![]() |
|
![]() |
![]() |
У начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Анатолія Соловйова є всі підстави припускати, що обласний бюджет фонду не буде бездефіцитним.
– Обласна державна адміністрація обіцяє підняти середню заробітну плату до 2 тисяч 515 гривень і додатково створити 31,8 тисячі робочих місць, тоді як для бездефіцитного бюджету потрібно ще 120 тисяч робочих місць, – повідомив начальник ГУ під час прес-конференції.
На сьогоднішній день в області налічується 665,3 тисячі пенсіонерів і 742 тисячі працюючих громадян.
У середньому виходить 1,13 працюючих на одного пенсіонера або на 9 працюючих 8 пенсіонерів, пояснив Анатолій Соловйов. Понад 3,2 мільйона працездатних громадян України воліють працювати на закордонних роботодавців, а не на вітчизняних. Найбільше гастарбайтерів серед громадян, які живуть на Західній Україні. Вони, як і моряки, котрі працюють під прапорами іноземних держав, не охоплені державним пенсійним страхуванням.
Пенсії у більшості наших літніх громадян, на тлі сьогоднішніх цін, можна назвати символічними. Майже дві третини пенсіонерів одержують щомісяця не більше тисячі гривень. А от середній розмір «спеціальних» пенсій як мінімум у 2,5 раза перевищує середній розмір пенсії, установленої на загальних підставах. Понад 20 тисяч гривень на місяць – такі виплати передбачені для шести українських пенсіонерів. Серед них Герої України, льотчик-випробувач і чорнобилець. Понад 10 тис. гривень в Україні одержують 2858 чоловік. Крім того, для 107 тис. держслужбовців у бюджеті закладено середню пенсійну виплату в розмірі 5,6 тис. гривень.
В Україні існує значний розрив між середнім розміром пенсій, які виплачують жінкам, і «чоловічими» пенсіями. У середньому заробітна плата представниць прекрасної статі на 30 % нижча, ніж у чоловіків. Середній розмір пенсій за віком у жінок становить у середньому 872 грн, у чоловіків – 1 327,06 грн. В Одеській області середній розмір пенсії за віком для жінок, за словами Анатолія Соловйова, становить 850 гривень. У чоловіків – приблизно 1000 гривень.
12 січня у Харкові на нараді з питань пенсійного реформування голова правління Пенсійного фонду України Борис Зайчук повідомив, що в нашій країні на 88 пенсіонерів припадає 100 працюючих осіб, які платять пенсійні внески. Якщо така тенденція збережеться, то в 2025 році один працюючий утримуватиме одного пенсіонера, а до 2050 року співвідношення вже буде на рівні 125 пенсіонерів на 100 працюючих.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |