ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
ПЕНСІЙНА РЕФОРМА: ОБГОВОРЮЄ ОДЕЩИНА
26.01.2011 / Газета: Наддністрянська правда / № 6(5157) / Тираж: 3195

21-го січня в Одеській обласній державній адміністрації відбулась зустріч представників районним управлінь праці та соціального захисту, Пенсійного фонду, відділів освіти, охорони здоров'я, культури, засобів масової інформації з Віце-прем’єр-міністром, міністром соціальної політики С.Л.ТІГІПКОМ.

Такі зустрічі тривають в обласних центрах України і мають на меті роз'яснення і обговорення пенсійної реформи в Україні. В заході, що проходив в Одесі, брали участь заступник голови Пенсійного фонду України В.С.Никитенко і перший заступник голови облдержадміністрації Н.А.Чегодар.

Сергій Леонідович Тігіпко підкреслив, що необхідність проведення в країні пенсійної реформи пов'язана з демографічною та економічною ситуацією, а також із загальносвітовими тенденціями старіння людства. Головною ж метою реформи названі забезпечення справедливої системи розподілу пенсійних коштів; створення для людей можливості накопичення максимального розміру пенсії, виходячи з власних доходів; стабілізація пенсійної системи та гарантії виплати пенсій на довгострокову перспективу; стабілізація фінансового стану державного бюджету; ліквідація надмірного розриву у розмірах пенсій із солідарної системи.

Міністр підкреслив, що в Україні у 2025 році один працюючий буде утримувати одного пенсіонера. За відсутності реформ розмір пенсії суттєво зменшиться. Підкреслювалось, що Україна має найвище в світі співвідношення пенсійних виплат до ВВП. Зростають видатки Пенсійного фонду України по відношенню до ВВП.

У 2009 році дефіцит бюджету Пенсійного фонду України складав 30 млрд. грн., у 2010 році — 26,6 млрд., грн., у 2011 році (за умови не проведення реформ) складе 20 млрд. грн.

Високопосадовець висловив переконання, що реформа не має альтернативи. Якщо нічого не змінювати, дефіцит пенсійної системи зростатиме, почнуться затримки з виплатами, що остаточно розбалансує солідарну пенсійну систему, яка діє в Україні. Тому є два шляхи вирішення проблеми: або зменшувати розмір пенсії, або просити громадян працювати довше. Україна обрала другий варіант.

Особливості проведення пенсійної реформи — збереження гарантій (Умови нарахування та виплати пенсій для нинішніх пенсіонерів є незмінними); поступовість (Пенсійний вік для жінок з 55 до 60 років буде збільшуватись протягом 10 років — на 6 місяців щороку); соціальна справедливість (Мінімальний розмір пенсії обмежується 12-ма прожитковими мінімумами. Спеціальні пенсії — на період роботи пенсіонера — буде знижено до загального рівня. Пенсії держслужбовців будуть зменшені з 90 до 80 % від рівня зарплати. Пенсійний вік для чоловіків-держслужбовців підвищено до 62 років. Нинішні спецпенсії будуть заморожені).

Міністр запевнив, що в результаті пенсійної реформи буде гарантовано стовідсоткову виплату пенсій зараз і в майбутньому, встановлено соціально справедливу систему пенсійного забезпечення, підвищиться престижність роботи працівників бюджетної сфери, стабілізується і покращиться стан державних фінансів, детінізується економіка, буде забезпечено економічне зростання та добробут українців.

С.Л.Тігіпко відповів на численні запитання аудиторії, після чого провів прес-конференцію для засобів масової інформації.

Роз'яснення й обговорення проекту пенсійної реформи триватиме до 16 лютого ц.р. — коли призначені парламентські слухання цього документа. Ви маєте можливість висловити свої думки щодо пенсійної реформи — часу не так багато.

Автор: Олександра ТЕЛЬПІС, учасниця наради.


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.010
Перейти на повну версію сайту