![]() |
|
![]() |
![]() |
Як повідомляли «ЧН» у попередньому номері газети, 13 січня під стінами Одеської мерії відбулася акція протесту під гаслом «Вдень з вогнем шукаємо порядних людей у владі!».
Одесити, «озброївшись» ліхтариками та плакатами з написами: «Не підведемо!» — клялися «Альянс» та УКБ народу. І справді нам не підвели опалення та воду»; «Коли вже у наших вікнах на Люстдорфській та «Поскоті» увімкнуться довгоочікувані вогні?»; «Жертви «доступного житла». Вимагаємо уваги уряду» тощо, вийшли на Думську, щоб привернути увагу до ситуації, в якій опинилися сотні наших земляків, що, вклавши кошти в будівництво житла, ні помешкання не отримали, ні прав своїх упродовж років захистити не можуть.
Як відомо, в Одесі існує кілька недобудованих багатоповерхівок, де роботи не ведуться роками, хоча люди давно заплатили за ці квартири. За словами представників «Захисту прав інвесторів «Альянсу», вони неодноразово зверталися в усі можливі владні структури, однак досі не отримали жодної відповіді на свої запитання і вимоги. Саме ця «мовчанка» з боку влади і вивела людей на мітинг під будівлю Одеської мерії. Одесити впевнені, що ситуація з їхніми будинками не безвихідна, але затягується штучно на користь певного кола осіб, як державних чиновників, так і власників будівельної компанії.
Терпець урвався, адже квартири, за які люди давно заплатили, мали стати для них оселями ще в далекому 2008-му. Однак роботи зупинилися. Таких новобудов-довгобудів сьогодні в Одесі одинадцять, а сімей, які невдало придбали там квартири, — більше двох тисяч. Люди з ліхтарями десь з півгодини вигукували на адресу мерії свої вимоги та просили, щоб до них вийшли заступники міського голови. І докричалися: з’явився віце-мер Сергій Черненко. Він сказав, що з проблемою знайомий, а тих, хто вклав гроші в це житло, назвав обдуреними вкладниками. А ще повідомив, що вже створено робочу групу і скоро буде призначений новий заступник міського голови, який займатиметься питаннями будівництва. «По кожній такій ситуації ми вироблятимемо окремий план дій і спробуємо якнайскоріше вирішити проблеми вкладників. В Одесі бракує житла, а ви ж за свої гроші вирішували житлову проблему — свою особисту і в водночас міську», — заспокоював людей Сергій Черненко. Як одну з причин зупинки будівництва він назвав кризу. У відповідь на це натовп просто обурився: «Яка криза?! Будинки мали бути готові за кілька кварталів до кризи дві тисячі восьмого! Криза у вас в голові!» Нарікання заступника мера на фірму «Альянс» люди також сприймали не зовсім спокійно, вони впевнені, що коріння проблеми росте з владних кабінетів.
Протестувальники впевнені, що ситуація з їхніми будинками не безвихідна і затягується штучно на користь певного кола осіб (як державних чиновників, так і власників будівельної компанії). Всі 10 незакінчених новобудов, за які інвестори «Альянсу» воюють з владою, належать до категорії економ-класу: 60 відсотків квартир складають однокімнатні середньою площею 40 квадратних метрів, максимальна трикімнатна квартира — 82 квадратні метри. Готовність цих будинків — 70 — 99 відсотків. Люди купували квартири в кредит, вони досі сплачують за них банківські проценти. Виходить, що їм доводиться або знімати помешкання і платити гроші в нікуди, або жити в своїх незавершених квартирах без комунікацій, фактично на будівництві. В натовпі було багато літніх осіб, вони говорили, що дехто з інвесторів не дожив до в’їзду у власну квартиру...
Пікетувальники не просто так обрали для мітингу площу під мерією. Справа в тому, що замовник цього житла — управління капітального будівництва Одеського міськвиконкому. Цікаво й те, що за програмою Кабінету Міністрів щодо підтримки будівельної галузі на умовах державного рефінансування будівельних компаній для подальшого завершення недобудованих житлових об’єктів корпорація «Альянс» отримала кредит. Підтвердження цієї інформації правління громадської організації отримало в Державному іпотечному управлінні в усній формі, проте відповіді на чіткі питання — чому гроші досі не виділені для завершення робіт у новобудовах і коли цей щасливий момент настане — представники ГО «Захист прав інвесторів «Альянсу» так і не отримали.
Звісно, за два роки існування громадської організації її представники досягли певних успіхів: добилися того, щоб здали в експлуатацію два будинки, щоб визначили графіки добудови решти. Роботи були відновлені, міська влада частково підвела магістральні інженерні мережі до будівель. І все ж головної мети досягти наразі не вдалося — більшість з інвесторів все ще не має власного житла.
Люди розходилися з надією, що мітинг зрушив справу з мертвої точки. Принаймні віце-мер Сергій Черненко пообіцяв прийняти у себе групу від громадської організації «Захист прав інвесторів «Альянсу»: з кожного довгобуду — по одному представнику.
Інший заступник міського голови, Валерій Матковський, до людей навіть не підійшов, лише коротко поспілкувався з журналістами. Він запевнив, що ці проблеми не в його компетенції, однак також пообіцяв прийняти представників інвесторів «Альянсу» та проконсультувати з деяких питань.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |