![]() |
|
![]() |
![]() |
Газифікація – пріоритет обласного керівництва
Цими днями голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук здійснив робочий візит до Комінтернівського району. У Новій Дофінівці відбувся урочистий мітинг з нагоди пуску природного газу з запаленням газового факела. Голова облдержадміністрації поздоровив громаду села з цією визначною довгоочікуваною подією та відзначив, що газифікація сіл та селищ Одеської області буде тривати.
– Запалюючи смолоскипи, ми відкриваємо нову сторінку в історії села Нової Дофінівки. Вже сьогодні газифіковано близько дванадцяти будинків, ще п’ятдесят будинків перебувають у стадії підготовки, завдяки такому початку незабаром буде газифіковано усе село. Хочу звернути увагу районної влади на те, що за допомогою бюджетних коштів необхідно надавати допомогу незаможним сім’ям у процесі газифікації, – додав Едуард Матвійчук.
За словами голови облдержадміністрації, політика газифікації малих населених пунктів – це один з пріоритетів у роботі Президента України Віктора Януковича.
– Я впевнений, що у 2011 році заходи, пов’язані з газифікацією, в нашій області будуть провадитися набагато частіше, ніж у минулому. Джерелом для проведення подібних заходів може стати новий порядок розподілу бюджетних коштів, згідно з яким більше грошей буде залишатися в сільських та селищних бюджетах, і це може стати ресурсом для проведення газифікації відповідних населених пунктів. На сьогоднішній день проблема газифікації Одеської області стоїть дуже гостро, й облдержадміністрація з початку поточного року провадить активну роботу у цьому напрямі, – підкреслив Едуард Матвійчук.
За данимиофіційного сайту ОДА
Чекають на остаточні висновки
У Сараті сталася чергова НП, пов’язана з неякісним водопостачанням.
Ситуацію «гучно» прокоментував всеукраїнський телеканал «1+1». Слід відзначити, що буквально рік тому тут сталася аналогічна ситуація: з водопровідних кранів потік їхній мутний вміст із неприємним запахом.
За завданням голови обласної державної адміністрації Е.Л. Матвійчука 4 січня у Сараті працювала спеціальна комісія під головуванням начальника управління з питань надзвичайних ситуацій Одеської облдержадміністрації Олександра Михєєва. Ось як він прокоментував ситуацію журналістам:
– Ми почали з перевірки інформації про те, що до інфекційного відділку райлікарні надійшли потерпілі від вживання неякісної води (одні джерела стверджували, що таких двоє, інші – що 200). Насправді до інфекційного відділку з кишковим розладом у зазначені дні надійшли троє дітей, причому всі – з однієї сім’ї. Чим саме викликано нездужання, фахівці облСЕС точно скажуть найближчими днями. Вони ж весь день добирали проби води на вулицях, звідки надходили скарги на темну, із специфічним запахом воду. При цьому жителі Сарати говорили, що вода вже стала значно чистіша. Проте як обласні, так і районні фахівці знову застерігають жителів селища про те, що її можна вживати тільки в технічних потребах, поки не зроблено остаточних висновків про причини забруднення. А поки що для населення підвозиться питна вода водовозками, залученими з Кулевчі, Білгорода-Дністровського і Арциза, у резерві – водовозка з Татарбунарів. Районною санепідемстанцією ухвалено тимчасово припинити приймання дітей у дитячих садках.
Комісія виявила не надто гарний факт: на водопровідну магістраль всього селища (завдовжки до 40 км), як і на каналізаційну систему, немає технічної документації. Вода закільцьована по всій лінії подавання, засувок немає, що дуже ускладнює ремонт і очищення водопровідних мереж. І це при тому, що водопостачання протягом багатьох років є однією з головних проблем селища.
Наш кор.
Завдяки наполегливим і небайдужим
У передноворічні дні жителі Секретарівки отримали приємний подарунок – до села провели газ. Для селян це велике свято, тому на церемонію запалення факела на околиці села зібралися й дорослі, й малі. Серед почесних гостей були ті, хто протягом тривалого часу докладав максимум зусиль, аби газопровід від села Кам’янки дійшов до Секретарівки.
Загальна вартість газопроводу складає 2 мільйони 119 тисяч 800 гривень, а довжина – 12170 метрів.
– Я щиро вітаю усю нашу громаду з подією, що окрасила передноворічні дні. Ми довго на неї чекали, спільними зусиллями прагнули до її здійснення. Нас підтримали районні органи влади, а також люди, які не байдужі до проблем населених пунктів, – сказав Секретарівський сільський голова Олександр Іванченко.
Голова райради Олександр Семенов відзначив, що завдяки згуртованій роботі вдалося втілити в життя життєво важливий проект газифікації населених пунктів району:
– Газ – це зручність та комфорт. І скільки б він не коштував, все одно буде доступнішим та раціональнішим для опалення домівок. У районі залишилося близько десяти населених пунктів, які потрібно газифікувати. Ми зможемо це зробити, адже маємо кваліфікованих спеціалістів і підтримку з боку громади під час реалізації спільних проектів.
Кіма ДЕРКАЧ, Біляївський район
Коли буде перспектива?
Для того, щоб визначити перспективність якогось села, можна створити групу фахівців і доручити їм дослідити дане питання за десятком-другим економічних, соціальних, громадських показників. А можна просто підійти до сільчан і запитати: «Почім у селі хата?». І коли почуєте досить солідну цифру, вам пояснять: «Так у нас же газ!».
Як розповідає голова Іванівської райдержадміністрації Наталія Бянова, першопрохідцем сільської газифікації у районі (і, до речі, одним з перших в області) став колишній голова колгоспу «Дружба» Іван Михайлович Осадчий. Його рідне село Конопляне першим запалило блакитні вогники. Люди тут першими у районі відчули, яке це добро: приходиш з роботи – а в хаті тепло. І ні дров заготовляти, ні вугілля завозити, ні сажу трусити не треба. Потім долучилися інші колгоспи, районна влада також стала підставляти своє плече. Особлива відповідальність лягла на районну раду та РДА після розвалу колгоспів.
Із 46 населених пунктів району нині газифіковано 33. Запроектовано підведення газу до решти сіл (це – Павлинська і Северинівська сільради). Дуже важливо, що із 18 сільських шкіл – 16 опалюються газовими котельнями. 17-та поки що на електроопаленні, що теж ефективніше, ніж на вугіллі. Подібна картина і з сільськими фельдшерськими пунктами, амбулаторіями, лікарнями. По суті залишається зробити ще один, останній крок – і весь район буде з газом.
Було б це зроблено й раніше, якби районний бюджет був трохи багатшим. Але, як каже Наталія Анатолівна, є надія на підтримку з області. У цьому плані багато допомагав і допомагає депутат облради Віктор Якович Волков. Чимало зусиль доклали свого часу такі сільські голови, як Лариса Токар, Георгій Нікола, Павло Костенко та інші. Важливу консультативну допомогу завжди надає начальник Іванівського управління експлуатації газового господарства Леонтій Тарнавський. Робота триває. Адже мало підвести трубу до села – треба ще й допомогти людям, щоб газ був у кожній оселі. На сьогодні у 33 селах із 10272 дворів з газом уже 8526. І не технічні причини на заваді для газифікації решти. Ці причини – фінансові. Тому у районі затверджено програму, якою передбачається надання допомоги малозабезпеченим сім’ям. Це погодьтеся, правильніше, ніж виділяти кошти на охорону лісосмуг від варварської вирубки! А буде у всьому районі газ – відпаде сама потреба нищити зелені насадження на дрова, екологія поступово поліпшиться.
Районна влада розуміє, що для нормального життя людей потрібен не тільки газ. Останнім часом в районі дуже багато робиться щодо ремонту та будівництва водопроводів. Завдяки наполегливій і системній роботі влади, нині у 85% сіл району забезпечено централізоване водопостачання. Як бачимо, і тут залишається отой один, вирішальний, крок.
А коли в кожному селі нарешті буде газове та водяне постачання, це впливе не лише на побутових умовах. Адже не секрет, що головна перспектива добробуту людини залежить від її доходів. Потрібна робота! А за наявності надійного водопостачання та газу почнеться розвиток переробної промисловості, тваринництва, інших галузей. Такий час обов’язково настане. І тоді люди з вдячністю згадають керівників району, яким, хоча і доводилося втрачати час на партійні дискусії, та вони все ж знайшли в собі мудрість і енергію для вирішення головних завдань влади. Тих завдань, від яких залежить перспектива людського життя.
Олександр НЕБОГАТОВ, власкор «Одеських вістей», Іванівський район
Просто не могли не обрати
Уже четверте скликання поспіль очолює Осинівську сільську раду, до складу якої входять п’ять населених пунктів і де живуть 1150 мешканців, Раїса Олександрівна Фефелатьєва. На нещодавніх виборах до органів місцевого самоврядування сільчани знову обрали її своїм ватажком. Просто не могли не обрати цілеспрямовану, відповідальну, сумлінну і небайдужу людину, якій до всього є діло, яка живе проблемами сільської ради, працює над їх розв’язанням.
Наприклад, три населені пункти із п’яти газифіковано. Не кожна сільська рада району може похвалитися таким здобутком. Вирішено дуже важливе і життєво необхідне для сільчан питання – це відкриття дитячого садочка, який тривалий час не функціонував. Більше того, його об’єднано із місцевою ЗОШ і на їх базі створено навчально-виховний комплекс «школа-дитячий садок». До речі, НВК газифіковано. Понад 30 малюків виховуються в дошкільному закладі НВК, де змістовно проводять години занять і дозвілля, підготовленими йдуть до школи.
Складним було питання водопостачання у селі Новогуляївці. Нині воно вирішено. Сільчани встановили лічильники, і з водонапірної вежі ТОВ «Моноліт» надходить вода до осель. У першій частині Осинівки питання водопостачання вирішено з допомогою самої громади і сільського бюджету, фонду соціальних інвестицій, за рахунок якого встановлено вежу Рожновського і пробурено свердловину, прокладено водогін. А у віддаленій частині Осинівки, що межує з Олександро-Вовковим, кооператив «Карпати» ремонтує старий водогін і прокладає новий.
Як і в будь-якого керівника органу місцевого самоврядування, у Раїси Олександрівни Фефелатьєвої чимало задумів і планів. Потрібно провести водогін у Яринославці. Вже виготовлено проектно-кошторисну документацію, і прокладення водогону включено до плану соціально-економічного розвитку на 2011 рік. Як зауважила керівниця, є газ, повинна бути й вода.
Є в Осинівці гарний і добротний Будинок культури. В цьому році тут було замінено покрівлю, а в подальшому споруду планується капітально відремонтувати. Планується також ремонт комунальних доріг. А нещодавно було асфальтовано провулок Молодіжний. Всього 200 метрів, але ж саме ця дорога була такою розбитою, що буквально паралізовувала в негоду життєдіяльність сільської громади.
Завжди в усіх справах і починаннях голови її однодумцем є секретар сільради Л. О. Столяренко, яка вже 7 років обіймає цю посаду.
Недарма в народі кажуть: чого хоче жінка, того хоче Бог. Злагоджено і продуктивно розв’язувати проблеми і назрілі питання, знаходити компроміс, йти назустріч людям, які довірили в твої руки своє майбутнє, можуть, мабуть, такі керівники, як Осинівський сільський голова Раїса Олександрівна Фефелатьєва.
Ольга ІВАНЕНКО, Ширяївський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |