ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ВАГОМИЙ ВНЕСОК ПОРТОВИКІВ
11.01.2011 / Газета: Одесские известия / № 2(4129) / Тираж: 23655

Позаду – 2010 рік. Яким він був для Ізмаїла, чого вдалося досягти в соціально-економічному розвитку міста – про це наша розмова з начальником управління економіки міської ради Анатолієм Кузьміним.

– Отже, якщо говорити про підсумки, що можна назвати головним?

– Напевно, те, що в цілому в економіці міста намітився певний позитив. Ось кілька цифр.

На 18% збільшився обсяг реалізованої промислової продукції. Значно, ледве чи не вдвічі, перевищує аналогічні минулорічні показники обсяг виконаних будівельних робіт. До речі, сьогодні Ізмаїл посідає третє місце щодо темпів зростання обсягів будівництва в області.

– Солідна частка міського бюджету, як відомо, виконується за рахунок морегосподарського комплексу.

– І тут також є істотний прогрес. Поступово виходить з кризи ВАТ «Українське Дунайське пароплавство», що збільшило обсяг вантажоперевезень майже на 50 відсотків. Зокрема, морським флотом – більш ніж на 70%, річковим – на 45, на 5% – пасажирським флотом.

А в цілому узагальнені показники підприємств морегосподарського комплексу зросли майже удвічі. У цьому – велика заслуга колективу Ізмаїльського морського торговельного порту та його керівника Валентина Котельного. Адже багато в чому завдяки успіхам портовиків виконано план наповнення міського бюджету, у місті зберігається економічна та соціальна стабільність. Ізмаїльський порт з більшості показників став кращим портом України!

– Чи можна, у зв’язку із цим, говорити, що криза в цілому подолана?

– Я не поспішав би із висновками. Більшість під­приємств за основними результатами роботи на рівень докризового фінансового становища 2008 року не вийшли. На деяких з них виробнича потужність використовується всього на 10 – 30%, а це й скорочений режим роботи, і втрати в бюджеті.

– Що нового з’явилося в інве­стиційній політиці міста?

– Минулого року було розпочато розробку інвестиційного паспорта Ізмаїла. До того ж, на мій погляд, плідно виконувалися завдання Стратегічного плану економічного розвитку міста в частині розробки та реалізації інфраструктурних проектів. Розроблено та заплановано до реалізації в 2011 році проект поетапного вдосконалення системи збору та утилізації твердих побутових відходів. З цією метою буде використовуватися грант із державного бюджету в розмірі близько 500 тисяч гривень. Ще один проект, який передбачається втілити в життя – використання місцевої сировини як біопалива для котелень. На рівні міністерств проробляється створення сміттєпереробного комплексу та будівництва очисних споруд. Крім того, питання щодо очисних споруд включено до проекту транскордонної співпраці. Очікуємо виділення коштів на розробку проектно-кошторисної документації.

Додам – у цілому місто є партнером у п’яти проектах транскордонної співпраці разом із Болгарією, Румунією, Грузією та Туреччиною.

– А яка доля таких проектів, як парогазова станція, поромна переправа, про які говориться багато й вже близько десяти років? Але віз і досі там…

– Реалізація цих проектів важлива не лише для Ізма­їла, але й для всього регіону. Роботи щодо них були замо­рожені з початком кризи, яка вибухнула в 2008 році. Сподіваюся, у поточному році почнеться ре­алізація цих проектів. Нагадаю – на будівництво парогазової станції орієнтовно потрібно 2 мільярди гривень, по­ромної переправи – 40 мільйонів гривень. Крім того, є всі передумови, що буде розпочато й спорудження універсального перевалювального комплексу (вартість проекту близько 1250,0 тисяч доларів США).

– І на завершення: яка ситуація з розвитком малого бізнесу в нашому місті?

– Сьогодні в Ізмаїлі стоять на обліку близько 7,5 тис. суб’єктів під­приємницької діяльності (юридичних осіб – понад 1 тисяча, фізичних осіб – близько 6,4 тис.). Діє програма розвитку та підтримки підприємництва у м. Ізмаїлі. В 2010 році на фінансово-кредитну, консультативну допомогу, навчання та підвищення кваліфікації кадрів у сфері бізнесу було спрямовано близько 150 тис. грн.

В останній день минулого року на сесії міськради було ухвалено бюджетну програму. Вона досить складна. Але в нас є всі можливості виконати її, якщо й надалі ми будемо робити ставку на розвиток усіх форм підприємництва та впровадження в життя інвестиційних проектів. Якщо триватиме розвиток не лише бюджетоутворюючих підприємств, але й усіх інших сфер бізнесу. Якщо в громаді й надалі буде зберігатися єдність, що склалася в нинішній міськраді шостого скликання.

Автор: Євген МАСЛОВ, власкор «Одеських вістей», м. Ізмаїл


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.004
Перейти на повну версію сайту