![]() |
|
![]() |
![]() |
З метою підтримки державою сільгосптоваровиробника в Україні існує пільговий порядок оподаткування виробників сільгосппродукції шляхом сплати фіксованого сільськогосподарського податку (ФСП).
Платники ФСП не є платниками таких податків і зборів: а) податку з прибутку підприємств; б) земельного податку (крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються для ведення сільськогосподарського виробництва); в) збору за спеціальне використання води; г) збору за проведення деяких видів підприємницької діяльності (у частині проведення торгової діяльності).
У зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України, з 1 січня 2011 року порядок адміністрування фіксованого сільгоспподатку регламентується главою 2 розділу XIV ПКУ. Практично зберігається порядок набуття і скасування статусу платника податків. Як і раніше, платниками ФСП можуть бути сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського виробництва за попередній рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Звертаємо увагу і на те, що платниками ФСП можуть бути лише юридичні особи, що відповідають вимогам, установленим ПКУ. Не може бути зареєстрований як платник фіксованого податку: суб’єкт господарювання, у якого понад 50 відсотків прибутку, отриманого від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва і продуктів її переробки, є прибутком від реалізації декоративних рослин, диких тварин і птиці, хутряних виробів та хутра; суб’єкт господарювання, який займається виробництвом і реалізацією підакцизних товарів, крім деяких видів виноматеріалів; суб’єкт господарювання, що на день надання документів для набуття статусу платника податків має податковий борг (недоїмку).
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |