ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Хоча і не можна назвати депресивним…
13.01.2011 / Газета: Одесские известия / № 148(4130) / Тираж: 23655

Старосільську сільраду — одну з найвіддаленіших, першою з робочим візитом відвідав голова районної ради Віктор Чемерис.

Голова райради провів тут повний робочий день. Він вникав у сутність процесів, клопотів та проблем, якими живе сільська громада. Попереду інші подібні робочі відрядження – таке завдання поставив перед собою на найближчий час Віктор Степанович, він звик організовувати роботу з максимальною користю, раціонально.

Старосільці на виїзний прийом пішли дружно. Жителів крихітного села Семисотки Старосільської сільради турбує поганий стан доріг, труднощі у водопостачанні, неможливість одержати земельні наділи для молодих сімей. Ціла делегація механізаторів ВАТ імені Чапаєва обурена багатомісячною заборгованістю щодо зарплати. Люди стурбовані становищем у господарстві та взаєминами з інвестором Федором Глуганом, який не проявляє зацікавленості в розвитку господарства. Ветеран праці, у минулому тракторист, прийшов по пораду: як оформити держакти на виноградники та почати працювати на плантаціях, вкрай занедбаних. До голови Саратської райради зверталися з питаннями щодо виплат дітям війни, процесу оформлення держакту на землю, що затягнувся, ремонту вуличних доріг. Інша жінка прийшла зі своєю бідою: тяжкохворого чоловіка немає на чому відправити до райлікарні.

Кожному, хто прийшов на прийом, Віктор Степанович постарався дати відповідь і пораду – з земельного, юридичного, господарського, особистого питання. Зателефонував і домовився про зустріч з інвестором базового господарства для розмови про його перспективи та подальшу долю людей.

Старосільський голова Володимир Топал, який до виборів працював два скликання секретарем сільради, сповнений бажання зробити усе можливе для користі своєї громади. Він інформував керівництво про ситуацію в селі, як сьогодні живе й працює населення, відповів на запитання та звернувся по допомогу у розв’язанні проблем, особливо складних і життєво важливих для старосільців.

Але навіть із урахуванням наявних проблем, Старосілля не можна назвати депресивним селом. Тут живе близько 1600 чоловік. У селі – 56 багатодітних сімей, спостерігається позитивний баланс між смертністю та народжуваністю. Здоров’ям селян опікуються працівники ФАПу. При цьому найболісніше в роботі медиків – це віддаленість від райцентру. Щоб поїхати до Сарати, потрібно цілий день, та й витрати чималі. Складно оперативно довезти хворого до райлікарні, «швидка допомога» відслужила свій термін. Хотілося б мати на ФАПі гарячу проточну воду. Тривожать медиків зміни в системі підпорядкування та фінансування медустанов…

У сільському клубі триває ремонт, на який виділено з ра­йонного бюджету 171 тис. грн. На бюджетні кошти – 116 тис. грн – встановлюються нові металопластикові вікна в дитячому садку. Колектив садка бере найактивнішу участь у роботі. Але є проблема – підприємець, який виграв тендер на постачання продуктів до дитсадка, привозить їх не за зниженими цінами, як слід було очікувати, а навпаки.

У Старосіллі – простора світла школа, у якій під керівництвом 36 вчителів навчаються 256 учнів. І хоча школа живе активним життям, тут буває холодно, температура ледве перевищує 10 градусів тепла. Це біда не лише Старосільської школи. Централізовано закуплене для шкіл району вугілля не дає необхідної тепловіддачі. Можна зрозуміти батьків, які бояться відправляти дітей до школи. Тим більше, що існує реальна загроза захворювання на грип.

Голова районної ради ґрунтовно ознайомився практично з усіма сторонами життя громади. Будучи прихильником системного підходу, Віктор Степанович дійшов висновку, що слід повернутися до практики технічного нагляду. Роботи й послуги, виконані та надані на бюджетні гроші, контролювати, особливо, у плані економії та якості. У цілому Старосілля справило враження перспективного села, яке має цінний людський потенціал. Треба лише підтримати громаду та спрямувати її діяльність вірним правовим шляхом.

Автор: Алла КОРЕНЬ, Саратський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту