ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
В міськраді
15.01.2011 / Газета: Одесские известия / № 4(4131) / Тираж: 23655

Земля – дорожча, бюджет – багатший

Відбувся брифінг першого заступника Одеського міського голови Сергія Черненка, присвячений оплаті земельного податку юридичними особами та суб’єктами підприємницької діяльності відповідно до нової нормативної грошової оцінки землі.

Нормативна грошова оцінка землі несільськогосподарського призначення повинна провадитися не рідше одного разу на 5 – 7 років. В Одесі ж донедавна керувалися оцінкою, затвердженою ще в 1999 році. Оскільки ситуація з того часу дуже змінилася, виникла необхідність розробки нових підходів до оцінки землі. Тим більше, що з початку цього року земельний податок повністю зараховується до міського бюджету. Тому з 1 січня 2011 року для розрахунків земельного податку застосовується вже нова нормативна грошова оцінка земель міста, затверджена рішенням сесії Одеської міської ради від 28 грудня 2010 року. Ставки земельного податку в середньому по Одесі збільшено в 1,86 раза. Надходження за цією статтею повинні збільшитися з 96 до 144 мільйонів гривень.

Сергій Черненко відзначив, що з орендної плати за землю, яку платять підприємства, ситуація цього року не зміниться. Вона залишиться на рівні грошової оцінки, затвердженої в 1999 році. Тим самим, місто намагається підтримати виробництва. За новими ставками орендну плату за землю підприємствам потрібно буде оплачувати з 1 січня 2012 року.

Складніший стан справ з юридичними особами та суб’єктами підприємницької діяльності – власниками й користувачами земельних ділянок. Їм земельний податок з 1 січня 2011 року треба розраховувати, виходячи з нової нормативної грошової оцінки. Для цього необхідно одержати відповідні довідки в управлінні Держкомзему в Одесі (вул. Космонавтів, 36). Вартість довідки – від 50 до 250 гривень, час підготовки – до 2 тижнів.

Сергій Черненко запев­нив: черг і тяганини не буде. Незважаючи на великий наплив людей, яким знадобляться довідки про вартість їхніх земельних ділянок, працівники Держкомзему в Одесі здатні оперативно виконати весь обсяг роботи.

Світлана Комісаренко

От тільки кладка випала...

На сьогодні питання про виділення коштів на подальші першочергові протиаварійні роботи в Білгород-Дністровській фортеці залишається відкритим.

Як повідомила начальниця управління охорони нерухомої культурної спадщини Одеської облдержадміністрації Наталя Штербуль, уже кілька років у фортеці провадяться першочергові протиаварійні роботи в межах комплексної державної програми реконструкції, ухваленої у 2004 році Кабінетом Міністрів України.

– На жаль, ця програма фінансується нестабільно і не в цілому обсязі. Нею передбачено близько 80 мільйонів гривень, але за 5 років було профінансовано лише 7 – 10%. Роботи, що виконуються, – це не комплексна реставрація, а підтримка об’єкта для того, щоб не погіршився його стан. Сьогодні фортеця перебуває в задовільному технічному стані, крім аварійно-небезпечних ділянок. Так, уже зафіксовано випадання кам’яної кладки в ровах із боку лиману. Тому першочергові роботи потрібно вести далі. Крім державних коштів, можливо, будуть залучені власні ресурси з обласного бюджету. Але в поточному році роботи провадитимуться, тільки якщо буде реальне фінансування, – наголосила вона.

Довідка: Білгород-Дністровська (Акерманська) фортеця – середньовічна фортеця в місті Білгороді-Дністровському. Найбільша в Україні. Історико-архітектурна пам’ятка XIII – XV стст.

Євген АЛЕКСЄЄВ

Автор: -


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.026
Перейти на повну версію сайту