![]() |
|
![]() |
![]() |
Наступного року для випускників середніх шкіл зовнішнє незалежне оцінювання якості знань проводитиметься з 2 по 24 червня за технологічною схемою і методикою, що були апробовані в попередні роки і підтвердили свою ефективність, але є й деякі особливості.
За повідомленням директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука, абітурієнтам запропоновано 12 предметів: українська мова та література (обов’язково), математика, історія України, фізика, хімія, географія, біологія, англійська, німецька, французька, іспанська мови. До них уперше додасться російська мова (для тих абітурієнтів, хто вступатиме на спеціальність «Російська мова та література»). Тести з математики, історії України, фізики, хімії, географії, біології за бажанням вступників будуть перекладені мовою навчання в середній школі. Абітурієнт може зареєструватися не більше як на 5 предметів, але перереєструватися може безліч разів — це його право.
Очікується, що до 5 липня вже будуть відомі всі результати тестування, в тому числі і за розглядом апеляцій.
Хоча в умовах зазначено, що прийом документів розпочнеться 1 липня, ніяких розбіжностей у цьому нема, зазначив Ігор Лікарчук. Із 1 липня почнуть приймати документи випускників минулих років або тих, хто вже має сертифікат із зовнішнього оцінювання, а також частини тих, хто складе тести, скажімо, в перші дні червня.
Хоча методика проведення зовнішнього оцінювання в цілому залишилася без особливих нововведень, деякі зміни все ж таки внесено.
Змінилася процедура проведення реєстрації бажаючих взяти участь у зовнішньому оцінюванні. Ці зміни зумовлені двома причинами. По-перше, з 1 січня 2011 року вступає в дію закон про захист персональної інформації. По-друге, зроблено все, щоб уникнути черг на пунктах реєстрації. Відтепер абітурієнти зможуть пройти реєстрацію, не з’являючись до пункту реєстрації. Достатньо зайти на сайт Центру оцінювання якості освіти чи на сайт регіонального його центру, самостійно заповнити всі реєстраційні форми і відправити їх поштою до регіонального центру оцінювання якості освіти. Проте ті, хто не зможе або не захоче це зробити, зможе прийти до традиційного пункту реєстрації, так як це було і в попередні роки.
Доступ до електронної програми реєстрації буде відкрито з 1 січня, пункти реєстрації розпочнуть свою роботу 3 січня. Завершиться реєстрація 28 лютого о 24.00. Конверти з реєстраційними документами, датовані першими годинами 1 березня, до уваги прийматися не будуть.
Враховуючи досвід попередніх років, дещо змінено специфікацію тестів з окремих предметів, насамперед, з історії України, біології, географії. При збереженні старої форми тестування (найбільш простої — з 4 відповідей одна правильна), впроваджено також нову форму тестових завдань, наприклад, з 7 відповідей правильні 3.
Для того, щоб абітурієнти могли потренуватися і зорієнтуватися, на сайті Українського центру оцінювання якості освіти розміщено зразки таких завдань з кожного предмета. І ці ж завдання будуть у пробних тестах. Реєстрація на пробне тестування продовжується і закінчиться до кінця року.
Враховуючи побажання абітурієнтів, збільшено час на виконання тестів з історії України та географії — до 150 хвилин (було 120), але збережено при цьому ту ж саму кількість запитань.
На 5 зменшено кількість завдань у тестах з іноземних мов, а час на їх виконання залишився незмінним.
Крім того, у 2011 році внесені деякі зміни у саму процедуру. Торік було кілька тисяч випадків, коли абітурієнти не позначали варіанту відповіді чи варіанту свого зошита у бланках відповідей. Тож тепер буде посилено контроль і відповідальність за це людей, які проводитимуть зовнішнє оцінювання.
Вжиті додаткові заходи щодо боротьби з проблемою несанкціонованого використання засобів зчитування і передачі інформації під час тестування — мобільних телефонів, плеєрів, навушників, камер тощо. Якщо людина все-таки прийшла з мобільним телефоном (заборонити мати при собі мобільний телефон не законно), вона повинна залишити його у певному, відведеному для цього, місці. У випадку, якщо мобільний телефон буде виявлений в абітурієнта, незалежно використовував він його чи ні, це буде вважатися підставою для анулювання результатів зовнішнього оцінювання.
Ігор Лікарчук висловив своє особисте ставлення до пільговиків. За його словами, такої практики нема в жодній країні світу, окрім хіба що кількох пострадянських. Проте усі пільги, встановлені чинним законодавством в Україні, діють. Їх ніхто наразі не відміняв.
Перелік необхідних документів, які потрібно надати, залишається той самий. Для реєстрації потрібно подати документ, який засвідчує особу (паспорт), документ про загальну середню освіту або — що абітурієнт отримає її у 2011 році, і дві фотокартки. Якщо людина має вади фізичного розвитку, що заважають проходити тестування на рівних правах з іншими, вона повинна подати відповідну довідку.
Інваліди за зором, які зовсім не бачать, проходити тестування взагалі не будуть. Для них передбачена можливість складати вступні іспити. Малозрячим передбачено перебування в більш освітленому приміщенні. Для абітурієнтів, які не чують, в аудиторії працюватиме сурдоперекладач. Для тих, які пересуваються на візках або за допомогою допоміжних засобів пересування, передбачено тестування лише на першому поверсі, крім того, їм допомагатимуть зайти в аудиторію. Тестування, як і в минулі роки, проводитиметься виключно за кошти державного бюджету.
Наостанок Ігор Лікарчук застеріг: «Ми не рекомендуємо користуватися посібниками для підготовки до зовнішнього тестування, купленими на ринках та в іншій торговельній мережі. Форма тестування з деяких предметів змінена, люди можуть просто бути введені в оману. Український центр не рекомендував до друку жодного такого збірника. Ми рекомендуємо лише одне джерело для підготовки — шкільний підручник. Перелік шкільних підручників наведений на сайті Українського центру оцінювання якості освіти і сайтах регіональних центрів. Там є і специфікація тестів, і рекомендації щодо підготовки, а також інша необхідна і достовірна інформація».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |