не тільки не дуже добре підготовлені у професійному плані, але й недисципліновані. Якщо говорити про студентів, то їх взагалі мало цікавить можливість підробити, зокрема, під час новорічних і різдвяних свят, коли «Одесакондитер» виконує численні замовлення на комплектацію і доставляння солодких подарунків.

Менеджер з персоналу ТОВ « Телекарт-прилад» Євгенія Козлова теж поскаржилася на недостатню підготовку молодих фахівців. Їм не вистачає практичних знань, щоб швидко влитися у колектив сучасного високотехнологічного підприємства.

Студент ОНУ ім. І.І. Мечникова Артем Бу­зи­ла подав проект створення бази даних що­до студентів молодших курсів, які хочуть підробити, і старшокурсників з прицілом на їхнє працевлаштування після закінчення вузу. Щоправда, Світлана Ліповська нагадала: таку ініціативу намагалися реалізувати не раз. Вона залишалася лише на папері через прагнення авторів ідеї осягнути неосяжне. Світлана Олексіївна справедливо порадила сконцентрувати свою увагу на чомусь одному. Наприклад, на створенні бази даних щодо студентських підробітків. Працевлаштування на постійній основі – це складніша і трудомісткіша процедура, якою легше займатися державній службі зайнятості.

Підсумком розмови стало ще більш виразне розуміння того, що пливти за течією на ринку праці – не найбільш правильна політика сьогодні. Уже в старших класах школи, а потім у вузі людина повинна активно вивчати цей ринок, постаратися потрапити на практику або стажування до тієї структури, де хотіла б потім працювати.

Автор: Лана ВОЛІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту