ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
На досягнутому рада не зупиниться
01.02.2011 / Газета: Одесские известия / № 11(4138) / Тираж: 18386

Відбулися звітно-виборні збори громадської ради при Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Одеській області. На них були присутні начальник управління Анатолій Яцков та його колега, начальник управління екологічної безпеки Одеської міської ради Ігор Дербоглав.

Голова ради, президент Центру сталого розвитку України, помічник-консультант депутата обласної ради Миколи Тіндюка Юрій Геращенко розповів про проведену роботу. Надзвичайно важливо, що вдалося відродити інституцію громадських екологічних інспекторів. Це люди, які першими починають бити тривогу, якщо бачать приклади порушення екологічного законодавства. На думку Юрія Геращенка, лідери та представники громадських організацій – члени ради брали активну участь у вирішенні бага­тьох гострих питань. І це приносило свої результати. Юрій Євгенович подякував колегам за тверду громадянську позицію та небайдуже ставлення до того, що відбувається в регіоні.

Так, із залученням вчених, депутатів і керівників громадських організацій на засіданнях ради обговорювався проект Генплану Одеси, зокрема його розділ «Екомісто». Тоді основними моментами, на які звернули увагу учасники зустрічі, стали вплив на екологію Одеси потенційно небезпечних підприємств, потреба вироблення єдиних принципів забудови міста, щоб не перевантажувати його приморські плато, а також раціональніше розміщення транспорт­них розв’язок. Адже транспорт залишається головним джерелом забруднення атмосферного повітря в Одесі.

Зусиллями громадськості вдалося відновити екосистему Великого Аджалицького лиману, розчистити озера за течією річки Дальник у районі села Нова Долина.

Рейди по Іванівському та Комінтернів­ському районах Одеської області (уздовж річки Великий Куяльник і берега Куяльницького лиману) дозволили виявити низку чинних нелегальних кар’єрів, де викрадався пісок, кілька незаконних перекриттів русла річки Великий Куяльник. Матеріали рейду були озвучені в ефірі одеських телеканалів. Щодо виявлених порушень працює прокуратура і депутатська комісія Одеської обласної ради.

У районі Кароліно-Бугаза Овідіополь­ського району було перевірено каналізаційну насосну станцію, що качає неочищені каналізаційні стоки від п’ятиповерхівок просто на поле. Інформацію передано до профільної депутатської комісії Одеської обласної ради.

Члени громадської ради брали участь в інспекції смітника «Дальницькі кар’єри». Після цього були підготовлені пропозиції міській владі щодо підвищення безпеки «Дальницьких кар’єрів», а також щодо необхідності якнайшвидшого вирішення питання про спорудження сміттєпереробного заводу.

Члени ради побували в місті Берклі (США), яке є одним із лідерів щодо впровадження енергоощадних та екологічно чистих технологій у своїй країні. Про досвід цього американського міста йшлося на одному із засідань громадської ради. Потім, під час візиту у відповідь, делегація Берклі познайомилася з роботою екологічних громадських організацій Одеси і Одеського морського торговельного порту. Американські екологи високо оцінили те, що вдається робити нашій екологічній громадськості, порадили ще активніше нагадувати владі про першорядну важливість екологічних питань.

Рада підтримала ідею створення «Стежі Паустовського», визначення чітких кордонів парку «Ювілейний».

На засіданні обговорювався Закон України «Про екологічний аудит». Його вимоги, на жаль, поки що не стали нормою нашого життя. Подальшого обговорення і пошуку рішень потребують ситуація з відвалами вугільної золи біля Дністровської ДРЕС, позиція Молдови щодо спірної ділянки дороги в районі Паланки. Треба шукати вихід і зі складом отрутохімікатів в Алтестовому. На його знищення потрібно одержати дозвіл Мінекології.

Досить неоднозначною залишається і проблема спорудження глибоководного викиду стічних вод. На думку вчених, це може призвести до виходу на поверхню великих обсягів сірководню, що накриє Одесу. У зв’язку із цим члени громадської екологічної ради наполягають на широкому обговоренні цього проекту до початку його реалізації.

Учасники зборів визнали роботу і ради, і її голови за минулий рік задовільною. Юрія Геращенка переобрано на цю посаду на наступний термін. До нового складу ради обрано 33 особи – представників громадських організацій, творчої інтелігенції, чиновників, журналістів.

Автор: Лана ВОЛІНА


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту