ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Чиновників множиться, зате економимо на концертах
18.12.2010 / Газета: Чорноморські новини / № 126(21167) / Тираж: 8525

До кінця грудня Одещина буде з кошторисом на 2011 рік (за умови, що державний бюджет приймуть до 25 грудня). Так спрогнозували обранці громади під час третьої сесії обласної ради VI скликання. Йдеться про фінансування, найперше, бюджетних за­кладів. Що ж стосується пріоритетів розвитку області, фінансування численних програм (їх на сьогодні аж 88!), то з цим депутати не поспішатимуть, а займуться ґрунтовним аналізом таких питань у січні—лютому наступного року.

Цього разу на засідання, яке пройшло під головуванням Миколи Пундика, було винесено на роз­гляд 14 питань, з чим обранці швидко впоралися, адже попередньо все «утрясли» у постійних комісіях та на погоджувальній раді.

Бюджет 2010-го, йшлося на сесії, був напруженим. Як і радив Київ, ми економили. Скажімо, відчутно скоротили кількість запланованих на цей рік розважальних і концертних заходів. Це щоб без напруги укластися у видаткові статті бю­джету: виплачувати заробітну плату медикам, учителям, управлінцям, фінансово забезпечувати реалізацію соціальних програм, підтримувати незаможних людей тощо.

Депутати коригували й цьогорічний бюджет. Наприклад, під час сесії було внесено зміни до програми реабілітації інвалідів «Милосердя в дії». Так, вдалося зекономити гроші на організації деяких культурно-розважальних заходів (їх оплатили спонсори). Заощадженні кошти — чверть мільйона гривень — підуть на покриття інших потреб, зокрема на поховання учасників бойових дій, адресну цільову допомогу незаможним людям.

На щось коштів хронічно не ви­стачало, а, наприклад, на програму «Подолання безпритульності» всіх грошей навіть не освоїли. У запасі залишилося 200 тисяч гривень, чи не половина від суми витраченого. Можна їх виділити на цукерки до свят (хоча солодощів дітям, вочевидь, і так надарують доброчинники), а можна, скажімо, купити побутову техніку, якої завжди бракує у притулках для неповнолітніх.

Депутати знову поверталися й до питання про «обмін» ділянками землі між Україною і Молдовою. Йдеться про виконання угоди щодо використання території в районі Паланки. Суть конфлікту в тому, що ми віддавали сусідам клапоть землі біля села Джурджулешти (Молдова отримувала вихід до Дунаю, де був споруджений нафтотермінал), а натомість мали б отримати ділянку, де проходить траса Одеса — Рені. Однак і досі повноцінний обмін територіями не відбувся. Тож депутати обласної ради підтримали звернення до Президента України з прохання посприяти у вирішенні конфлікту, який затягнувся.

Розглянули і кілька організаційних та кадрових питань. До речі, горезвісний Новосавицький психоневрологічний інтернат уже має нового директора. Депутати вирішили, що навести лад у закладі з доволі сумнівною репутацією (згадайте резонансне вбивство тамтешнього постояльця) вдасться людині, яка має досвід військової служби.

Микола Пундик не оминув нагоди нагадати поважному зібранню й про другий етап адмінреформи, яка передбачає скорочення управлінського штату. За останні п’ять років їх кількість у нашій області подвоїлася. Він також наголосив на тому, що є райони, де бюджетників більше, ніж усіх інших працюючих, разом узятих. Голова облради дав завдання подумати, як привести штатні розклади до стану 2004 року, коли бюджетних утриманців було вдвічі менше.

Автор: Яна СТАСІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту