![]() |
|
![]() |
![]() |
В Одеському регіоні триває реалізація програми газифікації населених пунктів. Тільки у січні поточного року природний газ прийшов до трьох сіл, зокрема до Павлівки Степанівської сільської ради Роздільнянського району. В урочистостях з нагоди запуску Павлівської газорозподільної станції взяв участь голова Одеської обласної державної адміністрації Едуард Матвійчук.
Відкриваючи урочистий мітинг, Степанівський сільський голова Наталя Бараненко нагадала, що газифікацією тут почали займатися ще в 1993 році. Але тільки у жовтні 2009 року підведено газ до Степанівки, де на сьогодні «блакитним паливом» користуються вже 138 родин. І ось прийшла черга другого великого населеного пункту – села Павлівки, що налічує понад сімсот жителів.
– Газифікація Павлівки була б неможливою без підтримки Роздільнянської районної ради та райдержадміністрації, які виділили з районного бюджету близько півмільйона гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації та спорудження газопроводу, – підкреслила Наталя Бараненко. – Основне ж фінансування цього об’єкта здійснюється за рахунок обласного бюджету розвитку. Адже сьогодні вартість прокладання одного кілометра газопроводу становить ні багато ні мало близько мільйона гривень. Загалом на території села прокладено 5 тисяч 210 метрів розподільного трубопроводу, або дві третини від потрібного. Природним газом уже почали користуватися 37 родин, ще 3 стоять на черзі на підключення.
– У виступах сільського голови та школярів, які прийшли на цю урочистість, неодноразово звучали такі словосполучення, як «наша мала батьківщина», «рідне село», – сказав, вітаючи сільчан із газифікацією населеного пункту, голова Одеської обласної держадміністрації Едуард Матвійчук. – Для кожного з нас це важливі, ключові слова. Але коли буде жити і розвиватися село? Тільки тоді, коли в ньому будуть газ, електрика, школа, амбулаторія. І в цьому я вбачаю завдання влади...
Зі знаменною подією павлівців привітали також голова Роздільнянської райдержадміністрації Олексій Могилко, заступник голови райради Віктор Бакланов, голова ВАТ «Одесагаз» Ігор Учитель, директор обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Микола Глембовський. Жителька села Людмила Яковлева висловила щиру подяку всім тим, чиїми зусиллями газ прийшов до Павлівки, зокрема будівельникам.
– Газифікація в селах – це нове життя, нові умови, які сприяють розвитку населеного пункту, – сказав, відповідаючи на запитання журналістів, Едуард Матвійчук. – Цього року керівництво Одеської обласної державної адміністрації передбачило на газифікацію населених пунктів області додатково 20 мільйонів гривень. Коли до села приходить газ, це тільки перший крок, який робить обласна влада в межах програми Президента України Віктора Януковича, – повернутися обличчям до людей, працювати на їхнє благо.
За словами губернатора, на Одещині є райони, де ситуація з газифікацією набагато гірша, ніж у Роздільнянському. Тому обласна влада планує цього року приділяти більше увагу саме цьому напряму. А отже, приводів для проведення таких урочистостей буде достатньо.
– Тепер головне питання для жителів села Павлівки – це вода. В обласній програмі 2011 року щодо забезпечення сільських населених пунктів якісною водою буде передбачено понад 20 мільйонів гривень. Значну частину з них планується направити до Роздільнянського району, щоб проблему з водою тут розв’язати цілком і остаточно. Політику, коли гроші розпорошувалися і розмазувалися, закінчено, – підкреслив Едуард Леонідович.
Е.Л. Матвійчук також заявив, що відсторонення Одеси від участі в «Євро-2012» завдало регіону сильного удару. Тому багато питань розвитку інфраструктури доведеться вирішувати, виходячи з тих можливостей, які є в області.
– У нас є величезна проблема з дорогами, – продовжив губернатор. – В 2010 році нам вдалося побудувати дороги в деяких райцентрах. Залишається відкритим питання із трасами між районними центрами і селами. Але для його вирішення коштів обласного бюджету недостатньо.
Водночас, побачивши стан дороги від села Кучурган у бік Степанівки та Роздільної, а це близько 18 кілометрів, Едуард Матвійчук висловив намір відшукати кошти для її ремонту.
На завершення робочого візиту до Павлівки голова облдержадміністрації, керівники Роздільнянського району, Степанівський сільський голова, журналісти відвідали садибу пенсіонерки, колишньої медичної працівниці Олександри Середняцької, яка вже користується «блакитним паливом».
Олександра Петрівна не розгубилася. Висловивши вдячність за зручності, які стали доступні їй завдяки природному газу, вона тут-таки, у присутності гостей, приготувала на салі яєчню і почастувала цією традиційною сільською закускою кожного, хто побажав. А потім із задоволенням давала інтерв’ю кореспондентам.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |