![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
Обласна рада – надійний партнер прикордонної служби
У Південному регіональному управлінні Державної прикордонної служби України відбулося розширене засідання підсумкової колегії за результатами оперативно-службової діяльності органів охорони Державного кордону за 2010 рік, у якому взяв участь заступник голови обласної ради Олексій Гончаренко.
Говорячи про співпрацю обласної влади з прикордонниками, Олексій Олексійович підкреслив: обласна рада нового скликання перебуває у постійному і щільному контакті з Південним регіональним управлінням Державної прикордонної служби України і далі спільно працюватиме над розв’язанням проблемних питань, зокрема щодо облаштованості місцевих пунктів пропуску, з питань прикордонної співпраці.
– Сьогодні Одеська область має найбільшу протяжність Державного кордону, і це накладає на нас особливі зобов’язання щодо підтримки роботи прикордонної служби. Програма облаштованості місцевих пунктів пропуску була врахована в обласному бюджеті 2010 року. І зараз при розробці бюджету на 2011 рік будуть закладені кошти на подальше виконання цієї програми. Для нас це принципова позиція, – відзначив заступник голови облради.
Обсяг інвестицій
збільшився
В Одеському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України відбулася міжнародна конференція на тему «Залучення зовнішніх ресурсів для сталого розвитку Одеської області».
У ній взяли участь заступник голови Одеської обласної ради Олексій Гончаренко, заступниця голови Одеської облдержадміністрації Людмила Варавва, ректор ОРІДУ Микола Іжа, депутати облради, представники закордонних організацій, провідні вчені регіону, керівники обласної та районної райдержадміністрацій, місцевого самоврядування. Відкриваючи форум, Людмила Варавва зокрема повідомила, що цього року обсяг іноземних інвестицій в економіку області склав понад 72 мільйони доларів США, що на 9 мільйонів більше, ніж на цей же період минулого року. Докладніше про це читайте в найближчих номерах «ОВ».
Дамоклів меч боргів
Заборгованість теплопостачальних підприємств країни за спожитий з початку опалювального сезону природний газ уже перевищує 2,2 мільярда гривень, рівень оплати становить не більше 31 відсотка, повідомляє прес-служба ДК «Газ України».
З початку жовтня найбільші борги нагромадили підприємства комунальної теплоенергетики Харківської області (318 мільйонів гривень), Донецької – 311, Дніпропетровської – 305, Луганської – 114, Одеської – 113 мільйонів гривень. Найнижчі розрахунки за спожитий з початку опалювального сезону природний газ – у комунальних підприємств Дніпропетровської, Житомирської та Харківської областей, а також АР Крим, відповідно 20, 23, 24 і 23 відсотки.
Крім того, залишається неоплаченою заборгованість підприємств ТКЕ за газ, спожитий у попередньому опалювальному сезоні, у розмірі понад 1,74 мільярда гривень.
Дарують хворим надію
Ми вже повідомляли читачам про те, що директор студмістечка ОНУ ім. І.І.Мечникова В. Агаєв організував студентську акцію «Моя кров тобі підійде». І першими, хто зголосився взяти в ній участь, були, безперечно, студенти вузу. На сьогоднішній день масштаби акції помітно розширилися.
– Коли у країні бракує коштів для підтримання медичних лікувальних закладів, коли багато громадян живе за межею бідності, ми, студенти Одеського національного університету імені І.І. Мечникова та Чорноморське козацьке з’єднання Українського козацтва, звертаємося до вас взяти участь у доброчинній акції „Здай кров – збережи чуже життя!” – з такими словами звернулися студенти ОНУ до молоді міста Одеси.
Шанси хворих людей вижити залежать від своєчасно отриманої донорської допомоги, – каже директор студмістечка ОНУ Володимир Агаєв. – І добре, що допомога хворим, передусім – дітям, стає традицією. Адже разом із зданою кров’ю ми подаруємо людям надію на життя.
Багато студентів Одеського національного університету імені І.І.Мечникова та інших вузів перейшли від слів до діла і здали кров в обласному центрі переливання крові. Нині збирається ще одна група молодих людей, яким не байдужа доля хворих.
Музей волає
про допомогу
Музей кіно Одеської обласної організації Національної спілки кінематографістів України звернувся до уряду України з проханням вирішити питання про передачу у власність будинок, який він орендує у ЗАТ «Одеська кіностудія». Про це повідомив директор музею Вадим Костроменко.
За його словами, будинок було споруджено у 1893 році і потребує цілковитої реставрації. Але для ремонту чужого будинку ніхто грошей не дає. Своїх коштів у музею немає. Сьогодні спілка кінематографістів фінансує зарплату одного штатного працівника. А музей, що належить громадській організації, не має права брати плату за вхід.
– Розв’язання цього питання потрібно погоджувати з акціонерами кіностудії. Але ми дуже сподіваємося на позитивний результат, – підкреслив директор музею.
Березівський район
Вірять владі, яка працює
Голова РДА Василь Арнаут провів робочу зустріч за круглим столом з депутатами райради від різних фракцій, керівниками галузевих профспілок та журналістами. Йшлося про першочергові завдання щодо зміцнення авторитету місцевої влади серед населення.
В. Арнаут наголосив, що кількість звертань громадян до РДА зросла. Це свідчить як про певний сигнал щодо наростання соціального напруження, так і про те, що люди вірять у розв’язання проблем владою. Запрошені на зустріч – посередники між громадськістю та виконавчою владою, і від них також багато що залежить у даному питанні.
Вирішено активізувати роботу вуличних комітетів у райцентрі, що дасть змогу розв’язувати проблеми на початковому їх етапі, за рахунок бюджетних і позабюджетних коштів. З’ясувалося також, що найбільшими боржниками Пенсійного фонду, як правило, є заможні власники. І тут роль тих же профспілок, журналістів може стати досить важливою. Багато нарікань від селян надходить щодо прийому громадян державними структурами. Зараз дістатися до райцентру не так просто. Доїдеш, а там – або неприйомний день, або довжелезна черга. Тож голова РДА рекомендував усім райцентрівським установам перейти на щоденний прийом громадян без графіків. Обіцяно також забезпечити суворий контроль щодо розв’язання тих проблем, з якими люди йдуть до влади.
Іванівський район
За рекомендаціями
Президента
На сесії районної ради вирішено два важливі питання: про внесення змін до бюджету та про скорочення штату в апараті райради.
Якщо перше питання продиктовано внутрішніми вимогами, то друге депутати вирішили порушити, виконуючи рекомендації Президента України. Задля економії бюджетних коштів апарат районної ради скорочено на дві штатні одиниці.
Роздільнянський район
Видано відповідні
розпорядження
У районній державній адміністрації розроблено і затверджено графік виїзних прийомів жителів населених пунктів керівниками апарату.
Перший з них відбувся у селі Бециловому. Його провів голова РДА Олексій Могилко. На прийомі були присутні Бецилівський сільський голова Олексій Пантелєєв і директор ТОВ «Бецилівське» Микола Столяр.
Зі своїми проблемами до них звернулися директор школи Валентина Чекерська, вчителька Лариса Ільченко, фермер Микола Зайко. Йшлося про ремонт дороги між селами Новоукраїнка та Бецилове, погане автобусне сполучення між селами та районним центром, роботу ФАПу, ремонт школи.
Голова райдержадміністрації з цих питань видав відповідне розпорядження.
Ширяївський район
Допомогли інвалідові
У селі Володимирівці Малігонівської сільради мешкає сім’я інваліда Великої Вітчизняної війни Сергія Никоновича Михтонця. Будинок дуже старий і почав просто розвалюватись: стіни дали тріщини, вікно випало, а відмосток взагалі не було. Оскільки дружина Сергія Никоновича хворіє, а син, який живе з матір’ю, інвалід дитинства, самотужки упоратися із проблемою родина не могла.
Уважно вивчивши це питання, працівники Малігонівської сільради звернулися по допомогу до райдержадміністрації. На місце виїхала спеціальна комісія. В результаті кошти на виконання робіт було виділено, частину матеріалів мав господар. За роботу безпосередньо взялись односельці Павло Міщенчук та Микола Сабодаш. Істотну допомогу надало місцеве сільгосптовариство «Ольга». До настання холодів було укріплено стіни, вставлено вікно та зроблено відмостку. Так спільними зусиллями зроблено добру справу. Тепер сім’ї інваліда війни зима не страшна.
Арциз
Визнана кращим педагогом
Районний конкурс «Учитель року» назвав кращих з найкращих. Учасниками його першого етапу, що пройшов на базі трьох міських та Виноградівської шкіл, стали 19 вчителів з 14 шкіл району.
Але до фіналу вийшли лише 6 педагогів. Їх привітали і побажали успіхів у творчому змаганні в.о. начальника відділу освіти П. Леонтьєва та голова райкому профспілки працівників освіти Л. Афанасьєва. Грамотами відділу освіти і грошовими преміями нагороджені, хто проявив себе у конкурсі, та фіналісти першого етапу. Учителем року визнана рішенням журі Марина Іванівна Богданова, вчителька початкових класів Арцизької школи-гімназії № 1.
Хартія на захист моралі і етики
Вчора в Одеській облдержадміністрації відбулося підписання Хартії про партнерство заради інформаційних прав і свобод та захисту громадської моралі.
Документ підписали: від місцевої виконавчої влади – заступник голови Одеської облдержадміністрації Дмитро Волошенков, від Національної експертної комісії України з питань захисту громадської моралі – її регіональний представник Людмила Акімова, від Національної ради з питань телебачення та радіомовлення України – керівник представництва ради в Одеській області Олександр Салабай, а також голова Одеської обласної організації Національної спілки журналістів України Юрій Работін, керівник Одеської обласної державної телерадіокомпанії Оксана Матюх, головний редактор газети «Одеські вісті» Іван Нєнов, представник міжнародної правозахисної організації Микола Розовайкін і редактори районних газет і телекомпаній Одеської області.
Взявши участь в обговоренні тез Хартії, головний редактор газети «Одеські вісті» Іван Нєнов сказав, зокрема, що цей документ має велике політичне та моральне значення і прямо стосується національної безпеки нашої країни.
Багато промовців були єдині в тому, що окремі телеканали, газети своїми журналістськими матеріалами пропагують низькі моральні підвалини, що сприяє ослабленню національної безпеки України.
Підписаний документ дасть змогу виключити подібні факти з телеефіру та газет.
Іван КАМЕНЕЦЬКИЙ
Програму «Шкільний автобус» буде завершено за два роки
У 2011 році Одеська обласна державна адміністрація планує закупити 47 шкільних автобусів, які розподілять по районах області. Загалом таких автобусів потрібно 87. Про це заявив голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук на презентації програми «Шкільний автобус».
Автобус, призначений для підвезення дітей у сільській місцевості, був презентований біля стін ОДА. Як зазначив губернатор, ця машина має низку переваг. По-перше, завод, який виготовляє автобуси, розташований в Одеській області – в Іллічівську, по-друге, підприємство взяло на себе зобов’язання щодо їх обслуговування та ремонту.
Реалізацію програми «Шкільний автобус» обласна влада планує завершити за два роки: у наступному році з обласного бюджету буде виділено близько 15 млн грн на придбання більшої частини від потрібної кількості машин, а в 2012-му планується докупити ще сорок одиниць.
– Усі райони й населені пункти, які потребують шкільних автобусів, одержать їх. Фінансування цієї програми здійсюється винятково з обласного бюджету. Ціна одного такого транспортного засобу становить близько 300 – 350 тис. грн. Наступний бюджетний рік обіцяє бути тяжким, але соціально-економічний розвиток області не мусить зупинятися. Виконуючи вказівку Президента України Віктора Януковича, ми знайдемо власні резерви шляхом оптимізації витрат та скорочення управлінського апарату, – наголосив Едуард Леонідович. – Реалізація цієї програми – лише невелика дещиця того, що ми збираємося зробити для громади регіону в 2011 році. Плануємо придбати сто комбайнів, на що буде використано 43 млн грн із обласного бюджету; завершити будівництво 12 шкіл-довгобудів; запустити два індустріальні парки; дати старт програмі відродження цукрових заводів. Крім цього, постараємося виділити кошти на ремонт міжрайонних трас.
Христина ВІЄР, «Одеські вісті»
Фото авторки
Снігопад не вибив з ритму
Наприкінці другої декади грудня у районі засніжило. Але доволі густий сильний снігопад не вплинув на звичний життєвий ритм. Медичні заклади школи, установи та підприємства працювали у звичному режимі. Звичайно, цьому посприяла злагоджена робота комунальних та дорожніх служб. З досвітку було задіяно техніку на розчищення доріг. Спочатку грейдери пройшлись центральними вулицями, а потім взялись і за менші вулички, провулки.
У народі кажуть: «Смерть та родини не питають доброї години». І на селищному цвинтарі було розчищено ритуальний майданчик та дорогу до місця поховань. Де не зміг упоратися трактор, розчищав вручну працівник Савранського кладовища Василь Мірошник.
Лариса ПІВТОРАК, власкор «Одеських вістей», Савранський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.010Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |