ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Справді корисний проект
13.01.2011 / Газета: Одесские известия / № 148(4130) / Тираж: 23655

Залученню інвестицій нині приділяється значна увага на всіх рівнях. Адже в умовах напружених бюджетів, як ніколи стає актуальним вирішення різних соціальних проблем з допомогою спонсорів або, висловлюючись по-сучасному, із залученням донорів. Над питанням пошуку інвесторів для нашого району постійно працюють депутати об­ласної ради Олександр Пресман, Сергій Бринза та Людмила Акімова. А коли нещодавно Олександр Семенович Пресман, як голова постійної комісії обласної ради з питань міжрегіональної та між­народної співпраці та інвестиційної діяльності на запрошення начальника Головного управління зовнішньоекономічної діяльності та європейської інтеграції обласної дер­жавної адміністрації Сергія Тетюхіна побував на одному з форумів, то відкрив для себе чимало нових ідей, що можуть бути корисними громаді. Тісно співпрацюючи з фахівцями зазначеного управління та маючи бажання ознайомити з наявними інвестиційними проектами громади північних районів, Олександр Прес­ман запропонував їм організувати у Фрунзівці засідання робочої групи, на яке також прибули представники органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, депутати Одеської обласної та місцевих рад з Любашівського, Великомихайлівського, Ширяївського, Красно­окнянського, Анань­їв­ського і Миколаїв­ського районів. Звичайно, найбільше запрошених було із Фрун­зівського району – до їх числа увійшли керівники району, їхні заступники, сільські та селищні голови, депутати районної ради, директори шкіл, керівники окремих організацій та підприємці.

Присутніх ознайомили з одним із найпри­вабливіших для сільських і селищних рад проектів, який має назву „Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Це спільний проект найпотужніших донорів світу – Євро­пейського Союзу та Організації Об’єднаних Націй. Пер­ший етап впровадження Проекту в Одеській області було розпочато у березні 2008 року і завершено у 2010 році. З 2011 до 2013 року триватиме його дру­гий етап. Загальна мета Проекту – створити сприятливе середовище для сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом самоорганізації та соціальної активізації громад, розроблення та впровадження невеликих за обсягом громадських ініціатив. Розрахована на сільські та селищні ради з населенням до 10 тисяч осіб, дана Програма надає громаді можливість вирішувати нагальні со­ціальні проблеми за умови ініціативності лю­дей та готовності бюд­жетів і спонсорів брати фінансову участь в реалізації задуманого. Незважаючи на те, що фінанси надходитимуть від Європейського Союзу та ООН, для реалізації ініціативи потрібне спів­фінансування за рахунок внесків членів громади, приватного сек­тору та коштів державного, обласного чи місцевого бюджетів. Проектом передбачено, що 50% від кошторису ініціативи фінансується Європейською Комісією та Програмою розвит­ку ООН в Україні, мінімум 45% – з бюджету та приватного сектору і 5% має зібрати громада. Таким чином, буде налагоджено механізм співфінансування між громадою, центральною та місцевою владами, донорською спільною та приватним сектором.

Сфера дії Програми поширюється на такі галу­зі, як охорона здоров’я (підтримка мережі фельд­шерсько-акушерських пунктів – ремонт, мо­дер­нізація обладнання); природне довкілля (утилізація відходів, зне­шкодження запасів пес­ти­цидів, ка­налізація, па­совища то­що); енерго­збереження (енергоощадні заходи, освітлення, заміна вікон, даху, збільшення використання відновних джерел енергії тощо); водопостачання (прокладання водогонів, заміна фільтрів тощо).

Говорячи про дета­лі втілення в життя Про­грами «Місцевий роз­виток, орієнтований на громаду», фахівці Го­лов­ного управління зов­нішньоекономічної діяль­ності та європейської інтеграції, зокрема його керівник Сергій Тетюхін, начальник управління європейської інтеграції та транскордонного спів­робітництва Анастасія Андронова, координатор Проекту в Одеській області Тетяна Маяк, неодноразово наголошували на необхідності серйозного ставлення громад до участі в Проекті, порадили приділити значну увагу виготовленню необхідної документації, що також відіграватиме важливу роль у відборі громад-учасниць.

У першому етапі впровадження Проекту взяли участь 8 районів об­­ласті, де вдалося покращити стан не одного об’єкта соціальної сфе­ри – замінено вікна у школах, облаштовано медичні амбулаторії, від­ремонтовано водо­про­відні мережі, дахи закладів освіти тощо. Організатори засідання робочої групи продемонстрували присутнім фільм про те, як була реалізована Про­грама в Іванівському та Миколаївському районах, де завдяки участі в Проекті капітально відремонтовано дитячий садочок і прокладено водопровід. Таких прикладів по області чимало, адже в межах Програми вже приведено до ладу 45 об’єктів. У другому етапі можуть брати участь усі громади, що викажуть таке бажання. Все зале­жатиме від активності сільських та селищних го­лів, самоорганізації жите­лів громади, підтримки спонсорів, керівників ра­йону та області.

Ні в кого не викликає сумніву, що це справді корисний Проект – як для окремо взятої людини, так і для керівників різних рівнів. Адже такі приклади залучення інвестицій, бюджет­них, спонсорських коштів та безпосередньої фі­нансової участі громадян дають змогу вирішити чимало соціальних проблем і зменшити навантаження на місцеві бюджети. А це, повторюся, в нинішніх непростих умовах вельми важливо.

Автор: Олена ХАРЧЕНКО, власкор «Одеських вістей», Фрунзівський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту