ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Життя рад
13.01.2011 / Газета: Одесские известия / № 148(4130) / Тираж: 23655

Білгород-Дністровський район

До ухвалення головного фінансового документа – районного бюджету на 2011 рік – депутати Білгород-Дністровської районної ради докладно розглянули його проект на засіданнях постійних депутатських комісій. Тому під час обговорення гострих питань на сесії не виникало. Крім цього, напередодні засідання голова Білгород-Дністровської райради Валентина Орлова обговорила бюджетні питання із сільськими головами.

Новий бюджет, сформований відповідно до розрахункових показників Міністерства фінансів, порівняно з бюджетом минулого 2010 року, «схуд» у видатковій частині на 5 мільйонів 400 тисяч гривень. Як пояснив на сесії начальник фінуправління Білгород-Дністровської РДА Євген Гафенко, це відбулося у зв’язку зі зменшенням фінансового нормативу і ухваленням бюджету лише за захищеними статтями видатків загального фонду – за виплатою зарплати, придбанням продуктів харчування, медикаментів і оплатою енергоносіїв. Новий районний бюджет передбачає проведення індексації зарплати працівників бюджетної сфери протягом цілого року. Депутатам вдалося затвердити низку місцевих програм, виділивши для їх реалізації 100 тисяч гривень. Обсяг резервного фонду райбюджету на 2011 рік установлено у розмірі 70 тисяч гривень.

Великомихайлівський район

Після прийняття головного фінансового документа району на 2011 рік, протягом трьох днів (4, 5 і 6 січня) відбулося затвердження бюджетів сільських та селищних рад. Як зазначив голова районної ради Віталій Гірін, у нинішньому році району доведеться жити в умовах жорсткої економії.

Коштів у повному обсязі не вистачає на освіту, культуру та охорону здоров’я – порівняно з минулим роком на ці галузі передбачено дещо менше фінансування. Тому виділенню грошей для бюджетних організацій з інших джерел надаватиметься особлива увага.

Найближчим часом планується провести засідання координаційної ради, де підбиватимуться підсумки виконання бюджетів сільських та селищних рад за минулий рік та надаватиметься практична допомога щодо розрахунків і прогнозного виконання планів надходжень у 2011 році.

Фрунзівський район

Питання порядку денного чет­вертої сесії районної ради шостого скликання заздалегідь розглядалися на засіданнях пре­зидії та постійних комісій, зокрема – з бюджету, фінансово-економічних питань, регуляторної діяльності та питань спільної влас­ності територіальних громад. Тому сесія пройшла чітко й орга­нізовано.

Було прийнято районний бюджет на 2011 рік, затверджено штатний розпис та умови оплати праці апарату райради. Також розглянуто план роботи районної ради на поточний рік та утворено комісію з питань поновлення прав реабілітованих, яку очолила голова ветеранської організації Вікторія Руснак.

Кодимський район

Прийнятий районний бюджет на 2011 рік є відображенням основних завдань бюджетної політики країни. Він сформований на реальних показниках економічного і соціального розвитку району.

Згідно з розрахунками на 2011 рік доходи районного бюджету загального фонду збільшились на 313,9 тис. грн у порівнянні з 2010 роком і складають 49015,8 тис. Дотація вирівнювання визначена району у сумі 42 010,2 тис. грн, що у порівнянні з 2010 роком менше на 232,2 тис. грн. За цих умов одним із головних джерел надходження до районного бюджету залишається податок з доходів фізичних осіб, який становить 96,5% до річного обсягу власних доходів загального фонду або 6604,0 тис. грн.

В умовах реформування податкового законодавства, запровадження якого у перші роки дає ефект зменшення надходжень до скарбниці, районний бюджет ґрунтується на виваженому підході до використання обмежених ресурсів всіма учасниками бюджетного процесу. Передусім це раціональне використання бюджетних коштів, підвищення ефективності видатків та концентрація їх на пріоритетних напрямах.

Передбачено низку заходів щодо проведення дієвих реформ в усіх галузях регіональної економіки та сферах діяльності. Зокрема щодо впорядкування переліку бюджетних установ, забезпечення суворого режиму економного використання енергоносіїв, скорочення видатків на транспортні послуги, зв’язок, представницькі витрати, відрядження тощо; недопущення зростання чисельності працівників бюджетних установ; скорочення адміністративно-управлінського персоналу; забезпечення жорсткої економії бюджетних коштів щодо матеріально-технічного забезпечення діяльності.

Саратський район

В умовах обмеженого фінансового ресурсу був ухвалений 30 грудня бюджет Саратського району на 2011 рік.

Проте загалом, як наголосила начальниця фінуправління Саратської РДА Оксана Лускало, фінансовий ресурс, доведений Мінфіном на рівні 2010 року, не зменшився. Загальний обсяг райбюджету склав 130 мільйонів 50 тисяч 270 гривень, спеціальний – 505,4 тисячі. Видаткова частина – 91 мільйон 198,4 тисячі гривень делегованих видатків. Дотацій вирівнювання виявилося на півмільйона менше торішнього – 72 мільйони 178,4 тисячі. У зв’язку з тим, що цього року зростання фонду зарплати за бюджетними установами очікується в середньому на рівні 9,5%, а сплати за енергоносіями негазифікованого Саратського ра­йону протягом року істотно змінилися в бік підвищення, то грошей, безумовно, виявилося недостатньо. Внаслідок цього в ухваленому бюджеті забезпечувати фінансами доводиться тільки захищені статті видатків.

У повному обсязі з урахуванням запланованого чотириетапного підвищення мінімальної заробітної плати вдалося передбачити зарплату працівникам бюджетної сфери. Також у повному обсязі заклали суми для енергоносіїв. При цьому знайти ресурс для фінансування регіональних програм зуміли лише на перший квартал. Зате повністю і на весь рік забезпечили програму оздоровлення дітей. Розтягуючи «бюджетну шкіру», депутатам довелося перерозподілити конт­рольні показники за рахунок відділу освіти, додавши суми для видатків на охорону здоров’я. У зв’язку з ухваленням нового Податкового кодексу Саратський районний бюджет втратив доходи з податку на землю, сума яких за торішніми показниками становила понад мільйон гривень. Сьогодні ж основним районним бюджетним джерелом виявиться тільки податок з доходів фізичних осіб, що в загальному обсязі сягає 98-99%. За таких показників, констатували депутати Саратської райради, видаткова частина, безумовно, не передбачає якого-небудь розвитку.

Овідіопольський район

Запланована на 29 грудня сесія Овідіопольської районної ради продовжилася 30 грудня. Саме ця дата після затвердження обласного бюджету була визначена для вирішення одного з головних питань – ухвалення районного бюджету на 2011 рік.

За інформацією начальника фінансового управління Овідіопольської РДА Олени Солопан, проект бюджету Овідіопольського району на 2011 рік формувався відповідно до нового Бюджетного кодексу і отриманих контрольних показників Міністерства фінансів. Загальний обсяг дохідної частини склав 169 мільйонів 903 тисячі 270 гривень. Зокрема, загальний фонд районного бюджету встановлено у сумі 169 мільйонів 79 тисяч 570 гривень, спеціальний фонд – у сумі 823 тисяч 700 гривень. Видаткова частина бюджету запланована в межах пропозицій розпорядників фінансів і в межах доведених показників. Насамперед, це заробітна плата, оплата енергоносіїв, медикаменти, харчування.

м. Білгород-Дністровський

Третя та четверта сесії Білгород-Дністровської міськради були проведені, відповідно, 28 грудня і 5 січня.

Напередодні нового року депкорпус Білгород-Дністровської міськради, нарешті, позитивно проголосував за раніше не вирішені важливі організаційні питання. У підсумку, секретарем Білгород-Дністровської міськради VI скликання 35 голосами повторно обрано Олександра Македонського, який працював на цій посаді протягом попередньої каденції. Проголосувавши 28 грудня за необхідні процедурні питання, ухвалення міського бюджету на 2011 рік депутати відклали до 5 січня.

Міський кошторис, «відшліфований» на засіданнях депутатських комісій, ухвалено в рекордний термін. Єдине виправлення, внесене на сесії, стосувалося фінансування міськрайонних ЗМІ, засновником яких є і міськрада. Обсяг доходів загального фонду визначений у сумі 139 мільйонів 745 тисяч 935 гривень, спеціальний фонд склав 11 мільйонів 429 тисяч 700 гривень.

За оцінками місцевих фінансистів, цілісну і остаточну бюджетну картину в плані доходів і видатків поки що уявити неможливо. Бюджетні зміни для окремо взятого Білгорода-Дністровського, виявилося, загрожують деякими фінансовими труднощами. Орієнтовно, місто втратить можливість скористатися доходами і, відповідно, видатками в сумі близько 6 мільйонів гривень, що раніше значилися як податки та збори. Наприклад, транспортний збір у минулому році склав близько мільйона гривень. У 2011-му його надходження планується у вигляді державних субвенцій. Відпаде ювелірно налагоджена система ринкового збору, що надавала до місцевого бюджету приблизно 2 мільйони гривень. Відсутність адмінштрафів, що вливалися до місцевих бюджетів, знекровить Білгород-Дністровський міськбюджет іще на мільйон. Через скасування доходів з податку на землю місто втратить 2 мільйони. Для начальника фінуправління Білгород-Дністровської міськради Віктора Мінчева цей черговий міський бюджет виявився досить тривожним. Як зізнався чиновник, цей бюджет став ювілейним, 20-м за рахунком, ухваленим у його кар’єрі як фінансиста. І десятим ухваленим міським бюджетом міста Білгорода-Дністровського.

м. Ізмаїл, Ізмаїльський район

У самий переддень нового року в Ізмаїлі відбулися «бюджетні» сесії районної та міської рад. На думку представників районної та міської громад, найістотніше тут те, що, на відміну від минулих років, ухвалили бюджетну програму без за­пізнень. Як для міста, так і для району вона складна – але цілком реальна. Оскільки спрямована на максимальне використання наявних резервів. Зокрема, на наведення ладу у використанні землі та оплаті за неї. Часи всепрощенства, судячи з усього, минули.

Загальний обсяг доходів міського бюджету з врахуванням міжбюджетних трансфертів розрахований у сумі близько 195 млн грн; районного бюджету – понад 133 млн грн.

Характеризуючи перспективи фінансової діяльності у 2011 році, начальниця фін­управління районної державної адміні­страції Марина Стоїлова відзначила, що частку власних доходів планується збільшити у порівнянні з минулим роком на 10 відсотків. У цілому район, як і місто, чекає нелегка робота з наповнення бюджету. Постає завдання зменшити дотаційність. Проте поки що район залишається на 90 відсотків дотаційним.

У міста проблем не менше. Але є і свої перспективи, пов’язані з подальшим поліп­шенням становища на підприємствах водного транспорту – ВАТ «УДП» і ДП «Ізмаїльський морський торговельний порт». Водночас не таємниця, що далеко не ефек­тивно вико­ристовуються можливості малого та середнього бізнесу. Під час передвиборної кампанії вистачало заяв про відродження переробних підприємств. Але віз поки що й нині там: потрібні інвестиції. Інвестор до останнього часу до Ізмаїла особливо не поспішав, оскільки його відлякували одвічні розбірки на рівні громади. Судячи з усього, скандальний період відійшов у небуття. Це показала й остання у минулому році сесія, яка відбулася чітко й організовано.

– 2010 рік був непростим. Але завдяки спільній роботі депутатського корпусу, виконавчої влади ми вчасно виплачували зарплату працівникам бюджетної сфери, погасили заборгованість із зарплати на комунальних підприємствах, – сказав, закриваючи сесію, міський голова Андрій Абрамченко. – Сподіваюся на таку ж плідну роботу і в наступному році.

І в місті, і в районі, особливу увагу депу­та­ти приділили тому, як спланувати і реа­лізу­вати намічені програми, які безпосередньо пов’язані з благоустроєм, охороною здоров’я, освітою.

Зокрема, начальник фінвідділу райдерж­адміністрації Марина Стоїлова підкреслила, що вперше збільшуються видатки на утримання самотніх непрацездатних громадян, на реабілітацію інвалідів.

– Програма 2011 року – вкрай напружена, але здійсненна – наголосив голова районної держадміністрації Сергій Мазур. – Потрібно зробити все для того, щоб легалізувати робочі місця. Бо ще відомі випадки, коли підприємці наймають «поденників» і розраховуються з ними грошима у конвертах без будь-якого обліку податків. Така «економія» вигідна тільки подібним підприємцям, але аж ніяк не громадам і самим людям.

Така ситуація, чого вже тут приховувати, характерна і для міста. Залишається сподіватися, що діловий настрій дасться взнаки не тільки на сесіях, але й у повсякденному житті міста та району.

Ширяївський район

У перший робочий день нового року відбулася сесія Ширяївської районної ради, на якій було ухвалено бюджет на 2011 рік.

На думку голови райради Віктора Івановича Погорєлова, ухвалений бюджет дасть змо­гу забезпечити нормальне функціонування всіх сфер жит­тєдіяльності району. Однак потрібно мати на увазі те, що районний бюджет отримує досить значні субвенції із державної скарбниці, а власних доходів має мало. Тож в цьому році будуть задіяні всі резерви сільських та селищної рад для наповнення бюджету. А вони є і чималі. Це дасть змогу більше використовувати коштів на впорядкування територій і на утримання соціально-культурних та освітніх закла­дів.

Автор: Підготували: Євген МАСЛОВ, Лариса ПІВТОРАК, Тетяна ГУРІЧЕВА, Любов КУЗЬМЕНКО, Олена ХАРЧЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту