![]() |
|
![]() |
![]() |
Як уже повідомляли «Одеські вісті», в Одеському регіональному інституті держуправління відбулася чергова міжнародна конференція, присвячена проблемам залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій в економіку регіону. Відкриваючи засідання, заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Людмила Варавва повідомила, що на сьогоднішній день до регіону залучено понад 72 мільйони доларів США інвестицій, тоді як у відповідному періоді минулого року ця цифра становила близько 63 мільйонів доларів.
– Безумовно, залучення ресурсів для розвитку економіки Одеського регіону – це пріоритетне завдання, що стоїть і перед Одеською обласною радою, і перед Одеською обласною державною адміністрацією, – заявив заступник голови облради Олексій Гончаренко. – Тому діяльність місцевих законодавчих зборів спрямована на те, щоб максимально сприяти цьому. У складі нової обласної ради сформовано комісію з міжнародної, міжрегіональної, прикордонної співпраці і залучення інвестицій, а також відділ, діяльність якого спрямована з цією ж метою.
Звертаючись до учасників конференції, Олексій Гончаренко підкреслив, що двері Одеської обласної ради для них завжди відчинені.
– На сьогоднішній день у нашій області працює близько 1200 підприємств з іноземним капіталом, 75 країн світу інвестують кошти в економіку регіону, серед яких Кіпр, Нідерланди, США, Велика Британія, – підкреслила Л. Варавва.
Одеська облдержадміністрація підписала низку угод і протоколів про наміри з потенційними інвесторами. Очікуваний приплив капіталовкладень складе близько мільярда доларів США. Серед найбільших інвесторів можна назвати державну машинобудівну корпорацію Китайської Народної Республіки, велику французьку компанію, що займається альтернативною енергетикою.
– На сьогоднішній день Одещина, – повідомила Л. Варавва, – увійшла до п’ятірки найбільш інвестиційно привабливих регіонів України. Завдання – стати номером один щодо цього показника.
За дев’ять місяців, протягом яких команда губернатора займалася поліпшенням інвестиційного клімату регіону, досягнуто чималих результатів. По-перше, на основі аналізу усієї ресурсної бази області було створено оригінальний інформаційний продукт – перші в Україні інвестиційна і лекційна карти області, а також інвестиційний реєстр. Практично вже впроваджений інвестиційний портал. По-друге, для формування позитивного іміджу, відкритості та інвестиційної привабливості регіону у деяких престижних закордонних виданнях було проведено рекламну кампанію регіону.
Дуже важливою підмогою в залученні інвестицій, безумовно, є прямі міжрегіональні зв’язки і членство в різних європейських співтовариствах, зокрема в Асамблеї європейських регіонів, Робочій співдружності Придунайських країн, Асоціації європейських прикордонних регіонів тощо. Крім того, за останні чотири місяці Головним управлінням зовнішньоекономічної діяльності і європейської інтеграції було проведено презентації в чотирьох державах – Китаї, Бельгії, Польщі й Грузії.
Вчені Одеського регіонального інституту державного управління брали участь у створенні двох дуже важливих документів – «Стратегії залучення інвестицій» і «Програми залучення інвестицій». Вони вже пройшли громадські слухання і будуть винесені на розгляд сесії обласної ради.
Фахівці облдержадміністарації внесли низку пропозицій щодо законопроекту про створення спеціальної режимної зони інвестування на так званих територіях пріоритетного розвитку. Він уже одержав усі необхідні рецензії, пройшов обговорення в профільних комісіях і стоїть на черзі для слухання в парламенті.
Людмила Варавва нагадала також, що в області працюють такі європейські програми як «Сусідство та партнерство» і «Чорне море», бюджет яких становить відповідно 17,3 і 126 мільйонів євро. Є позитивні результати й від співпраці з ОБСЄ, завдяки якій отримано фінансування в сумі 100 тисяч євро на впровадження системи електронного уряду Одеського регіону. За програмою розвитку Місії ООН в Україні в районах області реалізуються 43 проекти на загальну суму 7 мільйонів гривень. Завдяки цим коштам розв’язуються проблеми водо– і енергопостачання, ремонту шкіл, дитячих садків, лікувальних закладів.
– Хочу також нагадати, що голова обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук неодноразово заявляв, що він готовий надавати всебічну підтримку потенційним інвесторам, які мають намір вкладати капітал в економіку регіону, – сказала Людмила Варавва. – І наша команда завжди підтримує заданий губернатором темп роботи. Тому що нам тут жити, виховувати своїх дітей. І нам відповідати за те, що люди нам довірили і дали це право – впливати на економіку та розвиток регіону.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |