ІА «Контекст Причорномор'я»
Одеса  >  Моніторинги
Від Бугу до Дунаю — Від Дунаю до Бугу
01.02.2011 / Газета: Одесские известия / № 11(4138) / Тираж: 18386

Одеса

Офіційно працевлаштовано лише кожного третього

Як повідомила начальник відділу Головного управління статистики в Одеській області Людмила Пироженко, на сьогоднішній день кількість працездатних жителів області становить близько півтора мільйона чоловік.

Однак з них офіційно, із трудовою книжкою, оформлено трохи більше п’ятисот тисяч. Тобто, близько мільйона чоловік або одержують заробітну плату «в конвертах», або не працюють взагалі. Більше того, кількість офіційно працюючих в Одеській області скорочується: лише у 2010 році їх число знизилося на 5000 чоловік. На думку фа­хівця, у випадку, якщо пенсійна реформа все ж таки набуде чинності, й необхідні терміни офіційного стажу збільшаться, то незабаром зросте число тих, хто має право лише на одержання мінімальної пенсії. Зараз їх число в області становить 3-4 відсотки.

Майже половина підприємств – збиткові

За підсумками 2010 року 43 відсотки підприємств (без урахування бюджетних, малих та деяких сільськогосподарських) Одеського регіону офіційно значилися збитковими, повідомляє Державний комітет статистики.

Їхній загальний збиток досяг 2 мільярдів 678 мільйонів гривень. Сукупний же прибуток решти склав 3 мільярди 867,4 млн гривень. Таким чином, говориться в повідомленні, загальний фінансовий результат підприємств області (до оподаткування) склав 1 мільярд 189,4 млн гривень. У семи регіонах України цей показник виявився негативним.

Ізмаїл

Підтримано проект інвесторів

На засіданні ради при управлінні містобудування та архітектури Ізмаїла схвалені основні положення інвестиційного проекту під назвою «Комплекс щодо зберігання та перевалювання зернових і олійних культур». Проект підготовлено ренійською фірмою «Ньюенерджи». Комплекс планується спорудити в мікрорайоні «Южний».

На думку фахівців, обґрунтування виконане з урахуванням усіх відповідних вимог. Інвестор зобов’язується взяти активну участь у благоустрої прилеглої території, а також вкласти кошти у розвиток інфраструктури всього міста.

Нагадаємо: питання щодо ви­ділення земельної ділянки раніше виносилося на розгляд Ізмаїльської міськради попереднього скликання. Інвестори тоді так і не дочекалися позитивної відповіді, тому що депутати відмовили у виділенні земельної ділянки. Яким буде рішення депутатів нинішнього скликання, стане відомо на найближчій сесії.

Ананьївський район

За принципами демократії

У районі відбулись установчі збори громадської ради при РДА. Перед членами ради виступив голова районної державної адміністрації В. Сербін, який розповів про мету їх створення у світлі вимог сьогодення.

– Це ще один інструмент демократичного спілкування влади з громадою, участі її у державних справах, до чого нас закликає Президент України Віктор Янукович. Пропоную всім лідерам громадських організацій скористатись цим правом і ра­зом з владою вибудовувати стратегію розвитку краю, незважаючи на політичну приналежність та колір партійного прапора, – підкреслив голова райдержадміністрації.

Члени ініціативної групи з під­го­товки установчих зборів громадської ради доповіли про виконану роботу. Було затверджено склад ради, обрані керівник, заступник та секретар.

До громадської ради увійшли 17 представників різних громадських організацій, професійних спілок, засобів масової інформації, молодіжних та спортивних товариств, установ.

Головою Громадської ради обрано В. Сєдова, його заступником В. Тамалюнаса, повідомляє прес-центр Ананьївської районної ради

Ширяївський район

Серед кращих

Як уже повідомляла газета, за результатами обласного конкурсу сільських та селищних рад, що проводиться на Одещині з 1999 року, перше місце в північній зоні посіла Червонокутська сільська рада.

Очолює цей орган місцевого са­моврядування Майя Іванівна Мин­дра, яку, до речі, обрано на цю посаду вже вдруге. Перемога для Червонокутської сільради не є несподіваною – тут багато зроблено в плані розвитку інфраструктури та благоустрою території. Чималу роль в тому, що газифіковано загальноосвітню школу, працює дитячий садочок, ремонтуються дороги, відіграє те, що сільський голова працює в співдружності із директором приватного сільгосппідприємства «Маяк» Миколою Захар’євим, і за рахунок господарства фінансуються багато соціальних програм.

Березівський район

Бажаний подарунок

Несподіваним, хоча давно бажаним, подарунком для Ана­толіївської ЗОШ став новенький шкільний автобус, ключі від якого директору школи К.М. Жусь урочисто вручив голова райдержадміністрації В.П. Арнаут.

До цієї школи треба підвозити 30 учнів з сусідніх сіл Антонівки та Веселого. Проблема виникла не лише через технічний стан, а й через малу місткість старенької «газелі», якій доводилося робити два рейси. Це додавало незручностей як водію, так і учням, що приїздили до школи набагато раніше необхідного часу.

Під час перебування у Анато­лі­ївській школі голова райдерж­ад­міністрації зазначив, що 2011 рік, згідно з Указом Пре­зидента України Віктора Яну­ковича, проголошений Роком освіти та інформаційного суспільства. Тож завданням влади на місцях є забезпечення рівного доступу школярів до отримання якісної освіти.

У свою чергу, педагоги, учні та їхні батьки, не стримуючи радості, щиро дякували голові РДА та в.о. начальника відділу освіти О.Ф. Гаврилюк за турботу та увагу.

Фрунзівський район

Обіцяне виконали

Працівники та вихованці дитячого садка села Леніного тепер з радістю поспішають до дошкільного закладу. Адже нещодавно тут створили всі необхідні умови для його нормального функціонування.

Все почалося з ремонту каналізаційної системи. Але, як виявилося згодом, при її прокладанні, роботи були виконані неякісно, тому ремонт вилився у нове спорудження мережі. Крім цього, замінені було всі обладнання, лінолеум, проведено теплу воду до ванної кімнати та відремонтовано альтанку в дворі. Все це – реалізація положень передвиборчих програм нинішніх депутатів: обласної ради – Сергія Бринзи, районної – Анатолія Бринзи та сільської ради – Віктора Сауляка. Спільними зусиллями вони зробили добру справу і продемонстрували колегам приклад виконання задекларованих зобов’язань.

Комінтернівський район

Кращі в області

Чорноморський Будинок культури увійшов до числа двох сільських закладів даної сфери, які визнані кращими в області і в подальшому захищатимуть її честь у Всеукраїнському конкурсі.

І якщо для відомого колективу сільських аматорів сцени із села Кам’янки Ізмаїльського району це уже звична справа, то комінтернівці такого визнання домоглися вперше. А слід зауважити, що конкурс проходить за багатьма важливими критеріями. Це і насиченість програм, і наповнюваність зали, і господарський та естетичний стан, і багато іншого. Увесь район підтримуватиме своїх представників у наступному етапі конкурсу.

Біляївський район

Коли людина на своєму місці

Вигодянська сільська бібліотека є однією з кращих у районі.

Як відзначає її давня і постійна відвідувачка Ліна Петрівна Невдах, тут панує атмосфера теплоти, щирості і спокою. Завжди чисто, охайно, затишно. Приміщення ретельно відремонтоване. Книжкові полиці регулярно поповнюються новою літературою і періодикою. Відвідувачів завжди привітно зустрічає господиня – Оксана Олександрівна Курманевич. Роз­повідає про новинки, допомагає вибрати потрібне. Приємно вигодянцям, що в ці доволі нелегкі часи у них є таке місце змістовного і корисного відпочинку.

Оксана Олександрівна є також директором сільського Будинку культури. Завдяки її невгамовній енергії, завзяттю та професіоналізму жителі Вигоди мають змогу бувати на змістовних концертах, тематичних вечорах, інших культурно-масових заходах.

Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, А. Михайленко, Є. Маслов, Л. Півторак, Н. Самойленко, О. Харченко, Т. Габінська

Перспективи для зближення

Голова облради Микола Пундик та його заступник Олексій Гончаренко зустрілися з Генеральним консулом Грузії в Одесі Зурабом Квачадзе. Сторони обговорили найперспективніші напрями подальших двосторонніх відносин між Одеським регіоном та Грузією.

Микола Пундик відзначив «практично безмежні можливості» для взаємовигідної економічної та культурної співпраці між нашими народами, зокрема, у транспорт­ній сфері, машинобудуванні, АПК, туризмі.

На думку Миколи Володимировича, сьогодні важливо зберегти та передати молодому поколінню ті дружні, братні відносини між Україною та Грузією, які збереглися ще з радянських часів. Для цього нам потрібно активізувати контакти не лише на рівні політиків і бізнесменів, але й налагодити обмін студентами між вузами двох країн.

Не менш важливим керівництво області вважає і розвиток міжрегіональних зв’язків. Раніше між Аджарією та Одеським регіоном було укладено Договір про дружбу і співпрацю. У межах цього документа у квітні поточного року в Батумі відбудеться презентація економічного потенціалу Одеської області.

У свою чергу, Генеральний консул Грузії в Одесі Зураб Квачадзе повідомив про можливість встановлення аналогічних зв’язків між Одещиною та Кахетією – одним із найзаможніших районів, розташованим у східній Грузії.

Крім того, як повідомив заступник голови Одеської обласної ради Олексій Гончаренко, вже навесні цього року має стартувати проект щодо обміну туристами між Одесою та Тбілісі.

Наталя Бондаренко

Місто складає зимовий іспит

Зима підтвердила готовність Ізмаїла до негоди. І рясні снігопади не застали місто зненацька, як це бувало не раз у попередні роки. Про це розповів начальник управління житлово-комунального господарства Наталя Кесіора. Комунальники виконали основні заходи щодо підготовки до холодів. Вчасно обстежили водостічні криниці, запаслися необхідною кількістю піску на випадок ожеледі, технікою, устаткуванням тощо.

Прибирання доріг і тротуарів здійснюється вчасно і у достатньому обсязі. Снігоприбиральні машини працювали переважно у нічний час, щоб не створювати незручностей транспорту. Насамперед розчищалися і посипалися піском магістралі та вулиці міського значення, потім під’їзди до соціальних об’єктів, заїзні кишені, пішохідні переходи, зупинки громадського транспорту, внутрішньоквартальні проїзди та двірські території.

Євген Маслов, власкор «Одеських вістей»

Звання народного – відзнака заслужена

Загнітківському фольклорному колективу «Витоки» наказом Міністерства культури присвоєно звання народного. Неповторність і самобутність колективу, уміння донести до сучасників український автентичний фольклор, зберігати і відроджувати унікальні народні традиції, мовні і культурні скарби – це і є творчий доробок колективу, його зоряний шлях довжиною майже в сорок років, і нарешті, високо поцінований на державному рівні. Це почесне і високе звання – своєрідний вінець численних нагород, яких удостоєний фольклорний колектив. Серед них – диплом I ступеня управління освіти і наукової діяльності облдержадміністрації за перемогу у четвертому обласному конкурсі «Обряди та звичаї в традиціях Одещини», гран-прі третього Всеукраїнського фестивалю «Орелі» тощо. Колектив під керівництвом Єфросинії Сторож та Сергія Олійника є справжньою школою естетичного виховання, музичної освіти для молоді, де учні вивчають фольклорно-етнографічну спадщину нашого народу, проймаються любов’ю та повагою до історії рідного краю.

Автор: Любов КУЗЬМЕНКО, власкор «Одеських вістей», Кодимський район


© 2005—2025 Інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я»
© 2005—2025 S&A design team / 0.005
Перейти на повну версію сайту