![]() |
|
![]() |
![]() |
Нагороди гідним
Незавченими, простими словами, що йдуть від серця, привітав особовий склад міліції з професійним святом голова Одеської облради Микола Пундик. Вітання були адресовані всім: полковникам і прапорщикам, колишнім ветеранам і юнакам, які тільки почали служити.
Микола Володимирович побажав співробітникам міліції, щоб нічні дзвінки і сигнали піднятися по тривозі звучали рідше. А дружини частіше бачили чоловіків вдома. Адже і міліцію, яка охороняє громаду, потрібно берегти.
Ті, кому випадало за графіком вийти на чергування, продовжували і у свято патрулювати. Як з’ясувалося, за одну добу в області було зареєстровано 19 злочинів. З них 15 розкрито по гарячих слідах. Чи це не показник роботи?
Микола Пундик від імені обласної ради вручив цінні подарунки і почесні грамоти тим співробітникам органів внутрішніх справ, хто найбільше відзначився.
Вітаючи присутніх, голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук висловив упевненість, що якість роботи міліції зростатиме. Зі свого боку, він обіцяв підтримку і допомогу. Потім на сцену піднялися працівники міліції, удостоєні нагород облдержадміністрації за особливий особистий внесок у зміцнення правопорядку, сумлінне ставлення до службових обов’язків, плідну роботу в органах внутрішніх справ.
Начальник ГУ МВС України в Одеській області Михайло Яцков цілком поділяє думку керівників Міністерства про те, що потрібно відзначати співробітників, які справді заслужили це. Самому керівникові регіональної міліції від імені Міжнародної поліцейської асоціації було вручено орден «За мужність та професіоналізм» другого ступеня.
Привітання надійшли також від керівників СБУ, прокуратури, внутрішніх військ, судів, податкової адміністрації, митниці, прикордонної служби.
Адріан васильєв
Зберігати мужність і витримку
Цими днями працівники транспортної міліції приймали безліч привітань із професійним святом. Так, керівник відомства полковник Сергій Карташов за рішенням Міністерства внутрішніх справ був визнаний гідним іменної зброї. Його колеги та підлеглі також не залишилися без уваги, грамот і подарунків. Серед тих, хто привітав, – не лише представники різних гілок влади, але й керівництво залізниці і навіть громадська організація – Міжнародна поліцейська асоціація (українська секція). Від імені місцевого самоврядування регіону працівників транспортної міліції привітав перший заступник голови Одеської облради Микола Тіндюк.
– Я не вперше перебуваю в цій залі засідань на Середньофонтанській вулиці, – відзначив Микола Андрійович. – І знайомий з багатьма людьми, які тут перебувають. З великим задоволенням передаю вам слова вдячності від голови обласної ради Миколи Пундика та усього депутатського корпусу. Зараз ми працюємо над розв’язанням проблем соціально-економічного та фінансового розвитку Одещини. Один з показників, які повинні характеризувати наш край, – забезпечення прав і свобод громадян. І в цьому аспекті багато залежить саме від працівників внутрішніх справ. Хочу побажати вам, щоб ви із задоволенням ішли на роботу, відчували свою необхідність країні та суспільству, і ще з більшим задоволенням поверталися додому, де на вас чекають близькі. Щастя, здоров’я та успіхів у праці!
Під час урочистих зборів відзначалося, що сучасна дійсність ставить перед транспортною міліцією нові непрості завдання: боротьба з незаконним обігом зброї та наркотиків, організованою злочинністю... Тому серед найпоширеніших побажань були: зберігати мужність і витримку, домагатися нових висот у обраній професії.
Людмила ВОРОБЙОВА
Мобілізує – робота!
Свята в міліції – це, як правило, дні найнапруженішої праці, величезна кількість викликів та проблемні чергування.
– У нас завжди оперативні будні, – посміхається начальник ГУ МВС України в Одеській області Михайло Яцков. – Навіть на відпочинку я не відключаю телефони, адже в будь-яку хвилину можуть відбутися події, що вимагають моєї особистої участі. Не розслаблюємося. Робота мобілізує.
– Чи не притуплює співчутливого сприйняття чужого лиха постійне зіткнення зі світом криміналу та несправедливості?
– Це виключено. Батьки з дитинства навчали мене співчувати тим, хто страждає. Професійна якість справжнього міліціонера – аж ніяк не черствість, як подобається стверджувати псевдовикривачам, а, навпаки, глибоке бажання допомогти людям, захистити їх. А довіра громадян – найвищий оцінковий критерій нашої роботи.
– І служба міліції – не лише ефектні погоні та ризиковані затримання…
– Значну частину робочого часу займають прийоми громадян. Але хіба можна укласти в регламент людські злигодні? Адже ті, у кого усе благополучно, не займають черг до приймальні ще на світанку. Коли відвідувачі виговоряться, їм вже легшає. Але, як керівник правоохоронної системи області, я поставив завдання – не лише вислухати людину, але й допомогти їй. Про результати розслідувань щодо звертань працівники особисто звітують переді мною. Нерідко – у присутності заявника.
– І все ж таки, говорячи про роботу міліції, без цифр не обійтися.
– Цього року ми розкрили на 5,4 відсотка злочинів більше, ніж минулого. Наше управління по боротьбі з економічними злочинами посіло перше місце в Україні з виявлення фактів хабарництва, де суми перевищують 100 тисяч гривень. Після закриття багатьох нарколабораторій та наркокубел буквально полегшало дихати.
– А на працівників міліції теж надходять скарги?
– Звичайно. Але нерідко претензії до силовиків виникають тому, що дії, які вживають за законом, не дають миттєвого результату. Не всі громадяни розуміють поступальність процесу розслідування.
– Ну а якщо все ж таки винен силовик?
– Не церемонимося. Міліція – це не «тиха галявина з лебедями», де можна за потреби пересидіти рік-два. Адже була ситуація, коли за 2 тижні з органів звільнили 12 працівників, що проштрафилися, стосовно яких порушено кримінальні справи. Усі випадки, що ганьблять міліцію, максимально розголошені. Суворість рішень призводить до розуміння, що індульгенцію за ганьблення професійної честі в органах не дають.
– Багато хто побоювався, що профвідбір може перетворитися на кадрове зачищення…
– Ні. По-перше, я вважаю, що потрібно вміти працювати з тим колективом, керівником якого ти призначений. А, по-друге, більшість людей у міліції все ж таки працює за покликанням, а не за примусом. І справу свою роблять щиро. Це – і старі, заслужені працівники, і безкомпромісна молодь. Завдання начальника – створити їм умови, в яких вони могли б цією роботою займатися.
– І гарна статистика – адже не єдиний привід для того, щоб пишатися?
– Я дуже радий, що розпочалося спорудження житлового будинку для наших працівників. У проекті – спорудження ще двох. Було оновлено музей міліції, упорядкували меморіал на Олександрівському проспекті. Забезпечено нормальне функціонування дитячого притулку, подається допомога підшефному інтернату. Намагаємося підтримувати ветеранів міліції, допомагаємо членам сімей загиблих міліціонерів. Але хочеться більшого. Адже добрих справ багато не буває.
Владислав КІТІК, «Одеські вісті»
Контроль – і жодних знижок
За останні місяці Арцизький район потрясла серія дорожньо-транспортних пригод зі смертельним наслідком. Гинули переважно молоді люди, які стали заручниками чиєїсь недбалості та відвертого нехтування правилами дорожнього руху. У самому місті найчастіше ДТП фіксуються на «чортовому», як його вже прозвали, місці – між двома великими мостами через річки Чагу та Когильник. А ще – на повороті дороги, що піднімається на Арциз-2.
Не дивно, що в загальній статистичній таблиці по області Арцизький район виглядає дуже кепсько. У порівнянні з минулим роком, за 11 місяців допущено на 7 дорожньо-транспортних пригод більше. Зростання – 46,7 відсотка. Найвищий в області. У той час як у сусідніх районах – Тарутинському і Татарбунарському – картина разюче інша – щодо кількості ДТП і загиблих.
Така динаміка не могла не викликати тривогу у пересічних громадян, які побоюються за своє життя. Чому так привільно поводяться на дорогах водії «крутих» автомобілів, звично порушуючи швидкісний режим? Та й п’яний за кермом залишається явищем невикорінним. Саме це стало причиною чергового ДТП у селі Задунаївці. Тепер жінка, яку збив нетверезий водій, що приїхав до села погостювати, перебуває у тяжкому стані.
Тож господарство направленому сюди місяць тому в.о. начальника ДАІ Арцизького РВ УМВС в Одеській області капітанові міліції Анатолію Володимировичу Алексєєву дісталося – не позаздриш. Він, звичайно, не відповідає за все, що відбувалося тут до нього. Але від того, зізнається Алексєєв, йому не легше. І він має намір безкомпромісно ламати стереотипні уявлення недисциплінованих водіїв про свою вседозволеність і безкарність. Не має наміру робити ніяких знижок і на нечисленний склад інспекторської служби, посилаючись на досвід своїх колег зі згаданих двох районів, де при тому ж штатному розкладі ситуація набагато краща.
Колись справді інспекторів ДАІ було у рази більше. Сьогодні їх двоє: прапорщики Едуард Олександрович Козлов і Федір Дмитрович Тукусер. А тепер, практично щодня, разом з ними чергують Алексєєв, а також в.о. старшого державтоінспектора старший лейтенант міліції Андрій Дмитрович Чабан. Допомогу запропонував начальник Арцизького райвідділу міліції Микола Дмитрович Макарин. З його ініціативи створюються рейдові групи за участю в них працівників міліції. Під їхню пильну увагу взято й найнапруженіші ділянки доріг. Така спільна робота дає обнадійливі результати. Постійна присутність на дорогах працівників ДАІ вплинула на поведінку водіїв, змусивши їх «згадати» правила дорожнього руху, а заодно й будувати цивілізовані взаємини з пішоходами.
– Ми розуміємо, – сказав Анатолій Володимирович, – число автомобілів навіть у порівнянні з попередніми двома роками істотно зросло. Тому інтенсивнішим став і рух на дорогах. І наше головне завдання – посилювати контроль на дорогах, що ми й робимо.
Таїсія БАРАНОВА, власкор «Одеських вістей», м. Арциз
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.011Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |