ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
РОЗМОВА ПО СУТІ
22.01.2011 / Газета: Одесские известия / № 7(4134) / Тираж: 23655

У редакції газети «Одеські вісті» відбулася зустріч колективу із заступником голови обласної ради Олексієм Гончаренком.

Головний редактор Іван Нєнов розповів про історію видання, яке, по суті, залишається головним та єдиним джерелом інформації для жителів деяких районів області, де прийом трансляцій передач обласної телерадіокомпанії утруднений, про колектив, у якому працюють заслужені журналісти України, лауреати всеукраїнських і міжнародних конкурсів, автори збірок прози та віршів.

Олексій Олексійович відзначив, що рік, який настав, буде одним із найскладніших. Настав час проведення непопулярних, але важливих з погляду перспектив розвитку реформ. Президент України поставив завдання стрімкого скорочення бюджетних витрат на утримання апарату чиновників. Тому й чисельність апарату обласної ради буде істотно скорочено.

Редакції «Одеських вістей», як комунальному підприємству обласної ради, теж доведеться працювати в умовах жорсткого бюджетного дефіциту – на перший квартал виділено 749 тисяч гривень, на наступні – ще менше. Скорочення фінансування призвело до необхідності скоротити чверть колективу. Ряд журналістів покинуть колектив, а деякі тепер працюватимуть усього на 0,5 і 0,25 ставки.

Головний редактор «Одеських вістей» особливо підкреслив: наші складнощі не повинні впливати на читачів. Газета, як і раніше, прагнутиме максимально повно відображувати події, що відбуваються в області. Особливу увагу журналісти приділять глибинці, роботі сільських та селищних рад. Адже саме там упоратися з фінансовою кризою і реформами буде найскладніше.

Власкор Антоніна Бондарева поставила Олексію Олексійовичу запитання про перспективи роздержавлення комунальних ЗМІ. Адже в Європі, зокрема, у Франції, держава витрачає чималі кошти на дотування засобів масової інформації. Там, пройшовши період роздержавлення раніше, зрозуміли свою головну помилку. Держава просто втратила можливості доносити до населення суть своїх рішень і планів. Тому і доводиться тепер дотувати ЗМІ.

Олексій Гончаренко висловився з приводу безальтернативності майбутнього роздержавлення. Тобто, після нього, як і за кордоном, держава буде вибирати, кого саме підтримувати. І залежати від форми власності видання, як зараз, це не буде.

Власкор Тетяна Гурічева відзначила вдалу роботу колективу щодо організації перед­плати. Власними силами редакції вдалося збільшити тираж газети на 4 тисячі примірників. Щоправда, чимало запитань викликає співпраця з Одеською дирекцією ДППЗ «Укрпошта». Олексій Гончаренко, з огляду на те, що керівник Одеської дирекції є депутатом обласної ради, пообіцяв посприяти у досягненні взаєморозуміння.

Власкор Таїсія Баранова порушила проблеми усіх південних районів області – забезпечення якісною питною водою, ремонт доріг. І попросила продумати, як зацікавити інвесторів роботою не тільки у приміських, але й у віддалених районах.

Заступник голови обласної ради сказав, що проблему з питною водою потрібно розв’язувати в межах відповідної програми. А що стосується інвесторів, то, за пропозицією губернатора Едуарда Матвійчука для них мають намір створити найбільш сприятливі умови. Тоді віддаленість району нікого не злякає.

Завідувач відділу Владислав Кітік поставив запитання про приватизацію припортового заводу і портів.

Олексій Гончаренко нагадав: саме він, починаючи з 2005 року, послідовно виступає проти приватизації Одеського припортового заводу, на території якого розташоване найбільше в Європі аміакосховище. На його думку, треба обов’язково виконати вимоги Закону України «Про екологічний аудит» цього підприємства. І поки що складно сказати, чи знято остаточно питання про приватизацію заводу з порядку денного. Щодо приватизації портів на найближчу перспективу питання не стоїть.

Завідувачка відділу Христина Вієр запропонувала Олексію Гончаренку виступити ініціатором проведення в області акції щодо перевірки організації харчування у школах. Акція може стати відправною точкою для серйозної розмови про те, як організувати цю роботу, виходячи з потреб дітей і реальних можливостей батьків.

Олексій Гончаренко підтримав цю ідею. Однак зауважив: багато аспектів, пов’язаних з харчуванням дітей у школах, належить розв’язувати на рівні уряду та Міністерства освіти і науки.

Власкор Анна Степанова поцікавилася, як вдасться реалізувати запропонований губернатором норматив приїзду «швидкої» протягом 20 хвилин після надходження виклику до найвіддаленіших сіл. На це заступник голови обласної ради відповів, що належить відроджувати роботу санавіації. Саме вона ще за радянських часів забезпечувала оперативність довезення пацієнтів до лікувальних закладів з будь-якого населеного пункту області.

На завершення зустрічі, яка пройшла у ділових обставинах, обидві сторони висловилися за продовження конструктивного діалогу, спрямованого на всебічне висвітлення життя області.

Автор: Лана ВОЛІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.007
Перейти на повну версію сайту