![]() |
|
![]() |
![]() |
Журналісти, які об’єдналися у рух «Стоп цензурі!», занепокоєні випадками насильства над колегами, які сталися останнім часом в Україні.
«Ми, журналісти України, що об’єдналися в громадський рух «Стоп цензурі!», заявляємо про різке зростання насильства та тиску на журналістів. У нас викликають глибоке занепокоєння випадки, що трапилися з нашими колегами і що свідчать про загальну атмосферу залякування та погроз, у якій змушені працювати українські журналісти», — йдеться у заяві.
Далі автори наводять цілу низку фактів, що сталися в Україні впродовж кількох останніх місяців, починаючи з 15 червня, коли директор телеканалу ТВі Микола Княжицький заявив про стеження за ним і надав відео з доказами. Далі були побиття працівників мас-медіа держохоронцями і правоохоронцями на різних заходах і в Києві, і в регіонах, були виклики до прокуратури, обшуки і затримання просто на вулиці, як це трапилося 13 грудня, коли працівники спецпідрозділу «Беркут» безпідставно затримали журналіста Мустафу Найома, і того ж дня працівники міліції спробували обшукати головного редактора журналу «Корреспондент» Віталія Сича.
«Нагадаємо, — йдеться далі у заяві, — що раніше мали місце також побиття журналіста Нового каналу Сергія Кутракова працівниками міліції, а також журналіста каналу СТБ Сергія Андрушка працівниками УДО.
За цей час винні у злочинах проти журналістів не були покарані, а суспільство не отримало результатів розслідування та службових перевірок у цих резонансних справах.
Так само хочемо нагадати, що правоохоронці досі не розслідували справу зникнення головного редактора газети «Новий стиль» Василя Климентьєва.
Також ми переконані, що голова Служби безпеки України Валерій Хорошковський не виконав доручення Президента провести розслідування переслідувань журналістів та фактів тиску...
Відтак змушені констатувати, що журналісти в Україні піддаються фізичному і психічному насильству в процесі виконання своїх професійних обов’язків. Майже в половині згаданих випадків насилля чинилося представниками влади. Така ситуація створює загрозу свободі слова, свободі зібрань та іншим правам людини, які реалізуються або захищаються за допомогою такої свободи...»
«Репортери без кордонів», організація, що захищає журналістів та свободу слова по всьому світу, підтримує заяву руху «Стоп цензурі!» і закликає українську владу приділити всю необхідну увагу випадкам насильства над журналістами.
Влада повинна дати чітко зрозуміти, що всіх нападників і убивць журналістів буде покарано. Навіть одне ефективне розслідування насильства проти журналістів могло би змінити ситуацію...
Міжнародна правозахисна організація сподівається, що уряд зробить усе необхідне, щоб гарантувати роботу журналістів, нормальну для демократичної країни, особливо беручи до уваги той факт, що Україна є членом Ради Європи і підписала Європейську конвенцію прав людини.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.004Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |