![]() |
|
![]() |
![]() |
Кров на парламентській трибуні
У четвер фракція «БЮТ-Батьківщина» заблокувала трибуну Верховної Ради, вимагаючи припинити політичні репресії, зняти підписку про невиїзд з Юлії Тимошенко, проти якої напередодні було порушено кримінальну справу.
Спочатку все відбувалося за вже досить звичною для ВР практикою: близько трьох десятків депутатів-бютівців зайняли місце в президії, унеможливлюючи відкриття сесії спікером (за таким принципом самі «регіонали», коли перебували в опозиції, неодноразово і багатоденно блокували парламент).
Протягом усього дня Верховна Рада так і не запрацювала. Депутати від БЮТ оголосили, що ночуватимуть під куполом, аби у п’ятницю продовжити блокування. Та десь з 17-ї до парламенту почали дуже активно підтягуватися «регіонали», навіть ті, хто на своїх робочих місцях появляється вкрай рідко. Як зазначила «Українська правда», «поганим знаком стала поява депутата-сумісника Дмитра Саламатіна, який під час ратифікації харківських угод зламав носа «нашоукраїнцю» Карпуку, а, вже працюючи керівником «Укрспецекспорту», побив стільцем одного зі своїх опонентів».
Десь о 19-й у парламенті почало гаснути світло. Й у цей момент до сесійної зали зайшло кілька десятків «регіоналів». Дехто з них був без піджаків, що вказувало на їхні настрої та наміри. Як зауважують центральні ЗМІ, члени Партії регіонів спеціально дочекалися закінчення робочого дня, щоб штурмувати ВР, коли там уже майже не залишиться журналістів.
Серед перших, хто увірвався до заблокованого опозицією залу, були Олександр Волков, Олег Царьов, Олександр Єфремов, Ельбрус Тедеєв. Над парламентською трибуною звучав «добірний» мат, у хід пішли не тільки кулаки, а й меблі.
Закривавлений народний депутат Михайло Волинець («БЮТ-Батьківщина»), перед тим як його забрала «швидка», повідомив журналістам, що його «вдарили зверху по голові стільцем з метрової висоти... Розбита голова, рана тут велика, не відчуваю щелепи».
Його колезі по фракції Володимиру Бондаренку зламали руку у зап’ястку. Медики винесли на ношах з парламенту ще двох бютівців — Василя Кравчука та Юрія Гнаткевича (його стан оцінюють як вкрай важкий). Зі струсом мозку госпіталізували і їхнього соратника Миколу Петрука, знадобилася допомога лікарів Євгену Суслову...
Попри те, що творилося у Верховній Раді, «регіонал» Михайло Чечетов на телекамери заявив, що ніякої бійки у парламенті не було, мовляв, бютівці самі билися, у той час як Партія регіонів «толерантно забезпечувала роботу Верховної Ради». «Ми ж не відповідаємо, хто де побився. Може, хтось десь пиво пив, склянкою по голові вдарили. У них костюми від Бріона. І тому ми так обережно пилюку здували. Боже борони, ми ж плекаємо опозицію», — говорив «регіонал» на камери. У зв’язку з такою відвертою, м’яко кажучи, брехнею, журналісти основних телеканалів та інформаційних агентств ухвалили рішення не записувати коментарі Чечетова. «Коли вчора брехав Єфремов, то він хоча б червонів, а ви брешете і не червонієте. Ви відверто брешете нам. Ми не хочемо більше слухати цю брехню», — заявили Чечетову журналісти, додавши при цьому: «Кожен журналіст, що буде вас писати та показувати, вважатиметься таким, який не має громадянської позиції».
У п’ятницю, утримуючи під контролем парламентську трибуну, пропрезидентська більшість вирішила продовжувати роботу «на благо людей». Зокрема, на ранковому засіданні 255 нардепів проголосували за скасування закону, яким заборонялося стягнення пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги. Отож з 1 січня пеня повертається. Щоправда, як зазначено у пояснювальній записці до закону, «нарахування та стягнення пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги здійснюватиметься на суму заборгованості, яка утворилася з 1 січня 2011 року».
До того, як народні депутати почали ухвалювати «доленосні» закони, представники «Нашої України» та БЮТ на знак протесту залишили зал засідань. «Вчора у цьому залі брутально, жорстоко, з небувалим цинізмом вбиті залишки української демократії... Хто б що не говорив, які б аргументи не демонстрував, але такого нелюдського обличчя ненависті, нестримної злоби, жаги не просто калічити, а вбивати у цій священній будівлі ще не було... Вчора ви чітко й однозначно продемонстрували: для боротьби з інакомисленням у вас залишився один-єдиний аргумент і шлях: знищувати, зачищати, стирати з лиця землі своїх колег і опонентів», — заявив з парламентської трибуни лідер фракції «БЮТ-Батьківщина» Іван Кириленко.
Як заявив опісля на брифінгу
«НУНСівець» Анатолій Гриценко, опозиція не повернеться до сесійного залу доти, доки не буде дано належної оцінки того, що сталося. «Ми переконані, що організаторами того, що відбулося вчора у парламенті є Янукович, Литвин та Азаров, прізвища виконавців прозвучали. Ми вимагаємо притягнення до кримінальної відповідальності цих людей і будемо вимагати наступного тижня звіт генпрокурора», — повідомив він журналістам.
«Так, як вчора діяли проти парламенту, точно так само ця бульдозерна влада діятиме проти всього суспільства. Це треба зупинити», – заявив Анатолій Гриценко, нагадавши, що опозиція вимагала у п’ятницю заслухати прем’єра Миколу Азарова та віце-прем’єра Сергія Тігіпка щодо пенсійної реформи.
Системне переслідування опозиції
«Аналізуючи події за останні кілька місяців і беручи до уваги інформацію про порушення кримінальної справи проти Юлії Тимошенко, є всі підстави говорити про системне переслідування представників опозиційних сил», — йдеться у заяві Європейської народної партії (ЄНП).
Найбільша партія ЄС заявляє, що недемократична поведінка влади України може поставити під загрозу європейське майбутнє нашої країни. «Ми розглядаємо останні антидемократичні події в широкому контексті різкого погіршення політичної ситуації і демократичних свобод в Україні після обрання Віктора Януковича Президентом. Втручання держави в діяльність основної опозиційної партії під час місцевих виборів, маніпуляція і виборче застосування системи кримінального правосуддя проти політичних опонентів і активістів громадянського суспільства, залякування журналістів тепер доповнюється прямими і цинічними утисками лідера опозиції та її найближчих соратників», — написано в документі.
Всупереч численним деклараціям про добрі наміри, зазначають у ЄНП, українська влада «не здійснила необхідних кроків, аби виправити ситуацію після наших попередніх заяв від 13 вересня і 19 листопада. Настав час визнати, що продовження такої антидемократичної практики може ще більше підірвати європейські прагнення України та її європейську перспективу».
Партія також підтвердила свою всебічну підтримку Юлії Тимошенко як лідеру опозиції і голові ВО «Батьківщина», котра є сестринською партією ЄНП.
До речі. Українська діаспора в США, атакож група американських сенаторів хочуть висунути екс-прем’єра Юлію Тимошенко номінантом на здобуття Нобелівської премії миру за 2011 рік. За даними джерел, близьких до Світового конгресу українців, у випадку продовження тиску на політика рішення про висунення Юлії Тимошенко може бути ухвалене буквально найближчим часом.
Антигерої
Президент Віктор Янукович став особистістю 2010 року за версією журналу «Корреспондент». Цю номінацію главі держави присуджено «за рішучість у сфері консолідації влади та згортання громадянських свобод». Прем’єр-міністр Микола Азаров переміг у номінації «Прес року» — у зв’язку з посиленням податкового й митного тиску на підприємців. Звання «Покупець року» удостоєний міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов. Так відзначено ситуацію, пов’язану з одержанням МВС автомобіля Cadillac Escalade. Бізнесменові Дмитрові Фірташу присуджено звання «Реваншист року», а міському голові Києва Леоніду Черновецькому — «Жертва року».
Комуністична бійка за Крим
Комуністична партія України виключила депутата Верховної Ради Леоніда Грача і з партії, і з фракції КПУ в парламенті.
А ще, у зв’язку «із систематичними порушеннями Кримським республіканським комітетом партії статуту партії, зокрема з невиконанням рішень вищих партійних органів», ЦК КПУ ухвалив рішення про розпуск Кримського рескому. З комуністичних лав виключено також другого секретаря Кримського рескому КПУ Юрія Аксютіна.
Як відомо, Леонід Грач неодноразово виступав з критикою керівництва КПУ за співпрацю з «регіоналами». А вже після свого виключення з КПУ заявив: «Я прекрасно розумію, що замовники розправи наді мною — «донецькі», починаючи з Криму і закінчуючи Віктором Федоровичем Януковичем». А ще інформагентство REGNUM цитує такі слова Леоніда Грача: «Народ України помилився, обравши Президентом того, хто потім його зрадив, відмовившись від передвиборних обіцянок».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.008Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |