ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
НЕВЖЕ ФРОНТОВИКІВ НЕ МОЖНА ЗАБЕЗПЕЧИТИ УСІМ НЕОБХІДНИМ?
11.01.2011 / Газета: Одесские известия / № 2(4129) / Тираж: 23655

Відбулося спільне засідання колегії управління охорони здоров’я, Головного управління праці та соціальної політики облдержадміністрації та пленуму ради Організації ветеранів України в Одеській області. На засіданні обговорювалося питання «Про організацію виконання спільного рішення колегії Міністерства охорони здоров’я та пленуму ради Організації ветеранів України «Про стан і заходи щодо поліпшення медичного обслуговування та медикаментозного забезпечення ветеранів війни, праці, військової служби, інших силових структур, дітей війни, пенсіонерів, громадян похилого віку і жертв нацистських переслідувань в Україні». У засіданні взяли участь перший заступник голови обласної ради Микола Тіндюк, заступник голови облдержадміністрації Дмитро Волошенков, керівники медичних служб, які надають медичну допомогу згаданим категоріям громадян.

У своєму виступі заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Тетяна Кондратюк повідомила, що для надання медичної допомоги ветеранам розгорнуто 415 ліжок у різних лікувальних закладах. Забезпеченість ліжками навіть вища, ніж у середньому по Україні: у нашій області цей показник становить 45,7 на 10 тисяч ветеранів, по Україні – 34,8.

За 9 місяців 2010 року необхідну допомогу одержали 4347 ветеранів. Однак організована робота по-різному. У Теплодарі та Южному – добре, а в Ананьївському, Іванівському, Красноокнянському, Ми­колаївському районах – погано. Мало коштів виділяється на ліки у Фрунзівському, Комінтернівському, Роздільнянському районах.

Та й взагалі органи місцевого самоврядування недостатньо фінансують медикаменти для ветеранів на пільгових умовах. Для порівняння: у Теплодарі виділяється 106 гривень, в Іллічівську – 129,4 гривні на медикаменти для одного пацієнта, який має право одержати медикаменти на пільгових умовах. У Красноокнянському районі – 8,8 гривні, в Ананьївському – усього 3,6 гривні. З другого боку, заплановані кошти не використовуються за цільовим призначенням. Так, у Татарбунарському районі із запланованих 15 тисяч на медикаменти для пільговиків використовували всього 1,9 тисячі гривень, у Болградському – 2 тисячі з 7,5. Зрозуміло, що за такого стану справ ветерани не можуть одержати якісну медичну допомогу в повному обсязі.

Тетяна Кондратюк запропонувала підготувати розпорядження, з яким звернутися до голів райдержадміністрацій, наполегливо рекомендуючи їм передбачити кошти на пільгові медикаменти для ветеранів у бюджеті наступного року. Необхідно також створювати мережу соціальних аптек із задекларованими, оптово-відпускними цінами. Назріла необхідність і перепрофілювання деяких відділень у лікарнях, щоб створити на їхній базі хосписи для невиліковно хворих людей.

Начальник Головного управління праці та соціальної політики облдержадміністрації Ірина Маркевич розповіла про 138 інвалідів, яким пощастило одержати автомобілі. 17 інвалідів ВВВ вселилися в нові квартири. На черзі залишається 61 чоловік. 606 ветеранів пройшли санаторно-курортне лікування. Очікується надходження 500 інвалідних візків, що теж стане серйозною підмогою для багатьох літніх людей.

Дуже контрастним на тлі перших двох промовців виглядав виступ першого заступника голови обласної Організації ветеранів України Василя Усенка. Він справедливо поставив запитання: «Невже для ще живих фронтовиків не можна зробити все необхідне?». І нагадав, що основні претензії ветерани висловлюють саме з приводу медичної допомоги. Практично всі дослідження в поліклініках їм доводиться робити за свої кошти. А ті, у кого грошей немає, просто відмовляються від лікування. Не кажучи вже про приниження, які переживають люди, будучи змушеними просити про надання допомоги.

Чимало проблем і з лікувальними закладами: готова проектна документація на проведення ремонту у шпиталі для ветеранів ВВВ на 15-й станції Великого Фонтану, але за неї не розрахувалися. Немає й медико-відновлювальних відділень. Раніше вони працювали в кожному районі міста. Черга на безкоштовне зубопротезування перевищує 3 тисячі чоловік. Виходить, що більшість черговиків можуть своєї черги так і не дочекатися.

Василь Усенко запропонував звернутися до мера Одеси із пропозицією відновити спеціалізовані відділення для ветеранів у лікувальних закладах міста.

У спільній постанові, прийнятій за результатами розгляду питання, викладено звернення до голови облдержадміністрації, голови обласної ради, мера Одеси з вимогою збільшити витрати місцевих бюджетів на медикаментозне забезпечення та реалізацію цільових програм соціального захисту малозабезпечених громадян. Зокрема, потрібно виконувати постанову Кабміну про безкоштовну і пільгову відпустку лікарських засобів окремим групам населення при певних захворюваннях. А також дотримуватися норм витрат на харчування і медикаменти для ветеранів війни в стаціонарах на день – 35 гривень на харчування і 40 гривень на медикаменти.

Микола Тіндюк відзначив, що питання про шпиталь для ветеранів ВВВ перебуває на контролі. І депутати обласної ради постараються виділити бюджетні гроші на його реконструкцію. Дмитро Волошенков, у свою чергу, запевнив, що буде робитися усе можливе для виконання норм усіх законів, які покликані захищати ветеранів ВВВ.

Автор: Лана ВОЛІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.020
Перейти на повну версію сайту