ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ЯКЕ ЖИТТЯ, ТАКА Й ЯЛИНКА
01.01.2011 / Газета: Чорноморські новини / № 01-02(21171-21172) / Тираж: 8525

Звісно, не хотілося б про схожі речі писати у цю святкову пору, але що вдієш, коли такі несвяткові клопоти заполонили життя на нинішньому рубежі новоріччя…

...Біля будівлі прокуратури Одеської області у середу встановили ялинку (на знімку), яку «прибрали» колючим дротом, фотографіями арештованих чиновників уряду Юлії Тимошенко та гаслом «З Новим роком суворого режиму, Україно!».

Активісти обласних організацій партій Народного руху України, «Реформи і порядок», «Батьківщини» та громадського руху «Комітет оборони Одеси» зорганізували цю акцію, щоб звернути увагу суспільства на те, що прокуратура дедалі більше перетворюється з державного органу захисту закону і нагляду за законністю на інструмент реалізації політичних замовлень та репресій.

Тим часом у Генеральній прокуратурі наголошують, що процесуальних порушень по жодній кримінальній справі, відкритій щодо високопосадовців, не виявлено і в усіх затриманнях нема жодних політичних підстав. Такі висновки були зроблені на засіданні колегії з розгляду питання щодо стану досудового слідства у резонансних кримінальних справах, яке відбулося 29 грудня. На цю колегію були запрошені також голова Служби безпеки Валерій Хорошковський, міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова та ін. На колегії було наголошено на необхідності повернення вкрадених грошей в казну держави. За результатами засідання прийнято відповідне рішення.

У країні тим часом ширяться протестні настрої, і дедалі більше людей заявляють, що не виключають загальнонаціонального Майдану. Влада, звісно, підстав не бачить, і все, як у «старі добрі» часи «холодної війни», знову, схоже, всі проблеми і протести власного народу схильна приписати каверзам «загниваючого Заходу».

Зі свого боку Захід, якому не бракує проблем і без нас, занепокоєний курсом, на який попрошкувала Україна у 2010-у. Так, фахівці аналітичного підрозділу Economist Intelligence Unit, що входить до групи всесвітньо відомого журналу «Економіст», констатують: «демократичні досягнення, що відбулися в результаті Помаранчевої революції, зараз знаходяться під загрозою». За їхньою оцінкою, в Україні зафіксовано найбільший регрес демократії серед всіх країн Європи. Наша держава посіла «почесне» сьоме місце серед країн світу, в яких спостерігається найбільший занепад демократії, — після Мадагаскару, Фіджі, Ірану, Ефіопії, Єгипту та Гамбії. Крім того, за підсумками 2010 року Україна втратила неформальний статус «кращого серед гірших» на пострадянському просторі, пропустивши вперед Молдову.

Цікаво, що, за оцінками міжнародних експертів-економістів, показники України найбільше підупали у категоріях «функціонування уряду», «виборчий процес і плюралізм», «політична культура» та «участь у політичному процесі». Зокрема, за показником «ефективність функціонування уряду» Україна у своїй групі держав знаходиться на рівні Гани, Домініканської Республіки, Філіппін та Перу і поступається таким країнам, як Лесото, Малі, Намібія, Папуа-Нова Гвінея, Монголія, Сурінам, Ямайка тощо. На думку дослідників, ефективніше, ніж український уряд, діяли навіть уряди країн, що входять до «нижчої» категорії «гібридних режимів», зокрема Гондурас, Бангладеш, Камбоджа, Замбія і Малаві.

Загалом у рейтингу демократії країн світу за 2010-й (Democracy Index 2010) Україна посіла 67-е місце, тобто опустилася на 14 пунктів, порівняно з 2008 роком (53-є місце).

Автор: Олег СОКІЛ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту