![]() |
|
![]() |
![]() |
Протягом 2010 року фахівцями об'єднаного Іллічівського контрольно-ревізійного відділу проведено 20 контрольних заходів та 58 зустрічних звірок.
За результатами проведених ревізій встановлено фінансових порушень, що призвели до втрат на загальну суму 9 993,35 тис.грн, (недоотримання фінансових ресурсів — 6 220,17 тис.грн.; нецільові витрати державних ресурсів — 119,14 тис. грн., необґрунтовані витрати -З 594,29 тис.грн., нестачі -59,75 тис.грн.); інших порушень, які не призвели до втрат фінансових ресурсів, на загальну суму 29648,48 тис.грн.
На теперішній час вжитими заходами відшкодовано порушень, що призвели до втрат на загальну суму 1 973,96 тис.грн., (надійшло фінансових ресурсів -633,38 тис.грн., відшкодовано нецільових витрат державних ресурсів — 85,36 тис.грн., відшкодовано необґрунтованих витрат на суму 1 205,04 тис.грн., відшкодовано нестач на 50,18 тис.грн.), усунуто інших порушень, які не призвели до втрат фінансових ресурсів, на загальну суму 11 769,69 тис.грн.
За результатами проведених ревізій порушено 2 кримінальні справи; складено 41 протокол про адміністративні правопорушення. До об'єктів контролю, які припустили бюджетні правопорушення, застосовано 15 фінансових санкцій: 6 у вигляді зупинень операцій з бюджетними коштами в термін на один місяць та 10 у вигляді зменшення бюджетних асигнувань на суму коштів, використаних не за цільовими призначеннями.
В III та IV кварталі 2010 року фахівці об'єднаного Іллічівського КРВ брали участь в комплексній ревізії Овідіопольського району, а саме — відділом проведені ревізії використання бюджетних коштів Овідіопольської та Таїровської селищних рад; за дорученням ГоловКРУ проведено ревізію фінансово-господарської діяльності Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є.Таїрова»; відділу комунального господарства та благоустрою Іллічівської міської ради.
Сьогодні найбільш дохідними для бюджетів, а тому найбільш проблемними, є операції з землею. Кожен шматочок землі на вагу золота, але нерідко цим скарбом якраз і не вміють ефективно розпоряджатися в місцевих радах. А дарма, бо значною мірою наповнення місцевих бюджетів залежить від розумного використання земельних ресурсів. Вказані порушення виникають внаслідок несвоєчасного переукладання договорів оренди землі після затвердження її нормативно-грошової оцінки та збільшення ставок орендної плати, що пов'язано як з недостатньо ефективною роботою в цьому напрямку з боку органів місцевого самоврядування, так і з недосконалістю нормативно-законодавчої бази щодо цього питання.
Частими також є порушення, що регулюють питання оплати праці: несвоєчасно або взагалі не проводиться індексація заробітної плати, не здійснюється коригування відпускних на коефіцієнт підвищення заробітної плати, відсутній контроль за відпрацюванням робочого часу, особливо сумісниками, за правильністю призначення та виплати посадових окладів, надбавок, доплат, що призводить до необґрунтованого та безпідставного витрачання бюджетних коштів.
Встановлюються значні порушення при здійсненні розрахунків з підрядними організаціями за проведені ремонтно-будівельні роботи, внаслідок чого зайво сплачені бюджетні кошти підрядним організаціям за проведення капітального та поточного ремонтів.
Так, наприклад, за результатами ревізії використання бюджетних коштів Таїровською селищною радою встановлені фінансові порушення на загальну суму 4 853,13 тис.грн. З них 4 628,15 тис.грн. — це втрати доходів бюджету у зв'язку із невчасним переглядом договорів оренди з 40-ка орендарями земельних ділянок. Також ревізією встановлені порушення при здійсненні розрахунків підрядними організаціями за проведені ремонтно-будівельні роботи. Внаслідок цього селищною радою здійснено зайвих виплат бюджетних коштів за виконання підрядними організаціями робіт по капітальному та поточному ремонтах, в загальній сумі 172,33 тис.грн. Встановлено нестачу металобрухту на суму 49,87 тис.грн.
26 січня відзначила 18-річчя державна контрольно-ревізійна служба з дня прийняття Закону «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні». Державна контрольно-ревізійна служба утвердилась як дієвий орган контролю за використанням державних коштів і майна.
Хоча в найближчий час згідно з Указом Президента України «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» службу буде реструктуризовано в Державну фінансову інспекцію України, однак завдання та функції служби залишаться незмінними, працівниками служби і надалі буде здійснюватись державний фінансовий контроль. Нагадуємо «телефон довіри», а також графіки особистого прийому громадян та представників організацій, начальником об'єднаного Іллічівського КРВ та керівництвом КРУ в Одеській області: КРУ в Одеській області -(048)728-36-86; об'єднаний Іллічівський КРВ — (0268) 4-36-51.
![]() Свідоцтво Держкомітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України №119 від 7.12.2004 р.
© 2005—2025 S&A design team / 0.005Використання будь-яких матеріалів сайту можливе лише з посиланням на інформаційне агентство «Контекст-Причорномор'я» |