![]() |
|
![]() |
![]() |
Одним із найуспішніших медичних закладів нашої країни, за оцінкою Європейської Бізнес-Асамблеї, був визнаний Одеський пологовий будинок № 7. За останні роки заклад зазнав істотних перетворень. База пологового будинку поповнилася новітньою апаратурою. У роботу були впроваджені сучасні лікувально-профілактичні методики.
– Кажуть, коли піднімається прапор і звучить гімн рідної країни, олімпійські чемпіони відчувають щось надзвичайне. Душа ніби піднімається, співає. Мабуть, таке відбувалося і зі мною, коли в залі церемоній Оксфордської мерії мені вручили нагороду Європейської Бізнес-Асамблеї «Європейська якість», – розповідає головний лікар Одеського пологового будинку № 7 Ярослав Амбросійчук, за плечима якого 35 років невпинної праці, відданої акушерству (25 із них – на посаді головлікаря).
Завдяки наявності спеціального УЗД-апарату для дітей, лікарі можуть визначати, чи є крововилив у головному мозку дитини, чи немає. Так само за допомогою переносного рентгена набагато ефективніше провадиться діагностика стану кісткових тканин. А сучасні «інкубатори», що контролюють температуру тіла, дихання, пульс, насичення киснем організму дитини, дають шанс на виживання навіть дітям з вагою у 500 грамів, які народилися на 22-му тижні вагітності.
Ярослава Яковича вразило відділення для недоношених немовлят у Санкт-Петербурзі. Його оснащено за останнім словом техніки. До пальчиків маленького пацієнта прикріплено датчики, які повідомляють найдрібніші, але винятково важливі подробиці про його стан. Така собі місцева багатофункціональна лабораторія. Плюс до цього один раз на 2-3 роки навіть рядові пітерські фахівці проходять стажування за спеціалізацією за кордоном, у Фінляндії, Бельгії, Великій Британії. Вони в курсі всього передового. І хоча для наших медиків такі можливості поки що закриті, до цього слід прагнути.
Будучи спеціалізованим центром щодо імуноконфліктної вагітності за резус-фактором і групою крові, 7-й пологовий будинок і в цьому нагромадив чималий досвід. Лікарі борються із захворюванням за допомогою медикаментів, світлолікування, інфузійних методів і, нарешті, – провадять замінне переливання крові. Тільки торік відбулося 13 таких процедур, дві з яких – повторно.
Даються взнаки й тенденції ХХІ століття. Такі згубні чинники, як паління, надмірне вживання спиртних напоїв, нерозбірливі статеві зв’язки, всілякі запальні процеси, аборти, загалом критично позначаються на здоров’ї жінок. І це вже не кажучи про екологію, ненормальне харчування, стреси, які зачіпають кожного.
– У мої студентські роки, – згадує Ярослав Амбросійчук, – коли робився кесарів розтин, нас навіть із лекцій відпускали, щоб ми могли побачити, що це таке. Тоді таку операцію робили одиницям. Сьогодні ж у нас в Одесі щочетверта породілля йде на кесарів розтин. Тільки в нашому пологовому будинку за рік провадиться близько 450 таких операцій. Пологи – серйозне фізичне навантаження, і далеко не всі сучасні жінки можуть пройти цей процес без шкоди для свого здоров’я. Показанням до кесаревого розтину може стати, наприклад, ненормальне (ніжне) розташування плоду або ж серцебиття дитини – менше ста ударів на хвилину. Або клінічна невідповідність, коли дитина не може пройти через надто вузький таз матері. У нашому столітті багато жінок страждають на так званий «джинсовий таз», сформований ще в роки юності надто вузькими штанами. З одного боку, збільшення кількості кесаревих розтинів свідчить про серйозні проблеми зі здоров’ям сучасних жінок, але з іншого боку – дає змогу уникнути багатьох проблем, які, цілком можливо, в минулому залишилися б непоміченими через недостатньо розвинуту діагностику.
Відійшли в минуле палати на 6 чоловік. Як, втім, і спільні пологові зали. Замість них у 7-му пологовому будинку – 10 індивідуальних. Крім того, якщо в колишні часи після появи на світ немовля переводилося до спеціального дитячого відділення, то сьогодні цілодобово перебуває з матір’ю. Протягом перших 30 хвилин після народження немовля прикладають до материнських грудей. Надалі годівля відбувається на першу його вимогу. Таким чином, на практиці реалізується один з найголовніших стандартів ініціативи ВООЗ ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |