![]() |
|
![]() |
![]() |
Таку думку висловив на прес-конференції для одеських ЗМІ народний депутат України від Блоку Литвина, перший заступник керівника Народної партії, голова Одеської обласної організації Народної партії Сергій Гриневецький. У зустрічі з журналістами також взяли участь керівник фракції Народної партії в Одеській обласній раді Григорій Єпур і депутат облради від цієї партії Анатолій Мирошніков.
Звертаючись до представників ЗМІ, Сергій Гриневецький нагадав, що минулий рік був ознаменований декількома важливими подіями. Насамперед, це вибори Президента України та вибори до місцевих рад, а також скасування політичної реформи 2004 року та початок масштабних реформ.
– Для мене ж особисто знаковим було те, що чинний тоді Президент, який брав участь у виборній кампанії, посів серед кандидатів п’яте місце, – сказав Сергій Гриневецький. – І ще одне – на місцевих виборах графа «Проти всіх» у деяких випадках зайняла друге місце. Тобто це був вибір народу, це був голос народу. І над цим слід задуматися.
За його словами, важливими моментами стабілізації слід вважати нормалізацію відносин з Російською Федерацією і ухвалення закону про основи внутрішньої та зовнішньої політики, який закріплює позаблоковий статус країни. Це дозволило зняти з порядку денного питання про вступ України до НАТО, яке тривалий час було чинником розколу українського суспільства. Крім того, наша країна висловила готовність брати активну участь у процесі перезавантаження відносин між провідними геополітичними гравцями та формуванні нової системи європейської безпеки.
Таким чином, влада і суспільство одержали певний перепочинок для проведення необхідних структурних реформ. Проте далі залишається відкритим питання, чи вдасться грамотно та плідно використовувати даний часовий проміжок. Торік розпочато масштабні реформи – політична, податкова, судова, адміністративна. На черзі – комунальна та пенсійна.
– Безперечно, ці реформи вкрай потрібні країні. Але я гадаю, що з їхнім проведенням Україна спізнилася щонайменше на п’ять років, якщо не більше. Багато які реформи були заплановані ще за часів правління Леоніда Кучми. Проте вони так і залишилися нереалізованими через різні причини та політичні обставини. А «помаранчева п’ятирічка», на мій погляд, взагалі виявилася періодом згаяного часу та невикористаних можливостей, – наголосив народний депутат. – Сьогодні ж українському керівництву доводитися проводити реформи в інших, складніших умовах. Бо характер і спрямованість цих перетворень продиктовані не тільки потребою внутрішнього розвитку країни, але й зовнішнім тиском, зокрема, жорсткими умовами меморандуму, підписаного з Міжнародним Валютним Фондом.
Водночас уже здійснені реформи викликали неоднозначну реакцію у суспільстві. І причиною тому стала недостатня прозорість їх проведення.
– Чиновники не просто не розкривають справжнього стану справ, але й ретельно приховують його. Так само поводяться представники законодавчої та судової гілок влади. Потрібна громадська згода, інакше реформи перетворюються на боротьбу влади з народом, – сказав Сергій Гриневецький.
Тому, на його думку, влада повинна пам’ятати про те, що відбувалося торік і відбувається зараз у європейських країнах, коли непопулярні кроки урядів відгукуються масовими протестами, що супроводжуютья заворушеннями.
Щоб наочно показати нинішній стан суспільства, народний депутат навів для прикладу результати досліджень Інституту соціології Академії наук України. Як стверджують учені, понад третина українців бояться голоду. До інших страхів українського суспільства належать зростання цін – 84 відсотки, безробіття – 80, невиплата зарплат, пенсій або допомог – 74, зупинка підприємств – 43, зростання злочинності – 43, зараження небезпечними для життя хворобами – 37 відсотків. Крім того, відповідно до дослідження, респонденти характеризують нинішнє життя такими словами: безладдя – 52 відсотки, розруха – 36, злидні – 36, протистояння 24 і безвихідність – 20 відсотків.
Сергій Гриневецький не оминув і проблему земельних відносин в Україні. На його думку, якщо буде знято мораторій на приватизацію земель сільськогосподарського призначення, землекористувачі втратять право власності на землю як на ресурс виробництва. І втраплять у залежність від власників земельних паїв, які можуть мінятися дуже часто – як кількісно, так і адресно. З іншого боку, територіальні громади втратять право на земельну ренту – головне джерело поповнення місцевих бюджетів. А це вже завдасть шкоди економічній безпеці регіонів країни загалом.
Відповідаючи на запитання журналіста про провокаційне висловлювання представника ВО «Свобода» Юрія Михальчишина, Сергій Гриневецький сказав:
– Треба створювати внутрішній продукт. Щоб не було того, що відбувається сьогодні на тому ж заході України, де дуже великий відсоток населення фактично працює за кордоном. Багато хто – як нелегали. Тому тільки створення реальної економіки може зняти цю конфліктність у суспільстві...
Далі Сергій Гриневецький висвітлив свою діяльність на посаді народного депутата, першого заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, торкнувшись, передусім, законотворчості, роботи з виборцями, підтримки культурологічних проектів в Одесі.
Про свою роботу в обласній раді розповіли журналістам Анатолій Мирошніков і Григорій Єпур. Зокрема, вона пов’язана з поліпшенням фінансування АПК і реформуванням правоохоронних органів.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.006Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |