![]() |
|
![]() |
![]() |
Одеса
ДОВЕСТИ ЛІДЕРСТВО СПРАВАМИ
В Одеській міській раді в межах проекту «ТОП-100 молодіжних лідерів Одеси» відбувся форум «Активізація молодіжного руху Одеси у 2011 році», ініційований громадською організацією «Демократичний Альянс». Захід проходив за сприяння управління молодіжної та сімейної політики міськради.
У форумі взяли участь активісти молодіжних громадських і політичних організацій, лідери студентського самоврядування, профкомів, наукових студентських товариств, переможці різних конкурсів та стипендіальних програм тощо. Форум також відвідали в.о. заступника міського голови Світлана Фабрикант і в.о. начальника згаданого управління Теодор Оробець.
Спочатку відбулася презентація діяльності та досягнень близько 30 найактивніших учасників молодіжного руху Одеси. Другим етапом форуму стало вивчення проблеми ефективного лідерства. Зокрема, учасники обговорили ініціативи молодих лідерів щодо створення волонтерського центру, проведення ярмарків освітніх програм і молодіжних громадських організацій для студентів. Окремим пунктом була ідея реалізації спільних проектів у 2011 році.
Підсумок підбила Наталя Мажарова, організаторка проекту «ТОП-100 молодіжних лідерів Одеси»:
– Хочу відзначити, що на форумі презентували себе саме чинні громадські організації. А організації, які існують лише на папері, були відсутні. Також хочу наголосити, що увесь процес добору «ТОП-100 молодіжних лідерів Одеси» є абсолютно прозорим. Кожен може в мережі інтернет у будь-який час ознайомитися з усіма анкетами учасників проекту.
Метою проекту є визначення найактивніших лідерів молодіжного руху Одеси за підсумками 2010 року. Із близько 200 номінантів експертами буде добрано 100 переможців проекту, які разом із експертами визначать рейтинг ТОП-20 найактивніших молодіжних лідерів міста. Результати проекту будуть оприлюднені в День студента (25 січня).
ІНФОРМАЦІЯ –
ПИТАННЯ ТОНКЕ
Закон України «Про захист персональних даних», який набрав чинності з 1 січня 2011 року, не завадить роботі журналістів. Таку думку під час засідання Клубу журналістів «13» висловив адвокат Валерій Судаков.
Адвокат не бачить причин для заяв у засобах масової інформації щодо того, що закон нібито порушує принципи журналістської діяльності. Документ, за словами В. Судакова, має сугубо технічний характер і містить положення про те, яка інформація є персональною, а також про порядок збирання, зберігання та використання даних. Як відомо, ще з 1991 року діє Закон про інформацію. У ньому є 23-тя стаття, яка забороняє збирати відомості про особу без її попередньої згоди. І ця норма продубльована у новому законі, підкреслив адвокат.
КАТАКОМБИ ЯК ТУРИСТИЧНИЙ ОБ’ЄКТ
На сьогоднішній день одеські катакомби становлять інтерес з точки зору створення нових туристичних маршрутів.
Як розповів «ОВ» викладач кафедри всесвітньої історії Південноукраїнського педагогічного університету ім. Ушинського Андрій Красножон, нові маршрути можна прокласти у «диких» катакомбах, що розташовані у Біляївському районі.
– Наприклад, у селах Усатовому, Хоминій Балці є екстремальні катакомби, які, безперечно, будуть цікаві любителям гострих відчуттів. Якщо організувати там нові маршрути, то це могло б збільшити потік туристів в область і стати прибутковою справою, – повідомив він. – Сьогодні в регіоні діє єдиний екскурсійний маршрут до Музею партизанської слави у селі Нерубайському.
Він створений у 1969 році і розташований на глибині 12 – 14 метрів. Основна частина експонатів – атрибути побуту і зразки зброї бійців загону Володимира Молодцова-Бадаєва, який воював у роки Великої Вітчизняної війни.
ПАМ’ЯТІ РИММИ КАЗАКОВОЇ
30 січня, о 15.00, у Будинку-музеї ім. М.К. Рериха відбудеться «Конкурс Одного вірша», присвячений пам’яті Римми Казакової. Ініціаторкою та організаторкою цього міжнародного проекту є Рита Колобова (МБФ «AVE»). Конкурс провадиться за підтримки обласної організації НСЖУ (Юрій Работін), Спілки письменників Москви (Павло Мацкевич), керівництва Одеського Будинку-музею ім. М.К. Рериха (Олена Петренко), поета російського зарубіжжя Юрія Бунчика (Нью-Йорк, США).
Для участі подаються 2-3 вірші, написані не раніше 2009 року. Тема вільна. Роботи приймаються до 25.01.11 включно. Докладніша інформація на сайті: mbf ave.ucoz.ru, або ave.odessa.ua.
Фіналісти прочитають по одному віршу в залі. Переможці, крім нагород, одержать право публікації в міжнародному літературному альманасі «Золотая Ника». Літературна вітальня Будинку Перуцького (вул. Канатна, 71) відчинить свої двері всім фіналістам на спільний творчий вечір у перший четвер після конкурсу.
Сарата
ПОТРІБЕН МІЛЬЙОН ГРИВЕНЬ
Коментуючи проблему забруднення центрального водопостачання, влада Сарати запевнила, що ситуація під контролем, а відповідальні служби провадять всі необхідні роботи для нормалізації становища, що склалося.
Як уже писали «ОВ», випадків інфекційних захворювань через вживання неякісної води в селищі Сараті не зареєстровано. Зроблені аналізи на відповідність гігієнічним, санітарно-мікробіологічним, санітарно-хімічним показникам не виявили у воді різко патогенних культур.
Як стверджують фахівці, надзвичайна ситуація сталася через потрапляння до системи водопостачання ґрунтових вод під час відключення подачі води у нічний час доби. Сьогодні централізоване водопостачання у Сараті частково відновлено. Роботи щодо його цілковитого налагодження провадяться безперервно.
Аналогічна ситуація сталася у селищі рік тому. Тоді у районі так званої Нижньої Сарати з кранів текла брудна вода з неприємним запахом. Як повідомлялося, чергового разу зіпсована вода потекла з кранів на дев’яти вулицях райцентру 31 грудня минулого року. Причиною нещастя називають надзвичайно зношені водопровідні труби. За попередніми підрахунками, на відновлення водопроводу у Сараті потрібно близько мільйона гривень.
Фрунзівський район
ЗАКРІПЛЕНО ЗА ГРОМАДАМИ
Під час засідання третьої позачергової сесії районної ради розглянуто деякі організаційні питання. Зокрема, депутатів закріплено за територіальними громадами.
Відтепер проблемами тринадцяти сільських та селищних рад опікуватимуться 26 депутатів – по одному з тих, кого обрали за мажоритарною системою та які пройшли за партійними списками.
Найближчим часом у кожній сільській та селищній раді буде виділено та облаштовано приміщення громадської приймальні, де у визначені дні депутати всіх рівнів провадитимуть прийоми. Крім того, останньої середи щомісяця депутати районної ради виїжджатимуть на закріплені території для надання допомоги у вирішенні тих чи інших питань. Така практика в районі діє вже п’ятий рік поспіль.
Великомихайлівський район
ВЕТЕРАНИ НЕ ЛИШАЮТЬСЯ ПОЗА УВАГОЮ
Станом на сьогодні в районі нараховується 73 інваліди і 973 учасники Великої Вітчизняної війни, 160 членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, 146 учасників бойових дій.
Цім категоріям населення надається особлива увага. Зокрема виплачена компенсація на тверде паливо та скраплений газ у сумі майже 260 тис. грн, за невикористані санаторно-курортні путівки компенсовано 12,8 тис. грн 50 ветеранам. Компенсація на бензин, ремонт та транспортне обслуговування складає 6,6 тис. грн. Надано матеріальну допомогу за рахунок місцевого бюджету 17 учасникам війни.
З районної програми «Милосердя в дії» також виділені кошти на зубопротезування, придбання слухових апаратів, інших засобів технічної реабілітації.
Ізмаїльський район
НЕОБХІДНА ОБ’ЇЗНА ДОРОГА
Услід за «бюджетною» сесією Ізмаїльської районної ради відбулася низка сесійних засідань у представницьких органах місцевих громад. Як повідала сільський голова приміської Броски Світлана Москвич, на першій у нинішньому році та стрижневій для подальшого життя села сесії йшлося про вирішення цілого комплексу завдань.
– Як і раніше, головну увагу приділятимемо благоустрою села, – сказала вона. – У планах – ремонт тротуарів, насамперед по центральній вулиці – Болградській та кількох інших. Знову впритул займемося вуличним освітленням.
Не менш важливе питання, що не знімається з порядку денного не перший рік – капітальний ремонт сільського Будинку культури. Сподіваюся, у цьому одержимо підтримку районної влади.
Залишаються обов’язковими завдання щодо санітарного очищення, озеленення, ліквідації стихійних звалищ, грейдерування доріг. Маємо намір відкрити свою аптеку.
Але, мабуть, одним з основних залишається питання про спорудження об’їзної дороги. Розумію, наскільки тема ця не під силу, тому що потрібні мільйони гривень. Але недарма кажуть, що під лежачий камінь вода не тече. Мешканці села, особливо ті, чиї будинки розташовані вздовж траси Одеса – Рені, зазнають через інтенсивний рух транспорту безліч незручностей. Головне – коливання ґрунту поступово руйнує будинки. До того ж біля траси розташована школа, діти саме нею ідуть на заняття по небезпечній ділянці. Сприяння у цьому питанні нам обіцяли депутати обласної ради.
Южне
АКЦЕНТИ НА ДІАГНОСТИКУ
Пройшло чергове розширене засідання міської координаційної ради з питань попередження поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу, наркоманії та туберкульозу.
Під час роботи під керівництвом першого заступника міського голови О. Оносова члени ради акцентували увагу на важливості проходження обстеження на ВІЛ-інфекцію. При міській поліклініці працює кабінет довіри, де кожен охочий має змогу анонімно та безкоштовно пройти тестування. Упродовж минулого року послугами кабінету довіри скористалося близько 1200 чоловік.
Учасники розширеного засідання також підкреслювали, що нерідко прискорювачем захворюваності на СНІД стає туберкульоз. Як позитивний, відзначався той факт, що в місті забезпечені високий рівень діагностики і стовідсоткова ефективність лікування хворих на туберкульоз.
Білгород-Дністровський район
РОМИ ГОТОВІ ДО СПІВПРАЦІ
Семінар з актуальних питань роботи органів опіки, пов’язаних з соціальним захистом сім’ї, дітей і молоді, відбувся у РДА.
У заході взяли участь керівники і співробітники відділів та структурних підрозділів райдержадміністрації, діяльність яких спрямована на розв’язання проблем соціального характеру. Особливу увагу було приділено питанню оформлення свідоцтв про народження дітей із пропущеним терміном реєстрації і знову знайдених дітей. Ця проблема особливо актуальна для представників ромської національності, які часто потребують допомоги в одержанні документів.
На семінар запросили членів громадської організації ромів «Із дром» («Новий шлях»), яких проінформували про чинне законодавство у цій сфері. Представники райдержадміністрації запропонували варіанти оптимального розв’язання проблем, що стосуються одержання свідоцтв про народження та встановлення громадянства. Роми зі свого боку висловили бажання співробітничати зі службами й відділами райдержадміністрації у межах реалізації проекту.
Роздільнянський район
ЗМАГАЛИСЯ ВИХОВАТЕЛІ ДИТСАДКІВ
Відбувся районний конкурс, темою якого були інноваційні підходи у вихованні дітей в дошкільних закладах.
На відкритих заняттях вихователі демонстрували свою майстерність перетворювати ігри в уміння дитини мислити, знаходячи своє розв’язання у різних ситуаціях.
У творчому суперництві взяли участь вихователі десяти дошкільних закладів. Переможцями стали виховательки Роздільнянського міського дитсадка № 1 Оксана Кравцова, дитсадка № 4 міста Людмила Дворецька та вихователька дитсадка № 1 селища Лиманського Ірина Дворчук.
Інформаційну добірку підготували: В. КОЗЮРА, Є. НИЗОВ, Т. ГУРІЧЕВА, О. ХАРЧЕНКО, Є. МАСЛОВ, А. СТЕПАНОВА
Купання депутатів
У день Водохрестя Господнього понад 20 представників депутатського корпусу області здійснили обряд триразового занурення у студену воду.
Православні зібралися на пляжі Ланжерон. Серед тих, хто купався, були також члени громадських організацій, козацтва, їх запросив заступник голови Одеської облради Олексій Гончаренко. Сам він давній шанувальник моржування і активіст об’єднання любителів зимових купань «Якість життя». Тому його не злякала температура морської води +7 градусів. Минулого року на Водохрестя купатися було набагато складніше, тому що дув дуже холодний вітер, був шторм і температура моря не перевищувала -2 градуси.
Як людина з медичною освітою, О. Гончаренко вбачає користь у систематичному, а не одноразовому купанні. За його словами, це дозволяє цілий рік підтримувати себе у доброму тонусі. А причетність до давніх християнських традицій дає також можливість підтвердити істину, що в здоровому тілі – здоровий дух. Зі свого боку, він запропонував усім охочим долучитися до цього руху.
Владислав КІТІК, «Одеські вісті»
Вітала «Пенсіонерочка»
На Новий рік за старим стилем до Ананьївської районної ради завітали зі щедрівками та поздоровленнями представники фольклорного ансамблю «Пенсіонерочка», де керівником Марія Лукіянчук.
Незважаючи на вік (наймолодшій з учасниць, Катерині Чебан, – 60, а найстаршій, Наталії Демидовій, – 74 роки), вони гарно співали старовинних пісень, запально танцювали, щиро вітали працівників районної ради з Новим роком.
А ті, в свою чергу, подякували самодіяльним артистам за поздоровлення і за традиціями гостинності – «позолотили ручку», пригостивши жіночок-щедрівниць святковою чарочкою, повідомляє прес-центр Ананьївської райради.
Наш кор.
Маланкували всі
Державні та народні свята в Ширяївському районі проходять по-особливому, за участі всієї громади. Як і годиться за народною традицією, гурти ряжених з Козою, Маланкою, Василем та іншими персонажами вертепу прийшли на головну площу селища, щоб потішити своїх земляків та їхніх гостей. Цікаво, що в дійствах брали участь не артисти чи учасники художньої самодіяльності, а працівники різних організацій та установ району.
Лариса ПІВТОРАК, власкор «Одеських вістей», Ширяївський район
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |