ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВІД БУГУ ДО ДУНАЮ — ВІД ДУНАЮ ДО БУГУ
11.01.2011 / Газета: Одесские известия / № 2(4129) / Тираж: 23655

Одеса

Проекти затверджено Кабміном

Уряд затвердив проект реконструкції Одеської міської клінічної інфекційної лікарні та проект будівництва лікувального корпусу на 297 ліжок обласної дитячої клінічної лікарні за адресою: вул. Академіка Воробйова, 3, житловий район «Слобідка-2», Суворовського району міста Одеси. Відповідні розпорядження Кабміну розміщено на сайті уряду.

Згідно з ними, реконструкцію інфекційної лікарні, проектна вартість якої складає понад 664 міль­йонів гривень, має бути здійснено за 5 років. Новий корпус дитячої лікарні передбачається спорудити за 3 роки. Проектна вартість робіт – близько 389 мільйонів гривень.

Для Білорусі – в аверсному режимі

Як уже повідомляли «Одеські вісті», у листопаді минулого року нафтопровід «Одеса – Броди» розпочав роботу в аверсному режимі. У сусідню з Україною Білорусь було прокачано пробну партію венесуельської нафти, доставленої танкерами до Одеси, в обсязі 80 тисяч тонн.

Усього через нафтопровід планується прокачати цього року 4 мільйони тонн для північного сусіда. Такі наміри підтвердив на прес-конференції перший віце-прем’єр-міністр Білорусі Володимир Семашко. У свою чергу, перший віце-прем’єр-міністр, міністр економічного розвитку та торгівлі України Андрій Клюєв повідомив, що тривають переговори про тариф транспортування нафти.

Інтелектуальний потенціал регіону

В області на сьогоднішній день налічується 42 вузи: 7 академій, 11 університетів, 4 інститути, а також 9 технікумів, 9 училищ і 2 коледжі, повідомляє Головне управління статистики в Одеській області.

В минулому році дипломи одержали 35,5 тисячі випускників. Магістрами стали 4,8 тисячі чоловік, спеціалістами – 14,6 тисячі, бакалаврами – 8,1 тисячі, а молодшими фахівцями – 7,9 тисячі чоловік.

У 2010 році у вузах області навчалося 142,6 тисячі юнаків та дівчат, з яких 15,4 тисячі – у вузах I-II рівнів акредитації, а 127,2 тисячі – у вузах III-IV рівнів. Першокурсниками стали 28,4 тисячі чоловік, що на 3,4 тисячі більше, ніж у 2009 році. При цьому кожен шостий абітурієнт при вступі до вузу обрав найбільш популярну на сьогоднішній день спеціальність «право». Друге місце посіла спеціальність «економіка та підприємництво». Загальна кількість викладачів у вузах становить 12,6 тисячі чоловік, серед них – 941 доктор наук і 4,4 тисячі кандидатів наук.

МУЗ для пасажирів

Цими днями «Укрзалізниця» впровадила у пасажирських поїздах новий аудіоефір «Музика УЗ».

Тривалість трансляції – від 6 до 10 годин. Кожна година складається із шести інформаційно-розважальних блоків різної тематики. Крім того, звучать українські та закордонні пісні, пізнавальні й розважальні сюжети, корисна інформація, а також короткі рекламні повідомлення про послуги, надавані залізничним транспортом України. Для пасажирів, які віддають перевагу друкованим виданням, опрацьовується видавничий проект – новий інформаційно-популярний журнал.

Савранський район

Не залишилися без приміщення

У Полянецькому відбулося урочисте відкриття навчально-виховного комплексу.

При місцевій ЗОШ l-lll ступенів з’явилася група для дошкільнят. Справа в тім, що господар приміщення, де до цього розміщувався дитсадок, запропонував звільнити його. Районна влада вишукала кошти для облаштування кімнат у будинку загальноосвітньої школи.

Красноокнянський район

Місце у десятці – не межа

За соціально-економічними показниками район вперше увійшов до десятки кращих в області.

Голова райдержадміністрації Микола Лемищук відзначив позитив у роботі органів державної влади. Однак за рядом базових показників ще слід суттєво поліпшувати роботу.

Все це питання економічного характеру: легалізація робочих місць, оплата за землю, підвищення заробітної плати. Адже середня зарплата по району складає 1244 грн, що менше, ніж у сусідніх районах. На жаль, як відзначив голова РДА, є низка підприємств, котрі платять зарплату нижчу мінімальної або не показують її взагалі. Тому вони стали об’єктом підвищеної уваги структурних підрозділів райдержадміністрації, прокуратури та міліції щодо дотримання норм чинного законодавства в сфері виплати заробітної плати.

Також провадиться робота з легалізації робочих місць і підвищення розміру орендної плати за землю.

Ізмаїл

Спочатку гроші –

потім вода

У місті активно узялися за боржників, які не платять за воду. Вулицями почав їздити автомобіль з бригадою комунальників, що приїжджає додому до неплатників.

За словами директора КП «Із­маїльське виробниче управління водо-каналізаційного господарства» В’ячеслава Кулика, перед цим працівники підприємства намагаються переконати абонентів оплатити рахунки. Щодня працює 6 таких бригад, які відключають за день від 15 до 30 абонентів, пояснив він. Підключення до водопостачання поновлюється тільки за умови погашення споживачем боргу.

Ширяївський район

За доброю традицією

У районному Будинку культури пройшло новорічно-різдвяне свято для дітей із малозабезпечених сімей.

На концертно-розважальну програму було запрошено понад 300 хлопчиків та дівчаток з усіх населених пунктів району. Крім концертних номерів, хороводів, конкурсів та інших розваг, підготовлених працівниками Будинку культури, дітям за участю Фонду «Зігрій любов’ю дитину» роздавали теплий одяг та взуття ( куртки, пальта, чобітки, черевики). А ще всі одержали подарункові набори із різноманітними солодощами.

До речі, такі доброчинні ялинки в районі стали традиційними.

Березівка

Молоді на науку

Колишній керівник району, а у подальшому директор Державного архіву Одеської області Іван Ніточко репрезентував громадськості району свою книжку під назвою «Команда».

Як зазначив автор, головною метою цієї праці є розповідь про соратників, товаришів по роботі. У книжці наведено факти з розбудови району, особистого внеску у цю справу керівних кадрів у складні часи перебудови радянського суспільства, а потім і становлення молодої держави.

Слід зазначити, що не так вже й багато є подібних видань. За такими книжками молодь зможе вивчати минуле рідного краю, робити важливі висновки, набиратися мудрості.

Комінтернівське

Прокуратура відкрила сайт

У прокуратури Комінтернівського району з’явився свій офіційний інтернет-сайт, повідомляє прес-служба відомства.

Адреса сайту: www.prokuratura-kom.at.ua. Районну прокуратуру очолює радник юстиції Дмитро Кавун.

Кілійський район

Ще три народні

Самодіяльні колективи району подали творчі програми на присвоєння (підтвердження) звань «народний» та «зразковий».

Звання «народний» присвоєно трьом колективам – ансамблю липованської пісні «Молодиця», чоловічому вокальному ансамблю «Рута» і фольклорному ансамблю гагаузької пісні «Гюлюш».

Звання «народний» підтвердили 10 колективів, серед яких – 7 вокальних, один фольклорно-обрядовий, народний театр та духовий оркестр. Хореографічний ансамбль «Талісман» підтвердив звання «зразковий».

Комісія відзначила високу підготовку колективів, якісно новий підхід у доборі репертуару і ту велику роботу, яку вони провадять щодо пропаганди культури багатонаціонального району.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, А. МИХАЙЛЕНКО, Л. ПІВТОРАК, Ю. ФЕДОРЧУК, О. НЕБОГАТОВ, А. БОНДАРЕВА

В Одесі відкрито громадську приймальню депутата обласної ради Миколи Скорика

Колишній голова обласної ради Микола Скорик ще раз довів, що залишається справжнім одеситом і має намір брати активну участь у житті Одеси та регіону.

Нещодавно він відкрив у рідному місті свою громадську приймальню. Саме через неї кожний охочий може звертатися з конкретними проханнями до чинного міністра фінансів Автономної Республіки Крим та депутата Одеської облради. Микола Скорик обіцяє по можливості реагувати на більшість звертань земляків.

Отож, записатися на прийом до Миколи Скорика можна за телефоном: 740-51-53. Або ж просто прийти з понеділка по п’ятницю, з 10.00 до 17.00 (крім обідньої перерви з 13.00 до 14.00), за адресою: вул. Канатна, 83, кабінет № 307.

Поспілкуватися з депутатом незабаром можна буде і за допомогою всесвітньої мережі. Зараз завершується розробка інтернет-сайту Миколи Скорика.

Відродили славну традицію

Вперше за останнє десятиліття у Красних Окнах було проведено новорічно-різдвяний районний ярмарок.

Цьому передувала спільна копітка робота спеціалістів райдержадміністрації та підприємців, спрямована на організацію заходу: узгоджувався асортимент товарів та ціни на них. Для забезпечення легкого доступу людей з інших населених пунктів до місця проведення ярмарку було організовано додаткові автобусні рейси.

Продукцію і товари за цілком доступними цінами запропонували СВК «Хлібороб», ТОВ «Шахта «Довжанка» та МСП «Дацис», Красноокнянське лісництво та ТОВ «Котовський хлібозавод», приватні підприємці: О. Комягіна, Т. Костенюк, О. Запорожець, О. Ізбаш, О. Артьомова, В. Булига, А. Колосович, О. Бевз, О. Кузьмінова, Л. Радіонова, А. Плєшко, О. Руснак та багато інших.

Безперебійний підвіз людей до ярмарку забезпечило ПП «Тана».

Учасників і гостей, окрім традиційних купівлі-продажу, очікувала культурно-мистецька програма, організована відділом культури райдержадміністрації. Свою майстерність всім присутнім дарували відомі й популярні в районі, та й за його межами, колективи.

– Загалом люди залишилися задоволеними,– зауважив голова РДА М. Лемищук. Надалі плануємо проводити районний ярмарок щомісяця, залучаючи до участі в ньому підприємців та крупних сільгосптоваровиробників. Славна традиція повернеться до району, і перший вдалий крок для цього вже зроблено.

Сподіваємося, що кількість учасників та гостей щоразу примножуватиметься, результатом стануть не лише вигідний продаж товарів та вдалі придбання, а й обмін досвідом та просто хороший відпочинок.

М. МЕЛЬНИК, смт Красні Окни

Хай буде світло

Щоб мешканці Саврані без перебоїв отримували електричну енергію, працівники РЕМ постійно перевіряють справність електроліній та розчищають навколо них дерева.

Особлива небезпека виникає під час снігопадів та сильних вітрів. Кілька днів фахівці електричних мереж займалися розчищенням дерев уздовж центральних вулиць райцентру, щоб електромережі не давали збоїв.

Лариса ПІВТОРАК, власкор «Одеських вістей»

З метою просвіти

В Одеському інноваційно-інформаційному центрі «ІНВАЦ» (вулиця Ри­шельєвська, 28) відкрилася XII міжнародна виставка-ярмарок «Світло Різдва».

Захід провадиться з благословення Високопре­освященнійшого Митро­по­­ли­та Одеського та Із­ма­їль­ського Ага­фангела.

Як повідомив голова відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства Одеської єпархії протоієрей Олег Мокряк, у виставці беруть участь монастирі та парафії Української Православної Церкви, іконописні майстерні, майстри церковних ремесел з України, Росії, Білорусі та Греції.

– Тут представлено духовну літературу українських і російських видавництв, періодичні видання, ікони сучасних іконописців, церковне начиння та багато іншого. Також пройдуть різні духовно-просвітницькі заходи, конференції та круглі столи, – розповів О. Мокряк.

У межах виставки Православним центром допомоги онкохворим дітям та дітям-інвалідам провадиться доброчинний збір коштів.

Виставка працюватиме до 14 січня, з 10.00 до 19.00.

Автор: Євген АЛЕКСЄЄВ


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту