ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
13.01.2011 / Газета: Одесские известия / № 148(4130) / Тираж: 23655

Одеса

Рецепт з Норвегії

На тижневе стажування до Норвегії, вирушає делегація Асоціації міст України.

У її складі п’ять керівників органів місцевого самоврядування з Миколаївської області та сім — з Одеської. Наш регіон репрезентують мери Южного (Володимир Новацький), Теплодара (Леонід Печерський), Березівки (Валерій Григораш), Арциза (Юрій Ми­хайлов), секретар Білгород-Дністровської міської ради Олександр Македонський, виконавчий директор Одеського відділення Асоціації міст України В’ячеслав Демченко та начальник відділу охорони здоров’я Ізмаїльської міськради Аурелія Проценко.

Під час стажування українська делегація ознайомиться з досвідом роботи органів місцевого само­врядування Норвегії у розв’язанні проблем житлово-комунального господарства і охорони здоров’я. Фінансове забезпечення візиту взяло на себе Міністерство закордонних справ дружньої країни.

Потрібна своя міліція

В українських портах необхідно створити лінійні відділки внутрішніх справ (ЛВВС). Таку думку висловив Чорноморсь­кий транспортний прокурор, стар­ший радник юстиції Юрій Шарнін.

За його словами, зараз у портах діють лише підрозділи воєнізованої охорони (ВОХОР).

– Ця служба має функції ві­дом­чого контролю. А органи міліції займаються міжвідомчим контролем, мають право провадити оперативні заходи та слідчі дії. ВОХОР цими правами не наділено, – підкреслив він і повідомив, що до 2008 року в портах діяли ЛВВС.

Тоді Міністерство внутрішніх справ ухвалило рішення їх роз­формувати. Ю. Шарнін вважає, що сьогодні переважна частина економічних правопорушень у портах не реєструється, тому що органів міліції просто немає.

«Розпиляли» автотрасу

Як повідомляє прес-служба обл­прокуратури, порушено кримінальну справу стосовно чиновників сільради та відділу Державного комітету щодо земельних ресурсів одного з районів області.

Зловмисники підробили акт про перенесення кордонів земельної ділянки, говориться у повідомленні. У результаті цих дій приватна особа одержала державний акт на право власності на землю, на якій вже розташований відрізок автотраси Київ – Одеса. Площа ділянки – 0,594 га.

Руйнуються архітектурні шедеври

Почали частково руйнуватися будинки на Катерининській площі, у центрі якої відновлено пам’ятник «Засновникам Одеси».

Як відомо, влітку 2007 року Одеська міська рада ухвалила рішення щодо комплексної ре­ставрації та благоустрою Ка­терининської площі відповідно до її історичного вигляду з від­творенням втраченого пам’­ятника «Засновникам Одеси». 27 жовтня 2007 року відбулося відкриття пам’ятника.

Однак не минуло й трьох років, як на фасадах з’явилися тріщини та сліди від штукатурки, що об­валилася, а на деяких балконах вже проступають плями. Тепер ця проблема лягає на плечі нової влади: адже в самому серці Одеси, на очах у її жителів та численних туристів, руйнуються архітектурні шедеври, створені зодчими Ф. Моранді, В. Кабіольським. М. Толвінським.

Білгород-Дністровський

Новий діагностичний центр

Справжнім новорічним подарунком для городян стало відкриття діагностичного центру при міській лікарні.

Нове відділення, відремонтоване за позабюджетні кошти, оснащене сучасною апаратурою для ви­явлення складних захворювань.

Минулого року система охорони здоров’я міста одержала з держ­бюджету устаткування на загальну суму 1 млн 360 тис. гривень. Це – системи уль­тра­звукової діагностики, елект­рокардіограф, дефібрилятор, апа­рати штучної вентиляції легенів, анестезії в операційній тощо.

Тепер є можливість об’єднати обласні медичні установи, роз­ташовані на території Білгорода-Дністровського, і створити регіональний центр медичних послуг для населення. Підготовча робота вже почалася.

Красноокнянський район

Визначилися з фінансовими пріоритетами

Під керівництвом голови райдержадміністрації Миколи Лемищука відбулося засідання колегії РДА. У засіданні взяли участь голова районної ради Сергій Білий, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, сільські, селищний голови, керівники підприємств, установ і організацій району. До порядку денного колегії було включено сім питань.

Доповідаючи по першому з них «Про проект районного бюд­жету на 2011 рік», т.в.о. на­чальника фінансового уп­равління райдержадміністрації Олена Ковальчук зазначила, що доходи, котрі враховуються при міжбюджетних трансфертах, визначено в сумі близько 5,5 мільйона гривень. Обсяги дотації вирівнювання з Державного бюджету мають скласти понад 34 мільйони, субвенції з Державного бюджету – 22 млн грн.

Фактично на 2011 рік фінансовий ресурс не зростає. Видатки скла­датимуть 62 мільйони. Захищені статті у загальному обсязі – 94%.

Голова райдержадміністрації Микола Лемищук зауважив, що бюджети сільських рад на по­точний рік формуватимуться дещо по-іншому, а саме через фінансову децентралізацію системи з’являється можливість участі сільських рад у розвитку своїх територій. Це вимагає від кожної посадової особи місцевого самоврядування відповідальних, виважених та послідовних кроків в роботі, а головне — бажання працювати на користь громади.

Основними пріоритетами соціально-економічного розвитку ра­йону будуть ефективне функ­ціонування промислового виробництва, стабілізація та зростання виробництва АПК, відновлення будівельної галузі та створення сприятливих умов для її подальшого розвитку, поліпшення інфраструктури ра­йону, формування сприятливого інвестиційного середовища, впорядкування земельних від­носин, забезпечення стабільної ситуації на ринку праці.

Ширяївський район

У вівчарів свої клопоти

У сільгосптоваристві «Злагода» готуються до окоту овець.

Він має розпочатись у третій декаді січня. Тваринники Степан Рожко, Леонід Гладкий, Андрій Стефогло, Наталія Стефогло та бригадир Микола Стефогло стараються не тільки добре годувати тварин і стежити за чистотою в приміщеннях, вони навіть зараз, по можливості, виганяють овець на пасовище. Для тварин це не тільки додатковий корм, а ще й моціон, що сприяє їхньому оздоровленню.

Ізмаїл

Пожежа на «Новосибірську»

Три відділки МНС гасили пожежу, що спалахнула перед Різдвом, близько другої години ночі, на території бази технічного обслуговування флоту УДП в м. Ізмаїлі. Причина – витік палива на буксирі «Новосибірськ», який належить пароплавству.

Як повідомили в службі 101, причиною загоряння стали несправності системи подачі палива (недосконалість конструкції теплогенеруючого агрегата): через розгерметизацію паливопроводу відбувся витік пального з на­ступним загорянням на площі близько 30 квадратних метрів.

– О 2.05 загоряння було локалізовано, а о 3.20 силами двох відділків МНС і відділку пожежної команди порту вогонь було ліквідовано. Жертв і потерпілих немає, – повідомили в Ізмаїльському районному уп­равлінні МНС.

До речі, це вже не перша НП на буксирі «Новосибірськ». В 2007 році він врізався в одну з опор моста через Дунай, що з’єднує словацьке місто Штурово та Естергом (Угорщина). Через удар зірвалися кріплення на одній з барж, які буксирував «Новосибірськ».

Роздільнянський район

Знайшли альтернативу вугіллю

У Степовій ЗОШ впроваджено новий метод опалення шкільної системи. З початком сезону тут перейшли на брикети з відходів насіння соняшнику.

Цю ідею запропонувала рай­держадміністрація. Устат­кування обійшлося скарбниці майже в 100 тисяч гривень. Підрахували, що за сезон гроші окупляться. Адже вартість тонни подібного палива – 600 гривень, тоді як вугілля – 1600.

У поточному році в районі на такий вид опалення планують перевести школи в селах Кучур­гани, Яковлівці, Калантаївці та Слобідці.

Татарбунарський район

Турботи профспілок

Акцію «Ти не один» провела ра­йонна організація профспілки працівників освіти.

Її мета – надання матеріальної та моральної підтримки вчителям-інвалідам та вчительським сім’ям, які виховують дітей-інвалідів. Таку допомогу було надано 40 вчителям. Акція провадиться вперше. Але районний комітет профспілки вчителів планує зробити її тра­диційною.

Не залишено без уваги і пе­дагогів, яким понад 80. Нещодавно із 90-річним ювілеєм вітали Любов Михайлівну Горбунко. Відвідали її в Білоліссі з квітами, подарунками та добрим словом голова райкому профспілки працівників освіти Т. Гуцулюк та голова первинної організації Білолісської школи Н. Байрак.

Савранський район

Стали дипломантами

В обласному фестивалі (за умовами конкурсу брали участь аматори віком від 15 до 35 років) молодіжного мистецтва «Самоцвіти Одещини» були й представники району.

Тріо вихованок Савранської дитячої музичної школи в складі Юлії Баланюк, Валерії Ворончук та Юлії Грубань, яке готували до виступу хормейстер Віра Біліченко та концертмейстер Володимир Брицький, викликало бурхливі оплески та схвальні відгуки журі. Разом з ними район представляв працівник районного Будинку культури Іван Пасічник. Всі вони стали дипломантами фестивалю, ще раз підтвердивши, що савранська земля багата на таланти.

Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Є. НИЗОВ, Л. МЕЛЬНИЧУК, А. МИХАЙЛЕНКО, Т. ГУРІЧЕВА, Ю. ФЕДОРЧУК, Л. ПІВТОРАК, Є. МАСЛОВ, А. СТЕПАНОВА, С. ОКОРОКОВА, С. КОМІСАРЕНКО

Витяг з протоколу № 76 засідання Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2010 р.

Нагородити працівників і трудові колективи Почесною грамотою Кабінету Міністрів України за пропозицією Комісії з розгляду питань нагородження Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (протокол № 12 засідання Комісії від 21 грудня 2010 р.):

за сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня місцевого самоврядування Хмельнюка Валерія Яковича – Іллічівського міського голову, Одеська область.

Прем’єр-міністр України М. АЗАРОВ

Євроклас на вулицях міста

Вісімнадцятий маршрут – один з найпопулярніших в Ізмаїлі. Саме на ньому сьогодні задіяно п’ять «пазиків» класу «Євро-2». А у різдвяні дні прибув ще один, шостий числом такий автобус.

– Початок оновленню транспортного парку було покладено чотири роки тому, – сказав депутат міськради, підприємець Сергій Ківалов. – Нова машина – прямо із заводського конвеєра. Місткість її – 50 пасажирів.

Новий автобус освятив о.Миколай, настоятель Свято-Вознесенської церкви Ізмаїла, побажавши до того ж, як належить, ні цвяха, ні жезла.

До речі, відповідно до умов тендеру, підприємці зобов’язалися насамперед оновлювати автобусний парк. На жаль, на більшості маршрутів Ізмаїла, зокрема й на декількох основних, курсують розбиті маловмісні мікроавтобуси...

Євген МАСЛОВ, власкор «Одеських вістей»

Відроджуючи народні традиції

Учні НВК «ЗОШ I-III ступенів – гімназія» смт Любашівки побували з Різдвяним вертепом в оселях багатьох земляків. Ініціатором відновлення і примноження прадавніх українських традицій виступив депутат районної ради Ігор Кузьків. Допомагала йому в цьому вчителька української мови та літератури Марія Макаренко.

Нікого не залишило байдужим це дійство, влаштоване 14 ко­лоритними вертепниками за всіма канонами народних традицій. Починалося воно з біблійної легенди про народження Ісуса Христа. А потім розігрувалися комічні сцени з реального життя. Світська частина вистави була пройнята жартами.

Слід зазначити, що, починаючи з першої половини ХIХ століття, вертепи як масове побутове явище поступово зникали, залишаючись лише в окремих віддалених селах та пам’яті старожилів. Втішає, що відтепер ця призабута народна традиція знову повертається у наше життя.

Юрій ФЕДОРЧУК, власкор «Одеських вістей», Любашівський район

Автор: В. КОЗЮРА, Є. НИЗОВ, Л. МЕЛЬНИЧУК, А. МИХАЙЛЕНКО, Т. ГУРІЧЕВА, Ю. ФЕДОРЧУК, Л. ПІВТОРАК, Є. МАСЛОВ, А. СТЕПАНОВА, С. ОКОРОКОВА, С. КОМІСАРЕНКО


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.006
Перейти на повну версію сайту