![]() |
|
![]() |
![]() |
Едуард Матвійчук: «До державної служби повинні прийти люди з менталітетом творення, новими ідеями, які будуть відстоювати державні позиції та інтереси»
Під час інтерв’ю телеканалам «Репортер» та «Академія» голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук повідомив, що у регіоні відчувається велика нестача кваліфікованих управлінських кадрів.
За словами голови облдержадміністрації, на сьогодні вимоги до державних службовців дуже високі, але при цьому низькі заробітні плати. Як відмітив Едуард Матвійчук, середня заробітна плата в обласній державній адміністрації нижча, ніж середня по області.
«Ви навіть не уявляєте, який у нас кадровий голод, люди не йдуть працювати в адміністрації. Це обумовлено тим, що на державній службі на сьогоднішній день дуже низькі зарплати, тому в нас величезна нестача кваліфікованих кадрів» – зазначив Е. Матвійчук.
«У нас повністю зруйновано систему підготовки кадрів. Президент України Віктор Янукович приділяє велику увагу даному питанню. На думку Глави держави, для того, щоб влада була ефективною, необхідно підвищити заробітну плату чиновників. Я впевнений, що на державну службу повинні прийти люди з менталітетом творення, новими ідеями, вони будуть обстоювати державні позиції та інтереси, зокрема, й представники молоді» – підкреслив Едуард Матвійчук.
Зберегти провідні позиції у сільському господарстві
Як зазначив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Анатолій Новаковський, під врожай 2011 року в Одеській області було посіяно 740 тис. га площ озимих культур.
«Щороку в сільському господарстві має власну специфіку. 2010 рік був для нашої області важким, він почався з холодів, а влітку – дощі, потім спека. Незважаючи на негативні погодні умови, нам пощастило вийти на лідируючі показники зі збору зернових» – повідомив А. Новаковський.
«90% засіяних площ перебувають у доброму та задовільному стані, у порівнянні з останнім часом цей показник на 6% вищий», – підкреслив заступник голови облдержадміністрації.
Головне завдання
реформи – наблизити
медицину до потреб людей
Голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук відзначив необхідність підвищення ефективності системи медичного обслуговування в Одеській області.
Як підкреслив Едуард Матвійчук, «Президент України Віктор Янукович звертає особливу увагу на ефективність влади. А ефективність – це спроможність дати людям те, чого вони чекають від нас, якісно та в термін. І, насамперед, це – ефективна освіта, охорона здоров’я, усе те, із чим люди зустрічаються у своєму повсякденному житті».
Голова обласної державної адміністрації звернув увагу на те, що проблеми наявні зокрема в системі охорони здоров’я, накопичувались останні двадцять років. Як вважає Едуард Матвійчук, зараз настав час реформувати цю галузь.
«Під час реформ ми ставимо завдання наблизити медицину до потреб людей, зробити її ефективною, зробити так, щоб система охорони здоров’я максимальною мірою виконувала свою головну функцію – охорону життя та здоров’я людей, а не служила механізмом «проїдання» бюджетних коштів. Іншого виходу немає», – відзначив голова обласної державної адміністрації.
Як повідомив Едуард Матвійчук, окрім скорочення та перепрофілювання дублюючих медичних закладів перший етап реформування передбачає цільове оснащення медичних закладів області устаткуванням, яке реально необхідно для забезпечення ефективної допомоги хворим. Крім того, важливим є питання забезпечення термінового надання медичної допомоги у тих випадках, коли здоров’я або життя пацієнта залежать від того, як швидко йому буде надано медичну допомогу. «Ми розглядаємо питання щодо можливості придбання двох гелікоптерів для швидкої медичної допомоги. Це дуже важливо для того, щоб скоротити час надходження пацієнта до лікарні й може врятувати багатьох з тих, для кого збереження життя залежить від терміновості надання медичної допомоги», – підкреслив Едуард Матвійчук.
Як відзначив голова обласної державної адміністрації, зараз необхідне широке роз’яснення необхідності реформ. «За всіх часів, в усіх країнах реформи сприймалися неоднозначно й навіть болісно. Будь-яка реформа ламає сталі схеми життєвлаштування, підвалини та стереотипи, вироблені десятиріччями. Але іншого шляху немає, і це необхідно пережити». При цьому він подякував засобам масової інформації за їх конструктивну, державницьку позицію: «Успіх реформ багато в чому залежить від того, як ми пояснимо їх необхідність людям. Я вдячний засобам масової інформації за можливість роз’яснювати громадянам наші дії».
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |