![]() |
|
![]() |
![]() |
Чергове засідання міськвиконкому почалося з підбиття підсумків конкурсу на кращу військову частину Одеси. За словами директора департаменту оборонної роботи Євгена Дмитренка, у конкурсі, який проводиться щороку, цього разу почесне право на перехідний вимпел міськради виборов полк зв’язку повітряного командування «Південь» військової частини А-2171, якою керує полковник Вадим Лабунець.
ДИРЕКТОР департаменту праці та соціальної політики Олена Китайська доповіла на засіданні про зміни, які будуть внесені у міську програму надання соціальних послуг та інших видів допомоги незахищеним категоріям громадян. У зв’язку із змінами бюджет програми буде зменшений майже вдвічі — із 157 млн грн у минулому році до 84,9 млн грн у нинішньому.
Виконувач обов’язків начальника управління житлово-комунального господарства і ПЕК Євгенія Абрамова внесла на розгляд міськвиконкому проект рішення про передачу з державної у комунальну власність територіальної громади міста Одеси розподільної станції і зовнішніх кабельних мереж, що перебувають на балансі АТ «Кільце» і розташовані на Люстдорфській дорозі, 92/94.
Перелік родин, котрі потребують позачергового надання житла у зв’язку з відселенням з аварійних будинків, поповнився мешканцями дому №15, що на вулиці Заславського. За словами Євгенії Абрамової, будинок небезпечний для проживання, його технічна зношеність складає близько 80%. Мешканцям цього будинку потрібна одна трикімнатна, 7 двокімнатних та 6 однокімнатних квартир. Член виконкому Руслан Чорнолуцький зазначив, що давно знайомий з цією проблемою, і звернувся до колег з проханням прискорити розгляд питання щодо переселення мешканців цього аварійного будинку.
В. о. начальника управління охорони здоров’я Сергій Калинчук попросив дозволу у членів виконкому на списання морально застарілого медичного обладнання, що числиться на балансі дев’ятнадцяти поліклінік, лікарень та пологових будинків міста. За його словами, обладнання не має залишкової вартості, тож його списали повністю.
Директор КП «Міськелектротранс» Дмитро Полунін вніс на розгляд виконкому питання щодо списання рухомого складу, будівель, демонтованого контактного проводу та інших матеріальних цінностей, що належать цьому підприємству. За його словами, тролейбусам уже виповнилося 23 роки при терміні експлуатації 10 років, а трамваям — 40 років при нормі — 16. Цей металобрухт, зазначив начальник КП, лише захаращує територію. З обладнання будуть демонтовані потрібні для ремонту деталі, все інше можна буде здати. За підрахунками Дмитра Полуніна, КП може заробити на здачі чорного та кольорового металів близько 1 млн грн, які підуть на розвиток підприємства. Крім того, були списані будівлі на території КП, яких не існує з 2006 року, і на їх місці вже збудовано житловий будинок.
В. о. начальника управління з питань культури та мистецтв Людмила Кружалко внесла пропозицію щодо ліквідації КП «Культурний центр «Слободка», розташованого у колишньому кінотеатрі ім. Старостіна, що на вулиці Воробйова, 26. Основна причина ліквідації КП, за її словами, — економічна недоцільність. На його утримання торік витратили 164,3 тис. грн, з яких 104,4 тис. — на заробітну плату співробітників, 59 тис. — на ремонт. У цьому приміщенні, відзначила доповідачка, давно й успішно функціонує дитячий фонд «Райдуга», який і без зайвих для міста витрат виконує функції культурного центру.
В. о. начальника управління з питань міського дизайну та реклами Ольга Бригар доповіла про внесення змін і доповнень у порядок розташування вивісок на території міста. Віднині КП «Одесареклама» реорганізоване і всі його функції виконуватиме відповідне управління. За словами чиновника, «Одесареклама» виконуватиме господарські функції у сфері реклами і не може видавати дозвільні документи.
ЗАСТУПНИК мера Валерій Матковський доповів на виконкомі, що напередодні засідання, о пів на другу ночі, він отримав з Києва нові тарифи на тепло, які встановила Національна комісія регулювання енергетики (НКРЕ). За новими цінами, тепло для населення подорожчало на 61 коп. за метр квадратний у зв’язку з подорожчанням газу. Діючі тарифи, зазначив Валерій Матковський, застаріли, оскільки були прийняті ще у грудні 2008-го. Починаючи з 2011 року всі тарифи встановлює Київ, і 14 січня НКРЕ затвердила для «Теплопостачання Одеси» тариф у розмірі 304 грн 60 коп. за 1 Гкал, без ПДВ. З урахуванням цього податку сума складає 365 грн. зважаючи на те, що населення платить за опалення відповідно до метражу, це питання винесене на засідання виконкому для встановлення двоставочних або одноставочних тарифів. Оскільки постійна величина складає 1,67 грн за кв. м, а змінна величина — 3,37 грн, то, за словами Валерія Матковського, одесити тепер платитимуть 5,04 грн на кв. м на місяць. Одноставочний тариф може сягати 7,08 грн за кв. м, що ляже непосильним тягарем на плечі деяких городян. Підвищення ціни стосуватиметься не лише тих, чиї будинки опалює «Теплопостачання Одеси», але й тих, кого обігріває ТЕЦ. З метою зменшення навантаження на населення при оплаті тепла раніше був запроваджений двоставочний тариф. Обговорення питання про перехід на одноставочний тариф відбудеться на березневому засіданні виконкому, а до цього обіцяють провести громадські слухання.
В рамках обговорення цього питання з’ясувалося, що двоставочний тариф може позбавити деяких громадян права на отримання субсидії. У той час інша частина городян опиниться на межі виживання, не маючи права на отримання державної дотації. Встановлення лічильників тепла може допомогти у вирішенні цієї проблеми, але, за словами Валерія Матковського, на це потрібно близько 22 млн грн (вартість одного лічильника — від 6 до 9 тис. грн.). Управління ЖКГ і ТЕК отримало доручення опрацювати відповідну програму щодо встановлення лічильників.
Зростає також ціна на електроенергію. Валерій Матковський заявив, що з 1 квітня КП «Міськсвітло» платитиме за електрику на 60% більше, ніж тепер.
МІСЬКИЙ голова Олексій Костусєв, під час брифінгу для журналістів, попросив не турбувати його питаннями щодо зростання тарифів, зате люб’язно відповів на всі інші.
Мер підтвердив, що за його розпорядженням були зняті і заарештовані будівельні риштування навколо будинків, які реставрувалися в історичному центрі Одеси. За його словами, всього таких будинків — 19, і з 10 риштування вже зняли. Реставрація фасадів, переконував він, — це нахабна афера колишнього міського голови Едуарда Гурвіца і Руслана Тарпана. Не було проведено тендер на ці роботи, отже, вони велися незаконно. Збитки, завдані місту, Олексій Костусєв оцінює у 63 млн грн. Валерій Матковський пояснив, що для вирішення цього питання потрібно провести експертизу, з’ясувати обсяг виконаних робіт і яка сума знадобиться на їх завершення. Він пообіцяв, що будинки будуть відреставровані. Шкода лише, що заручниками конфлікту стали, як завжди, одесити, котрим доводиться мешкати в напівзруйнованих приміщеннях, а самі пам’ятки архітектури залишилися посеред зими не захищеними від вітрів і дощів, від чого зазнають ще більшої руйнації.
Стосовно будівництва поблизу «собачого пляжу». Олексій Костусєв зазначив, що він уже «порішав» це питання. Будівельні роботи припинені, через кілька днів паркан, який огороджує пляж, буде знято. Міський голова роз’яснив, що колишня влада продала приміщення павільйону, який знаходився поблизу пляжу. Воно двічі горіло, й господарі самовільно, без жодних узгоджень, вирішили його відбудувати. За словами мера, до цієї будівлі має відношення громадянин Польщі. Усі міліціонери, які допустили в’їзд екскаваторів на пляж, покарані, повідомив він.
На запитання, чи проводитимуться у місті земельні аукціони, Олексій Костусєв відповів, що по кожній ділянці триває робота, але більшість міської землі вже продана. Втім, незважаючи на це, на земельних аукціонах міська влада має намір заробити 60 млн грн.
Під час брифінгу пролунало запитання і про черги у касах «Ощадбанку» (в інших банках комісія складає 4 — 5 грн за кожну квитанцію). Мер сприйняв це питання як доручення і зазначив, що звернеться у територіальне відділення Антимонопольного комітету з проханням навести порядок та приструнити ті банки, які «зарвалися».
Триває війна за сміття. Міський голова вважає, що договір на вивезення сміття з деякими компаніями був укладений незаконно на 5 років, хоча тендер потрібно проводити щороку. Олексій Костусєв зазначив, що нині триває тендерна процедура і до 25 січня питання буде зняте.
А ще Олексій Костусєв розповів журналістам, що гряде реформа міської влади. У березні всі чиновники будуть формально звільнені, а потім їм запропонують нові посади залежно від нової структури управління. Не всім вдасться повернутися на свої місця, 20 відсотків звільнять безповоротно.
Зупинився міський голова і на питаннях одеських ринків. Зокрема, пообіцяв, що намагатиметься повернути «Привоз» у комунальну власність.
За словами Олексія Костусєва, міська влада займається і питанням зростання цін на проїзд у маршрутках та електротранспорті. Як колишній голова АМКУ він наголосив, що ціни на проїзд в Одесі невисокі і найближчим часом зростатимуть.
На запитання, чи справді він відпочивав на Різдво у Таїланді, Олексій Костусєв відповів, що його команда працює на благо міста по 16 годин на добу, а де він відпочиває — його особиста справа. За словами мера, це питання цікавить лише опозиційних брехунів та невдах.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |