![]() |
|
![]() |
![]() |
Четверта сесія обласної ради VI скликання, яка відбулася напередодні новорічних свят, схвалила бюджет 2011 року. Він, на переконання більшості депутатів та керівництва області, буде тяжким, однак реальним: від проїдання зібраних громадою грошей, казали, мусимо перейти на режим економії та взятися за розвиток регіону. Збільшення надходжень та раціональний розподіл коштів — ось два моменти, які лягли в основу кошторису Одещини, який ще не раз коригуватиметься.
Бюджетом визначено загальну суму надходжень. Це — 3193890 тисяч гривень. Сума видатків складає 3195725 тисяч гривень. До надходжень увійдуть податки та збори — 833602 тисячі гривень, а також міжбюджетні трансферти — 2330287,1 тисячі гривень.
Цікаво, що цього року плату за землю в загальному обсязі 132 мільйони гривень спущено з обласного бюджету до бюджетів базових рівнів. До обласного кошторису передаватимуть лише чверть від зібраних сум, а решта грошей залишатиметься на місцях. Це для того, щоб зміцнити бюджети сіл та районів, активізувати збір грошей, а подекуди й привести цю справу до розумного вигляду. Це там, де за гектар землі орендарі й досі сплачують усього 1 гривню.
У 2011 році до обласного бюджету надходитимуть гроші за право надання дев’яти видів ліцензій, у тому числі на торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами (раніше ці гроші акумулювалися винятково в державній скарбниці). Тепер із цих надходжень є надія додатково отримати 33 мільйони гривень.
На фінансування обласних програм попередньо планується виділити 223175 тисяч гривень. Варто нагадати, що їх кількість мають намір скоротити, чим і займуться депутати під час чергової сесії, яку заплановано на лютий.
Цьогоріч будемо економити. Як неоднораз підкреслював у своєму виступі на сесії голова облдержадміністрації Едуард Матвійчук, ті кошти обласного бюджету, які заощадять в 2011-у, наприклад в медичній сфері, будуть витрачені безпосередньо на підтримку і розвиток цієї галузі. А для цього, сказав, необхідно оптимізувати видатки, які не є першочерговими.
Як прописано в головному фінансовому документі області, в 2011 році з державного бюджету маємо надію отримати 10 видів субвенцій на суму майже в 2 мільярди гривень.
Отож бюджет обранці громади схвалили. Проти проголосували 5 депутатів, 11 — утрималися. Й хоча його одразу, схоже, хотіли прийняти в цілому (зважаючи на кількісну перевагу фракції Партії регіонів в обласній раді), однак без дискусій та зауважень не обійшлося. Незгодні, було видно, трохи дратували президію.
Затвердили на сесії і Програму соціально-економічного розвитку Одеської області на 2011 рік. Найбільші сподівання — на залучення інвестицій, адже, як би не почали економити, самостійно не зберемо грошей, потрібних для стрімкого ривка вперед, про що останнім часом не втомлюється повторювати обласне керівництво. Сприяти ж притоку інвестицій покликане новостворене комунальне підприємство «Керуюча компанія індустріальних (промислових) парків». Депутати схвалили появу такого КП. Йдеться про два технопарки — у Любашівському та Іванівському районах, на територіях, що повністю забезпечені інфраструктурою та комунікаціями. Й хоча в статуті КП написано, що «підприємство діє на принципах повного господарського розрахунку, самоокупності та самофінансування», в 2011 році на його розбудову з обласного бюджету планують виділити 1 мільйон гривень.
В Україні поки що не існує прописаних законодавчих норм щодо функціонування подібних індустріальних парків. Таким чином, усі рішення про порядок їх роботи (з узгодженнями та коригуваннями) прийматимуть депутати обласної ради на наступних сесіях.
Одещина часто була лідером багатьох гарних і економічно вигідних починань. Бути першими нам не в дивину. Однак інвестиційні гроші йдуть туди, де спокій і гарантії. Деякі ж міжнародні інституції, доходить інформація, не зовсім впевнені, що сьогодні в нас все тихо-мирно й безпечно для вкладених коштів.
На сесії також схвалили Програму розвитку промисловості Одеської області на 2011 — 2014 роки, основною метою якої є створення умов для активізації інноваційно-інвестиційної діяльності виробничого комплексу, особливо в сільських районах, оптимізації галузевої структури, забезпечення ринку конкурентоспроможними промисловими товарами та збільшення надходжень до бюджету. Основна ставка робиться на виробництво. Так, наприклад, у найближчих планах — відродження заводів з виробництва цукру в Іванівському та Любашівському районах: вже цієї осені, згідно з документом, підприємства розпочнуть переробляти цукрові буряки.
Бюджетну вигоду та нові робочі місця обіцяє й схвалена депутатами регіональна програма «Тваринництво Одещини 2011 — 2015». І хоча за останні десять років, за даними головного управління статистики в Одеській області, виробництво м’яса у нас зменшилося на 67,8 тисячі тонн (на 51%), молока — на 133,7 тисячі тонн (24%), яєць — на 70,4 мільйона штук (11%), поголів’я великої рогатої худоби скоротилося на 236,1 тисячі голів (56%), у тому числі корів — на 122,2 тисячі (54%), свиней — на 114,6 тисячі (24%), птиці — на 2365,1 тисячі (30%), потенціал все ж маємо. Впродовж п’яти наступних років мусимо повернутися бодай на позиції десятилітньої давності. Принаймні, так вирахували розробники програми. Й тут ставка — на інвестиційну підтримку та впровадження інноваційних технологій.
На завершення зал підтримав депутатські запити. Зокрема, Олексія Гончаренка на ім’я Президента Віктора Януковича щодо можливої приватизації Одеського припортового заводу, в якому наголошується на необхідності найсуворішого екологічного аудиту та висловлено сумнів, чи доцільною є сама приватизація. Раніше, нагадаємо, Олексій Гончаренко категорично виступав проти такого кроку, але, ставши членом команди «регіоналів», від категоричності, очевидно, довелося відмовитися.
Втім, більшість облради не всім зверненням дала «зелене світло». Ще до засідання відхиливши, скажімо, прагнення опозиційної фракції «Батьківщина» звернутися до Президента у зв’язку з арештами колишніх членів уряду та порушенням кримінальної справи проти Юлії Тимошенко. Як зауважив з цього приводу лідер фракції Сергій Веселов, «така ситуація в країні не веде до консолідації суспільства».
Зважаючи на домінуючу чисельність Партії регіонів в обласній раді, голос всіх інших фракцій, вочевидь, чутимуть тільки тоді, коли вони будуть вигідні більшості.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |