ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ХОЧА І З РЕНТАБЕЛЬНІСТЮ
25.12.2010 / Газета: Одесские известия / № 143(4125) / Тираж: 23655

Нещодавно під керівництвом голови РДА Олексія Вовка відбулася нарада, на якій були підбиті підсумки роботи району за 2010 рік та обговорювалися перспективи розвитку аграрної галузі. У її роботі взяв участь заступник голови облдержадміністрації Анатолій Новаковський.

Голова райдержадміністрації Олексій Вовк, характеризуючи виробничу діяльність аграріїв, відзначив, що 56 сільськогосподарських підприємств, в обробітку яких перебуває 59 відсотків орних площ, дали понад 70 відсотків валового збору зернових культур. В цілому було зібрано 95,6 тис. тонн зерна, район посідає 18 місце в обласному рейтингу з рослинництва. За словами керівника району, цей показник можна було б підвищити на 10 тисяч тонн, якби решта землекористувачів чесно звітувала про отриманий врожай.

Серед кращих товаровиробників названо ТОВ НВП «Агро-Ритм» (керівник Віктор Стоцький), яке спеціалізується на вирощуванні насіння зернобобових культур і соняшнику та запроваджує передові технології в агровиробництво. Зокрема, врожай озимого ячменю тут складає 49,2 ц/га, ярого ячменю – 48 ц/га, гороху – 30 ц/га.

Високої продуктивності кожного гектара домоглися також трудівники ф/г «Обрій», ТОВ «Агрофірма Кодима», ТОВ «Савранський завод продтоварів», ТОВ НВФ «Зеленогірське», СВК «Агросвіт», фермерські господарства «Гранат», «Шевченко», «Основа-2» тощо.

Потребує підтримки тваринницька галузь, бо з року в рік невпинно скорочується поголів’я худоби. А головним форпостом тваринництва залишається ТОВ НВФ «Зеленогірське» (директор Олександр Манзар), де утримується 92 відсотки поголів’я великої рогатої худоби всього району. Решта – у фермерських господарствах «Обрій» та «Олена і К».

Обговорюючи проблему галузі, Олександр Манзар зазначив, що нинішнього року тваринники ТОВ НВФ «Зеленогірське» не отримали дотації, тому їхні збитки становлять 1,5 мільйона гривень. Хоча сільськогосподарський рік господарство закінчило з рентабельністю 30 відсотків. А якби не було племзаводу з вирощування південної м’ясної породи, то мали б усі 90%!

– Дайте дотацію і довгостроковий кредит під 4 відсотки, отоді ми будемо розвивати галузь, забезпечимо ринок якісною продукцією, – сказав насамкінець свого виступу Олександр Манзар.

Своїми проблемами щодо подальшого розвитку садівництва поділився керівник ПП «Комуна» Петро Поперечний.

Заступник голови обласної державної адміністрації Анатолій Новаковський сказав, що у 2011 році уряд обіцяє селу вагому підтримку. На обласному рівні затверджено програму «Зерно Одещини» на 2011 – 2015 роки і розробляється програма розвитку тваринництва. А головне завдання, яке ставиться перед товаровиробниками, – це підвищення ефективності використання сільськогосподарських угідь. Тому перевірятиметься їх використання і буде провадитися інвентаризація земельних площ. Адже є багато орендарів, які одержують врожай зернових по 12 центнерів з гектара. Якщо взяти до уваги, що сільське господарство – різновид підприємницької діяльності, то доведеться відбирати землю у тих господарів, хто її нераціонально використовує.

Чергового разу Анатолій Григорович Новаковський порушив тему укрупнення агробізнесу та кооперування фермерів для підвищення ефективності аграрної галузі. Тоді вистачить коштів на підтримку соціальної сфери села, шкіл, ремонт доріг. Говорилося і про розрахунки за оренду землі, виплату нормальної заробітної плати, поповнення бюджетів усіх рівнів, врегулювання земельних відносин тощо. Також Анатолій Григорович підбив підсумки сільськогосподарського року, розповів про прогнозні показники та визначив основні напрями діяльності обласної державної адміністрації на 2011 рік.

Автор: Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту